منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹
شناسه خبر: 314727
گروه :خبر
image

رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر گفت : هیچ حادثه‌ای از قبیل انقلابهای بزرگ، مرگ‌ ها و حیات‌ های ملتها، پدید آمدن اشخاص بزرگ، از بین رفتن اشخاص بزرگ و ظهور مکتب‌ های گوناگون، اهمیتش برای بشریت، به اندازه‌ی بعثت‌های انبیا نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از لوار ، احمد زاهری رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر 27 رجب ، را مصادف با بعثت حضرت رسول اکرم، محمد مصطفی صلی ا… علیه و آله وسلم دانست و گفت: روز مبعث بر پایه باورهای اسلامی، روزی است که محمد (ص) پیامبر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد .

 

رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر یادآور شد: از خلوت غار حراء تا جمع سلسله ی فرشتگان عرش کبریا ، هل هله ی سرور بعثت خاتم الانبیاست و بعثت پیغمبر خاتم در رأس همه‌ی حوادث تاریخ بشر قرار میگیرد .

 
زاهری با اشاره به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای افزود: هیچ حادثه‌ای از قبیل انقلابهای بزرگ، مرگ‌ها و حیات‌های ملتها، پدید آمدن اشخاص بزرگ، از بین رفتن اشخاص بزرگ و ظهور مکتب‌های گوناگون، اهمیتش برای بشریت، به اندازه‌ی بعثت‌های انبیا نیست؛ همچنان که امروز شما می‌بینید، ماندگارترین شکل‌های فکر و ذهن آحاد بشر، همان شکل‌هایی است که ادیان به آنها داده‌اند و تا ابد هم همین‌طور خواهد بود.

 
رئیس دانشگاه پیام نور بندر خمیر اظهار کرد: قرآن کریم، سند جاودانگی بعثت است و بعثت، همزاد قرآن است و با قرآن آغاز می شود.

 
وی در ادامه تصریح کرد: خداوند در قرآن از بعثت پیامبران و اهداف آن سخن به میان آورده است که در آیه دوم از سوره جمعه، نکته هایی درباره بعثت پیامبران وجود دارد.

 
زاهری خاطر نشان کرد: روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت هاست و روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های نارواست.

 

 

انتهای پیام/ی

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند