منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۵
شناسه خبر: 211346
گروه :خبر
image337096

یک مقام وابسته به دولت هند اعلام کرد : پالایشگاه های نفتی هند برای پرداخت بدهی خود به ایران آماده می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، این مقام دولتی که خواست نامش ذکر نشود، افزود: دولت هند به پالایشگاه های نفتی این کشور برای پرداخت 4/ 1 میلیارد دلار بدهی به ایران چراغ سبز داده است.
این منبع هندی خاطر نشان کرد : راجیو مهریشی، معاون وزیر اقتصاد هند در ماه جاری از شرکت های نفتی هند درخواست کرده است که برای پرداخت دو قسط 700 میلیون دلاری بدهی نفتی به ایران آماده شوند.
ماه گذشته مهریشی به همراه نمایندگان بانک مرکزی هند و بانک دولتی یوکو برای گفت و گو در مورد بدهی نفتی هند به ایران به تهران سفر کردند.
این منبع دولتی گفت:زمان دقیق پرداخت ها مشخص نیست زیرا وزارت دارایی هند به دنبال دریافت مجوز از اداره کنترل دارایی های خارجی در وزارت خزانه داری امریکا است.
مقامات هندی تاکنون در باره اخذ مجوز از وزارت خزانه داری امریکا برای پرداخت بدهی های نفتی ایران سخنی نگفته اند.
با این حال وزارت خزانه داری امریکا اعلام کرده است که این سازمان به طور خاص در مورد کشور ها و یا نهاد های درگیر در پرداخت بدهی های نفتی اظهار نظر نمی کند.
در عین حال این وزارت خانه در بیانیه ای اعلام کرده است: دولت امریکا نسبت به آزادی پرداخت محدود بدهی های ایران در خارج در صورتی که با برنامه جامع اقدام مشترک که در توافق هسته ای با تهران، همگام باشد، متعهد است.
مقامات هندی اعلام کردند:پرداخت اقساطی بدهی های نفتی به ایران با استفاده از یک مکانیسم مشخص مکرر از طریق ارزهای مختلف در بانک مرکزی هند انجام خواهد شد.
هند بزرگترین مشتری نفتی ایران پس از چین بود که به دنبال تحریم ها و کاهش واردات به رتبه هفتم تنزل یافت .
شرکت های نفتی و پتروشیمی منگلور، اساراویل، ایندیان اویل، هندوستان پترولیوم و اچ پی سی ال میتال به دلیل خرید های نفتی خود مجموعا 6.5 میلیارد دلار به ایران بدهکارند.
شرکت های نفتی هندی 45 درصد از پول نفت های وارداتی از ایران را به صورت روپیه در بانک یوکو قرار داده اند که ایران از این پول برای خرید اجناس هندی خارج از لیست تحریم ها استفاده کرده است .
گفته می شود، حدود 170 میلیارد روپیه( 2.62 میلیارد دلار) در حساب ایران در بانک یوکو هند قرار دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان