منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۰
شناسه خبر: 311705
گروه :خبر
13911130000421_PhotoA

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با بیان اینکه بعد از ٣۵ سال از اتفاقی در لبنان، ایران بدون هیچ مدرکی متهم می‌شود، اظهار داشت: در پرونده برج‌های دو قلو (11 سپتامبر) نیز که اتباع عربستان نقش دارند، باز ایران را متهم می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار احمد وحیدی رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در سخنانی در همایش ملی تحولات ژئوپلیتیکی غرب آسیا، با تاکید بر اینکه بدون نگاه ژئوپلیتیک به صحنه، بررسی حوزه دفاعی و استراتژیک ناقص خواهد بود، گفت: نگاه چشم اندازی به منطقه غرب آسیا که جمهوری اسلامی خود را در آن تعریف می‌کند نیز نکته بسیار مهمی است که در این همایش روی آن تاکید می‌شود.

وحیدی افزود: ما در این منطقه با احتساب مصر ٢۵ کشور با حدود ۶٨٠ میلیون انسان مسلمان و چند هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی مواجهیم.

وی منطقه غرب آسیا را منطقه‌ای پرتلاطم و پرتشنج دانست و اظهار داشت: اتفاقات و مسایل زیادی در این منطقه اتفاق افتاده که آن را به منطقه ای ملتهب تبدیل کرده است.

وزیر سابق دفاع افزود: امروز هم رقابتهای استراتژیک کاملا خود را در منطقه نشان می‌دهد؛ رقابتهایی که به تقابل استراتژیک تبدیل شده و بازیگران فرامنطقه ای و منطقه ای در آن ایفای نقش می‌کنند.

وحیدی خاطرنشان کرد: امروزه 3 تحول ژیوپلتیک بین المللی، منطقه ای و فروملی در منطقه درحال رخ دادن است که هدف مشترک در همه این 3 تحول، کنترل و مهار ایران است که بازیگران منطقه ای و فرامنطقه ای آن را دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: عربستان بدنبال رهبری جهان عرب و بلکه جهان اسلام در فقدان رهبران سابق جهان عرب بوده و برای تحقق این امر، دست به اقدامات ماجراجویانه خارج از ظرفیت ژئوپلیتیک خود می‌زند.

رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امروز شاهدیم بعد از ٣۵ سال از اتفاقی در لبنان، ایران متهم می‌شود بدون اینکه مدرکی از دخالت ایران باشد و در پرونده برجهای دو قلو (11 سپتامبر) که ١۵ نفر از اتباع عربستان نقش دارند اصلا به آن اشاره نمی‌کنند و باز ایران متهم می‌شود.

وحیدی یادآور شد: آنها پرونده‌های مختلفی مانند هسته ای و تروریسم را برای کنترل و مهار ایران براه می‌اندازند و نیز می‌خواهند ژیوپلیتیک محور مقاومت را برهم زده و نقش ایران را کم رنگ کنند.

وی در پایان گفت: امیدواریم این همایش موجب شود متخصصان حوزه ژئوپلیتیک اتفاقات و مسایل منطقه ای و جهانی را به خوبی رصد کنند و راهکارهای مناسب را در اختیار مسئولین بگذارند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند