منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳
شناسه خبر: 342216
گروه :خبر
ستاد-اقتصاد-مقاومتی_023

نماینده مردم هرمزگان در مجلس اظهار کرد:در حوزه ی شیلات مشکلات زیادی داریم، اگر صیادان مشکلاتی در حوزه بیمه، وضعیتی در پرداخت هزینه های اضافی دارند، نیاز به رسیدگی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مرادی، نماینده نماینده مردم هرمزگان در مجلس در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی گفت: دریا سرشار از منابع اقتصادی است که با تدبیر مدیریتی و با برنامه ای منسجم و اساسی توفیق داشته باشیم با نگاهی که اشاره شد اقتصاد دانش بنیان و قطعا اقتصادی پویا خواهد بود همه نقش خود را در آن اقتصاد ببینند.

 

وی تصریح کرد: همه دستگاه ها، نهادها، ادارات و وزارتخانه ها باید با همکاری زیر بنای اقتصادی ما برای مردمی کردن آن اصل 44 قانون اساسی است که متاسفانه این نگاه در کشور خوب نهادینه نشده و باید برنامه ریزی اساسی کرد بالاخص در حوزه دریا که می تواند زمینه ی اشتغال و و معیشت مردم را ایجاد کند.

 

وی افزود: محور توسعه هرمزگان باید دریا باشد، سه کارکرد اساسی می توانیم از دریا داشته باشیم هم در حوزه ی تجارت، حوزه ی صیادی و حوزه ی گردشگری که متاسفانه هر سه حوزه مقفول واقع شده است و ما توجه نکردیم. چرا که ما سهم خود را خوب ندیدیم از اشتغال، اشتغال ما نتوانسته آن چیزی که برای مردم است در هرمزگان، از 13 شهرستان 9 شهرستان ساحلی و دریایی است و سهم ساحل نشینان ما از دریاناچیز است.

مرادی در ادامه اشاره کرد: در بحث سایت های پرورش میگو کسانی که به دنبال سرمایه گذاری بخش خصوصی هستند و نیاز به حمایت دارند، متاسفانه برخی دستگاه ها همراهی نداشتند. نگاه به بخش اساسی آموزش، ارتقای سطح باور و اعتقاد همه، که این اعتقاد باید از شیلات شروع شود.

 

وی تأکید کرد: در حوزه  شیلات مشکلات زیادی داریم، اگر صیادان مشکلاتی در حوزه بیمه، وضعیتی در پرداخت هزینه های اضافی دارند، نیاز به رسیدگی دارد. باید صیادان رو باور داشته باشیم که می توانند در اقتصاد کشور، توسعه، سبد غذایی مردم نقش موثری داشته باشند.

 

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است