منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
شناسه خبر: 261179
گروه :خبر
hormoz

محققان ایرانی موفق به طراحی و ساخت سیستمی برای هوشمند سازی منازل شدند که از طریق شبکه بی سیم اینترنت «وای فای» عمل می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا،  علی مقدس، یکی از محققان یک شرکت دانش بنیان و فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در خصوص «سیستم هوشمند سازی منازل از طریق وای فای» گفت: با نصب این سیستم در منازل می توان به هنگام خالی بودن خانه، از وضعیت آن مطلع شد.

هوشمند سازی منازل از طریق «وای فای» +عکس

به گزارش مهر ، وی گفت: با پیشرفت تکنولوژی به طور مداوم شاهد ظهور فناوری های جدید در زندگی هستیم که هوشمند سازی منازل هم در راستای پیشرفت فناوری است. ساختمانهای هوشمند، سازه هایی هستند که کنترل و مدیریت آن به صورت اتوماتیک صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه کنترل خانه با هوشمند سازی منازل آسان تر می شود، افزود: از این سیستم می توان بجای دوربین های مدار بسته استفاده کرد چرا که دوربین های مدار بسته نظم خانه را بهم می ریزند.

مقدس اظهار داشت: این سیستم به هنگامی که خانه خالی است و تلفن ا زنگ درب به صدا در بیاید، سریعا و در آن واحد از طریق وای فای به صاحب خانه هشدار می دهد.

وی با بیان اینکه سیستم هوشمند سازی منزل از طریق کدی تعریف شده  به صاحبخانه هشدار می دهد، عنوان کرد: همچنین می توان این سیستم را طوری تنظیم کرد که اتفاقات منزل را به سیستم اندرویدی تلفن همراه اطلاع دهد.

مقدس اظهار داشت: تفاوت اصلی خانه های هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه وسایل در خانه های هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند.

به گفته وی، هشدار و اخطار اتفاقات منزل از طریق مودم سیستم هوشمند سازی منزل امکان پذیر است. این سیستم با راهنمایی دکتر ظریف، در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد انجام گرفته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد