منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۸:۱۳
شناسه خبر: 288399
گروه :خبر
IMG_3998

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: هنر موهبتی الهی است که از دل برآمده و بر دل می نشیندجایگاه هنرمند بواسطه این موهبت شکل می گیرد و از هر نگاه هنرمند سوژه ای استخراج می شود و موضوعی شکل می گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در آیین اختتامیه اولین جشنواره سراسری فیلم کوتاه موج کیش که با حضور هنرمندان مطرح کشور، فیلمسازان و داوران جشنواره فیلم موج در سالن مینوی پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف کیش برگزار شد ضمن خوش آمد گویی به هنرمندان حاضر در اختتامیه ، گفت: پس از دو سال تلاش به نظر می رسد جریان فرهنگی و هنری که باید در سطح جزیره جاری شده است.
وی با اشاره به اکران فیلم های برتر جشنواره فیلم فجر در جزیره کیش ،افزود: این جشنواره با اقبال خوبی از سوی مردم روبرو شد و طبق آمار ارائه شده نزدیک به 10 هزار نفر به تماشای آثار رسیده از جشنواره فیلم فجر نشسته اند و این اتفاق خوبی است که امیدوارم استمرار داشته باشد.
مونسان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه موج را رویداد مهم دیگری دانست که در جزیره کیش صورت گرفته است و بیان کرد: سعی کردیم در روزهایی که جزیره آب و هوای مطلوبی دارد برنامه های فرهنگی و هنری از فضای بسته به فضای باز و خیابان ها منتقل شود تا علاوه بر ساکنان از گردشگران نیز از آن ها استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه هنر سراسر زیبایی است ، اظهار کرد: تعریف مشخصی از هنر بیان نشده است زیرا هنر از جنس معنا و مفهوم و جلوه های زیبایی از فرهنگ و تمدن هر ملت و کشوری است مفهوم هنر دلی است و می تواند مفاهیم را انتقال دهد و چون از دل بر می آید بر دل نیز می نشیند.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تفاوت نگاه هنرمند با نگاه عامه افراد جامعه ،تاکید کرد: از هر نگاه هنرمند سوژه ای استخراج می شود و موضوعی شکل می گیرد هنر یک موهبت الهی است و جایگاه هنرمند بواسطه این موهبت شکل می گیرد.
وی با بیان اینکه از دو سال گذشته پروژه های عمرانی بسیاری در کیش انجام شده است پروژه های فرهنگی را پایدارتر و ماندگارتر عنوان کرد و افزود: سعی شده است تا از این ویژگی غفلت نشود و در گام اول بیش از 600 هنرمند جزیره شناسایی و شناسنامه دار شده و در پروژه های عمرانی و امور شهری مشارکت داده شدند تا هنرمندان در بخش اقتصادی نیز صاحب درآمد شوند.
ساخت مجموعه فرهنگی آوای کیش با سالن سینمای به گنجایش 2500 نفر به عنوان یکی از بزرگترین مجموعه های فرهنگی کشور از مواردی است که مونسان با اشاره به آن ، افزود: این پروژه در غرب جزیره کیش طراحی شده و به زودی استارت ساخت آن خواهد خورد.
مونسان تصریح کرد: با زیر ساخت هایی که فراهم می شود و زمینه ساز حضور هنرمندان بیشتری در جزیره کیش خواهد شد کیش باید کانون فرهنگ و ادب و هنر کشور شود.
وی با اشاره به طرح شهر هوشمند( مدیا سیتی) که در آینده ای نزدیک در جزیره کیش اجرا خواهد شد و هم اکنون در حال طی کردن روند دریافت مجوزه های مربوطه است از دریافت اینترنت از لاین های بین المللی در جزیره کیش خبر داد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اظهار امیدواری از تداوم برگزاری جشنواره فیلم موج ، بیان کرد: به پیشنهاد مهندس ترکان برای سال آینده تصمیم گرفته شد تا موضوع مشخصی برای ساخت فیلم مطرح شود و موضوع در نظر گرفته شده ساخت فیلم های پند آموز از پندهای بوستان و گلستان سعدی در قالب فیلم های کوتاه خواهد بود تا بتوانیم در آینده محصولات فرهنگی تولید شده در کیش را به سرزمین اصلی ارائه کنیم.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی