منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 184778
گروه :خبر
1

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیریک گفت: برداشت هندوانه بهاره از یکصد هکتار از زمین های کشاوورزی شهرستان سیریک آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  آذینی ، سید رضا امیری زاده در حاشیه سرکشی از برداشت هندوانه در زمین های کشاورزی افزود: برداشت هندوانه در شهرستان سیریک از اواسط اردیبهشت ماه شروع و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به قطره ای نمودن زمین های کشاورزی کشت هندوانه و استفاده از آب سدها و رعایت نکات و دستورات کنترل آفات و کود دهی محصول پیش بینی میشود در هرهکتار بین 30 الی 40 تن هندوانه برداشت شود.
امیری زاده تصریح نمود: با توجه به عدم استفاده ازکودهای شیمیایی و جایگزینی آنها با کودهای حیوانی محصول برداشت شده به لحاظ کیفیت و مرغوبیت محصول از بازار پسندی بسیار خوب در سطح استان و کشور برخوردار می باشد که در سال های اخیر هندوانه امسال شهرستان یکی از بهترین هندوانه های استان و کشور است.
مدیرجهادکشاورزی شهرستان سیریک بیان کرد: محصول برداشت شده به استان های تهران ، اصفهان و کشورهای قطر و کویت صادر میشود.
وی اضافه کرد: مهمترین مناطق کشت هندوانه روستاهای پگو ، گدو ، مهمانی ، سرزه ، پاراف ، گوجگ ،کنارجو ، روتان و پالور می باشند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند