منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۸
شناسه خبر: 247145
گروه :خبر
13940603000534_PhotoA

وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و 300 هزار ویزا برای زوار صادر شده است، گفت: تاکنون هیچ اقدام ضدامنیتی در مرزها نداشتیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور امروز بعدازظهر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به جلسه امروز ستاد مرکزی اربعین گفت: ستاد مرکزی اربعین با حضور تمامی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و کمیته‌های مختلف تشکیل شد و آخرین مسائل مربوط به زوار و مراسم اربعین مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با تأکید بر اینکه برقراری امنیت همچنان اولویت اول ما است افزود: چگونگی ثبات امنیت در داخل ایران و عراق در این جلسه مرور و تدابیر لازم اتخاذ شد.

وزیر کشور ادامه داد: گزارش مسئولان امنیتی و اطلاعاتی در این جلسه ارائه شد نشان می‌دهد ما به اوضاع مسلط هستیم و فضا را لحظه به لحظه رصد می‌کنیم. البته زوار ما باید به توصیه‌هایی که انجام می‌گیرد عمل کنند.

رحمانی‌فضلی با اشاره به عملکرد مثبت صدا و سیما و سایر رسانه‌ها در انتشار اخبار مربوط به مراسم اربعین و ارائه آگاهی‌های لازم به مردم برای شرکت در این مراسم مهم تأکید کرد: خوشبختانه همکاری و همدلی خوبی بین مردم و مسئولان وجود دارد.

وی با تشکر از همکاری مسئولان وزارت کشور و وزارت امور خارجه عراق گفت: تاکنون حدود یک میلیون و 300 هزار ویزا از سوی کشور عراق در 11 شهر به علاوه مناطق مرزی صادر شده است.

وی با توصیه به زوار مبنی بر رعایت جنبه‌های حفاظتی و نگهداری از مدارک هویتی‌شان تا زمان بازگشت به ایران افزود: زائرین برای بازگشت به کشور به هیچ عنوان عجله نکنند و به صورت تدریجی بازگردند.

وزیر کشور در رابطه با مصوبه دولت مبنی بر بیمه کردن زوار اظهار داشت: خوشبختانه با مصوبه دولت 5 میلیارد تومان برای بیمه زوار اختصاص پیدا کرد که ظرف چند روز آینده تمام زائرین ما بیمه می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته مردم بدون دریافت ویزا و پاسپورت برای شرکت در این مراسم در مرزها حضور می‌یافتند اما امسال تدابیری اتخاذ شد که حتما مردم با دریافت ویزا و پاسپورت از مرز خارج شوند و باید تأکید کنم به هیچ وجه فردی بدون ویزا و پاسپورت اجازه ورود به عراق را نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به خروج حدود یک میلیون و 300 هزار نفر از مرزهای کشورمان پیش‌بینی می‌شود ظرف چند روز آینده 400 هزار نفر دیگر هم از مرزهای کشور برای شرکت در مراسم اربعین خارج شوند.

وی در رابطه با همکاری‌های ایران برای افزایش امکانات خدماتی و بهداشتی زوار در عراق گفت: 800 دستگاه وسایل حمل و نقل عمومی برای افزایش خدمات حمل و نقل و آسان‌تر شدن رفت و آمد زوار به کشور عراق ارسال کردیم.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که آیا تاکنون شاهد اقدامات خرابکارانه توسط گروه‌های تروریستی در مرزها بوده‌ایم یا خیر، گفت: تاکنون شاهد هیچ گونه اقدام ضدامنیتی در مرزها نبودیم و تنها دو نفر به دلیل تبلیغات انحرافی در کاروان‌ها بازداشت شدند.

وی اضافه کرد: البته حدود 50 نفر بدون مجوز لازم و ویزا از منطقه مرزی ما عبور کرده بودند که در ایست بازرسی عراق شناسایی و بازگردانده شدند.

وزیر کشور تأکید کرد: با هرگونه مقاومتی برای خروج و ورود غیرمجاز برخورد قانونی و قضایی صورت می‌گیرد.

رحمانی‌فضلی در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی برای بازگشت زائران صورت گرفته است، اظهار داشت: در زمان بازگشت کنترل‌های لازم توسط دستگاه‌های مختلف انجام خواهد گرفت تا افرادی به صورت غیرمجاز وارد کشور نشوند و در این خصوص نگرانی خاصی وجود ندارد.

وی در رابطه با تهدیدات داعش در شبکه‌های اجتماعی برای انجام اقدامات خرابکارانه در مراسم اربعین گفت: آنها همواره در حال تهدید کردن هستند اما تاکنون قدرت هیچگونه اقدامی را در ایران نداشتند.

وی همچنین درباره حضور گسترده نیروی انتظامی در تهران، تصریح کرد: حضور گسترده نیروی انتظامی ظرف دو روز گذشته مانوری بود که از قبل پیش‌بینی شده بود انجام بگیرد تا ما بتوانیم برآورد درستی از عملکرد نیروهایمان در وضعیت حساس و … داشته باشیم.

وزیر کشور در رابطه با گزارش نهایی حادثه ورامین که قرار بود استاندار تهران آن را تهیه و ارائه کند، اظهار داشت: با توجه به اینکه دولت اعلام کرده بود که مشوق اجتماعات قانونی است بنابراین بر خود فرض می‌دانیم که برای هر تجمع و نشستی مجوز دهیم امنیت آن را حفظ کنیم.

وی افزود: قابل پذیرش نیست که جمعی با هر عنوان به خود اجازه دهد که تجمعات قانونی را بر هم بزند و حتی بعد از آن بر کار اشتباه خود اصرار بورزند.

وزیر کشور تأکید کرد: آقای هاشمی استاندار تهران گزارش بررسی‌های حادثه ورامین را تکمیل و امروز به وزارت کشور ارائه کردند.

وی ادامه داد: در طی این گزارش برخی افراد که در آن تجمع حضور داشتند اعلام کردند که از قوانین خبر نداشتیم و تابع احساسات عمل کردیم که البته این پشیمانی آنها برای ما کافیست اما با کسانی که این تجمع را سازمان‌دهی کردند برخورد حقوقی خواهیم کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور