منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵
شناسه خبر: 259636
گروه :خبر
EQ-story

توجه به هوش هیجانی و حلقه مفقوده در تربیت فرزندان آرزوی همه والدین داشتن فرزندانی تیز هوش و موفق دراجتماع میباشد ولی اغلب والدین فقط به بهره هوشی توجه دارند و تلاش می کنند ضریب هوشی فرزندانشان بالاتر رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  فرهنگ کده ؛ توجه به هوش هیجانی eg حلقه مفقوده در فرزندان می باشد که اکثر مردم بر این باورند که اگر فردی در دوران تحصیلی ضریب هوشی بالا داشته باشد ابتدا شغلی موفقی هم خواهد داشت اگرچه ضریب هوشی بالا عامل موثر در موفقیت حرفه ای افراد است اما قطعا تضمین کننده آن نیست.

 

طی تحقیقاتی که کارشناسان نیروی انسانی انجام داده اند بر این نکته تاکید شده که بسیاری از مدیران به رغم داشتن ضریب هوشی بالا متاسفانه هوش هیجانی پایینی دارند و همین عامل باعث عدم موفقیت آنها در مدیریت سازمان شده است و در دنیای کنونی که عصر ارتباطات لقب گرفته مجهز بودن به هوش هیجانی بالا لازمه زندگی اجتماعی موفق میباشد.

 

حالا ممکن است این سوال در ذهن خوانندگان مطرح شود که هوش هیجانی چیست که اینقدر اهمیت دارد باید بگویم به زبان ساده هوش هیجانی توانایی و قابلیت هر شخص در برقراری ارتباط موثر و سازنده با دیگران می باشد .

 

کسانی از نظر هوش هیجانی بالاتر می باشند که بتوانند ارتباط بهتری با دیگران برقرار سازند اگر بخواهیم وارد مباحث شغلی شویم هر چه یک فرد بهتر بتواند در کار تیمی فعالیت کند و یک تیم موفق کاری داشته باشد هوش هیجانی بالاتری هم دارد .

 

به بیان دیگر (کار موفق تیمی برابربا هوش هیجانی بالای اعضا )اگر بخواهیم موفقیت های کشور عزیزمان ایران را در عرصه های جهانی بررسی کنیم متوجه میشویم ما ایرانیان در کارهای انفرادی موفق تر  از کارهای تیمی بوده ایم.

 

به عنوان مثال در ورزشی مثل کشتی یا وزنه برداری که نفر به نفر است همیشه در سطح جهان اول بوده ایم ولی در ورزشهای تیمی مثل فوتبال مقام خوبی نداشته ایم و همین نکته ضرورت توجه به هوش هیجانی نه تنها در تربیت فرزندان بلکه در عرصه اجتماعی  را هم یادآور میشود .

 

یک کشور زمانی پیشرفت میکند و توسعه می یابد  که ساکنین آن کشور هوش هیجانی بالاتری داشته و در کارهای تیمی خوب ظاهر شوند و  چهار جز اصلی هوش هیجانی عبارتند از شناخت احساسات خود ؛مدیریت احساسات خود ؛تفسیر دقیق احساسات دیگران ؛مدیریت روابط خود و دیگران و در صورت داشتن هوش هیجانی بالا شما قادر به درک و مدیریت احساسات شخصی خود و درک احساسات و افکار دیگران هستید و مهم تر از همه این که از هر آنچه خود انجام می دهید و به زبان می آورید  و شناختی مناسب دارید این نکته تاثیر منحصر به فردی بر اعمال ارتباطات و احساسات اطرافیان شما خواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است