منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۲
شناسه خبر: 310799
گروه :خبر
64143_635836998021484860_m

هنر معماری ریشه در تفکر و اندیشه انسان ها دارد لذا طرح جامع و نو باید دارای هویت ملی و فرهنگی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از هرمزپرس، مهدی باقری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در اختتامیه همایش روز معمار با بیان اینکه هنر معماری ریشه در تفکر و اندیشه انسان ها دارد، گفت: هنر ایرانی و اسلامی در طول تاریخ نشان دهنده فرهنگ غنی، نوآوری و ظرافت روحی و روانی در کشور اسلامی ایران بوده است.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، مواهب الهی را مزین به هنر معماری دانست و اظهار کرد: خداوند تبارک و تعالی با آفرینش جهان هستی با این همه زیبایی، معمار یکتا و بی نظیریست که این خلاقیت و هنر را از روح خود در کالبد آدمی نیز دمیده تابا استفاده از فکر و اندیشه خود با تکیه بر نوآوری و خلاقیت هنر را معنای عمیق تری ببخشد.

باقری تصریح کرد: شیخ بهایی را یکی از معماران برجسته ای است که خدمات ویژه ای در شناخت معماری ایرانی عرضه داشته و توانسته با خلق این آثار بی نظیر و کم نظیر ، هنر ایرانی را به نمایش بگذارد.

وی با بیان انکه باید به ساخت بناها و طراحی های جدید هویت بخشید، تاکید کرد: طرح جامع و نو باید دارای هویت ملی و فرهنگی باشد و تمام خرده فرهنگ ها، سبک زندگی منطقه ، فرهنگ اجتماعی مردم و قومیت ها باید در یک هنر برجسته معماری مشهود و آشکار باشد.

ابراهیم عمید معماری، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان با بیان اینکه معماری هنری زاییده هوش و استعداد افراد است، اظهار کرد: آمیزش قدرت فکر با هنر معماری می تواند آثار بی نظیری را خلق کند.

 عمید معماری را یک هنر پیچیده، زیبا و تخصصی دانست و افزود: نگاه علمی به هنر معماری در کنار نوآوری ، تخصص و تعهد می تواند راه بالندگی را در پیش رو هموار سازد.

وی از دانشجویان این رشته به عنوان طراح مبلمان شهری یاد کرد و گفت: زیبایی و دیزاین یک شهر با قدرت فکر، اندیشه ، ذوق و علم یک معمار گره می خورد و نشان از هویت ملی و فرهنگ منطقه دارد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ، خاطرنشان کرد: نگاه زیبا شناختی در طراحی و استفاده از نمادهای ایرانی، بومی و فرهنگی می تواند دز زیبا سازی و طراحی شهر نقش مهم و اساسی داشته باشد.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور