منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۵
شناسه خبر: 219927
گروه :خبر
13911030000860_PhotoA

وزیر دارایی هند اعلام کرد این کشور ۷۰۰ میلیون دلار از بدهی نفتی خود به ایران را پرداخت می‌کند و بقیه بدهی‌ها به زودی تسویه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رسانه‌های محلی هند گزارش دادند که دولت هند قرار است 700 میلیون دلار به عنوان بخشی از بدهی نفتی خود را به ایران پرداخت کند.

بر اساس این گزارش میزان بدهی هند به ایران حدود 6.5 میلیارد دلار است که با تحریم از سوی کشورهای غربی علیه ایران مبادلات این پولها انجام نشد.

وزارت دارایی هند بیان کرد که 700 میلیون دلار از بدهی نفتی دولت هند به شرکت ملی نفت ایران پرداخت می‌شود.

پیش از این منابع شرکت نفتی هند اعلام کرده بود که دولت هند دستور پرداخت 1.4 میلیارد دلار از بدهی‌های نفتی که تاکنون پرداخت نشده را صادر کرده است. در ماه جولای ایران و کشورهای 1+5 تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردند که براساس آن تحریم‌ها علیه ایران به تدریج برداشته می‌شوند.

پیشتر وزیر دارایی این کشور به پتروشیمی‌ و پالایشگاه‌های این کشور اعلام کرده بود که هر چه زودتر خود را برای تسویه حساب بدهی نفتی ایران آماده کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی