منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
شناسه خبر: 238798
گروه :خبر
IMG-20151108-WA0051

مراد میرانی مسول هیئت مذهبی جوانان و نوجوانان حضرت علی اکبر«ع» با اشاره به اینکه هیئت حضرت علی اکبر«ع» کوی آیت‌الله غفاری بندرعباس نیازمند حمایت فرهنگی، معنوی و مادی خوب از طرف مسئولان و خیرین دارد ، گفت :پنج سال در زمین ورزشی فعالیت مذهبی انجام می دهیم و مکان ثابتی نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مراد میرانی ، مسول هیئت مذهبی جوانان و نوجوانان حضرت علی اکبر«ع» در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : هیئت های مذهبی در هرمزگان روزبه روز در حال افزایش است و بیشتر هم بصورت خودجوش اقدام به برگزاری مراسم مذهبی در ایام مختلف می کنند اما مشکلات مالی وعدم حمایت های دولتی باعث شده است که در کیفیت برگزاری اینگونه مراسم اثرگذار باشد.

 

 

 

وی افزود : این هیئت مذهبی اگر بخواهند به شیوه های سنتی وقدیمی اجرای برنامه داشته باشند، نمی توانند به رقابت با برنامه های ضدفرهنگی بپردازند واگر بخواهند از ابزار روز هم استفاده کنند بدلیل عدم حمایت نهادهای فرهنگی ،قادر نیستند که در این مسیر گام بردارند ادارات فرهنگی و مذهبی هم که آب پاکی را روی دست هیئت های مذهبی می ریزند وفقط می گویند بودجه نداریم.

 

 

 

 

میرانی بیان کرد : حال اگر این نهادهایی که نام های فرهنگی را یدک می کشند و بودجه ای برای حمایت از هیئت های مذهبی وبرنامه های فرهنگی ندارند،پس فلسفه وجودیشان چیست؟

 

 

 

 

این مسئول نقش هیئت‌های مذهبی را در زنده نگه داشتن اعتقادها و ارزش‌های مذهبی‌اسلامی مهم دانست و خاطرنشان کرد: هیئت‌ها و تکیه‌های عزاداری تنها با عشق و علاقه به امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) شکل گرفته‌اند و در ایام محرم جوانان خالصانه و عاشقانه به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان می‌پردازند.

مسول هیئت مذهبی جوانان و نوجوانان حضرت علی اکبر«ع» ادامه داد: هیئت مذهبی جوانان و نوجوانان حضرت علی اکبر«ع» کوی آیت‌الله غفاری بندرعباس از سال 90 با حمایت اقای انصاری معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی تاسیس شد و در زمینه های مذهبی ،فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد باحضور هنرمندان استان فعالیت دارد .

 

 

 

 

 

 

این مسئول به فعالیت های این هیئت مذهبی اشاره کرد و افزود : هیئت مذهبی جوانان و نوجوانان حضرت علی اکبر(ع) تاکنون 3 جشنواره بزرگ فرهنگی ورزشی با حضور اهالی محله در 3 عنوان اسمی «یک محله این همه آسیب » جشنواره اول،«آیند سازان فردا» جشنواره دوم،«یک محله شاد وبا نشاط » جشنواره سوم برگزار کرده است.

 

 

 

 

 

میرانی به دیگر مراسمات این هیئت پرداخت و تصریح کرد : مراسم دهه اول محرم، مراسم عزاداری ایام صادقیه ،جشن و اعیاد در طول سال،ایستگاه صلواتی،همایش های ملی و مذهبی ، مراسم عزاداری شب های قدر، کلاس های قرآنی در رده های مختلف سنی، برگزاری مسابقات ورزشی ، یادواره شهدای کوی ایت الله غفاری، زیبای سازی محله، جشن ولادت حضرت علی (ع) و روز مرد ،جشنواره بزرگ حضرت علی اکبر (ع) ،روز جوان، تجلیل از جوانان فعال و مراسم عزاداری فاطمیه از جمله بخشی از فعالیت های انجام شده این هیئت مذهبی است .

 

 

 

 

 

این فعال فرهنگی و هنری یکی از مهم ترین کمبود هایی این هیئت مذهبی را نبود مکان برای دفتر هیئت مذهبی برای جلسات هفتگی عنوان کرد و افزود : خیرین استان در زمینه فرهنگی و هنری ورود پیدا کنند .

 

 

 

 

 

مسول هیئت مذهبی جوانان و نوجوانان حضرت علی اکبر«ع» در پاسخ به سوال اینکه چرا نام هیئت را حضرت علی اکبر (ع) گذاشتید، بیان داشت : تمام اعضای هیئت از جوان می باشد، حضرت علی اکبر (ع) الگو جوانان است.

 

 

 
وی خواستار حمایت مسئولان از مناطق آسیب پذیر شد و اظهار کرد : مسئولان باید از طرح هیئت مذهبی حمایت کنند و همچنین ازبرنامه های فرهنگی ،اردویی،کلاس های آموزشی،به دلیل اینکه ما در یک محله فقیر نشین وآسیب پذیر فعالیت میکنیم ونیاز به حمایت مسئولان و خیرین استان داریم.

 

 

 

 

 

میرانی با بیان اینکه تعداد جوانان نوجوانان زیادی در این هیئت فعالیت می کنند وتمام اهالی محله از برنامه‌های هیئت حمایت میکنند،اضافه کرد : هیئت مذهبی حضرت علی اکبر (ع) برای ترویج الگو جوانان مردی ،ترویج دین و آگاه کردن جوانان و نوجوانان از تهاجم فرهنگی دشمنان تاسیس شده است و برنامه و جلسات فرهنگی مذهبی آموزشی برای جوانان با اساتید استان برگزار میکنیم.

 

 

این مسئول هیئت مذهبی با بیان اینکه کلاس قرآنی در حال حاضر تعطیل کردیم و از خیرین استان و مسولان درخواست یک عدد کانکس درخواست داریم.بیان کرد : در بخش مذهبی فرهنگی موفقیت زیادی نداشتیم به دلیل عدم حمایت مسئولان و مکانی ثابت برای برگزاری مراسمات مذهبی نداریم .

 

 

 

 

 

وی افزود : سهم این هیئت مذهبی فقط یک زمین ورزشی است که با داربست چادر میزنیم و بارها برای مسئولان استان نامه نوشتیم ولی 5 سال است هیچ جوابی نگرفتیم ومتولیان از زیربار حمایت از هیئت ها شانه خالی می کنند، بطور یقین نمی توان انتظار داشت که چنین رسوماتی برچیده شود.

 

IMG-20151108-WA0007

IMG-20151108-WA0022

IMG-20151108-WA0021

IMG-20151108-WA0020

IMG-20151108-WA0014

IMG-20151108-WA0016

IMG-20151108-WA0018

IMG-20151108-WA0019

IMG-20151108-WA0011

IMG-20151108-WA0012

IMG-20151108-WA0007

IMG-20151108-WA0004

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی