منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۳
شناسه خبر: 315801
گروه :خبر
hormoz

بالگرد حامل 6 نفر از جمله ‘نوریحا کاسنون’ معاون وزیر کالا و صنایع تجاری مالزی و یک عضو پارلمان این کشور که از ‘بتونگ’ به سمت ‘کوچینگ’ مرکز ایالت ساراواک مالزی در حال حرکت بود، ناپدید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ این بالگرد در حالی در ایالت ساراواک ناپدید می شود که قرار است روز شنبه انتخابات مهمی در این ایالت مالزی برگزار شود و مقامات بلندپایه این کشوراز جمله ‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر طی دو هفته گذشته در این ایالت بسر می برند.
عملیات تیم جستجو متشکل از یک گروه 100 نفره برای یافتن این بالگرد در ایالت ساراواک آغاز شده است.
براساس گزارش روز جمعه رسانه های مالزی، در این پرواز همچنین ‘عاثمونی عبدالله’ همسر معاون وزیر کالا و صنایع مالزی، ‘وان محمد خیریل’ رئیس شورای روغن پالم مالزی، ‘سونداران آن عامالای’ دبیر کل وزارت کالا و صنایع تجاری نیز حضور داشتند.
به گفته ‘محمد ثابتو عثمام’ کمیسر پلیس ساراواک، این بالگرد که عصر روز گذشته از ‘بتونگ’ به پرواز درآمده بود 20 دقیقه بعد از پرئاز تماس خود را با مرکز از دست داد.
مسیر پرواز بین ‘بتونگ’ تا مرکز ایالت ساراواک حدود 35 تا 45 دقیقه است.
‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی که این روزها به دلیل انتخابات سرنوشت ساز ایالت ساراواک در این ایالت به سر می برد، شب گذشته در سخنانی نسبت به شرایط موجود اظهارنگرانی عمیق کرد و گفت عملیات امداد و نجات آغاز شده است و ما باید برای امنیت آنها دعا کنیم.
در انتخابات مجلس ایالتی ساراواک 82 نفر برگزیده می شوند و این انتخابات به دلیل نقش سیاسی این ایالت و همچنین احزاب آن در ائتلاف حاکم بر مالزی از اهمیت خاصی برخودار است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان