منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۵۱
شناسه خبر: 363877
گروه :خبر
13920221133504399506734

فعالان اقتصادی هلندی به دنبال یافتن زمینه همکاری ها و توسعه فعالیت های بندری و دریایی زمینه همکاری مشترک خود را در زمینه لایروبی، توسعه بنادر و کشتیرانی در بزرگترین بندر تجاری کشور را اعلام کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ملانی شولتز فن هاخن،وزیر امور زیربنایی و محیط زیست کشور هلندی در رأس یک هیات بلندپایه از مدیران و فعالان بندری و اقتصادی این کشور ضمن حضور در بندر شهید رجایی، از بخش های مختلف این بندر بازدید و برای یافتن زمینه های همکاری مشترک با مسئولان بزرگترین بندر تجاری ایران دیدار و گفتگو کرد.

محمد علی اصل سعیدی پور، معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه بازدید این بازدید با اشاره به جایگاه بندر شهید رجایی به عنوان مهم ترین بندر کشور ایران گفت:فعالان اقتصادی هلندی به دنبال یافتن زمینه همکاری ها به ویژه توسعه فعالیت های بندری و دریایی می باشند که در این بازدید زمینه های مختلفی برای همکاری مشترک از جمله لایروبی، توسعه بنادر و کشتیرانی ارزیابی شد.

“خسرو سرایی” مدیرکل تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی از تشکیل چهار کمیته تخصصی با طرف هلندی خبر داد و افزود: این کمیته ها در زمینه های فنی، لجستیک، سرمایه گذاری و آموزش و تحقیقات برای توسعه همکاری ها و فعالیت های مشترک و تعاملات متقابل برگزار می شود.

افزایش سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس

ابراهیم ایدنی،مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از  احداث خطوط لوله جهت سوخت رسانی به کشتی ها در پایانه شماره یک کانتینری بندر شهید رجایی، برای نخستین بار در سطح بنادر ایران خبر داد و افزود: با سرمایه گذاری بخش خصوصی، تجهیز اسکله های کانتینری شماره 4 تا 7 این بندر به امکانات سوخت رسانی به کشتی ها صورت می گیرد که افزایش سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس را بهمراه دارد.

وی اظهارکرد: با احداث این خط لوله برای نخستین بار در بزرگترین بندر تجاری ایران کشتی ها  می توانند در حین عملیات تخلیه و بارگیری، سوخت گیری کنند.

ایدنی با اشاره به  استقبال کشتی ها و شناورها برای پهلوگیری در بندر شهید رجایی ادامه داد: این اقدام، مدت زمان توقف و سوخت گیری شناورها در حوضچه بندر شهید رجایی را به میزان بسیار چشمگیری کاهش می دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد:با تداوم این رویه و جذب مشارکت بخش خصوصی، امکان سوخت گیری کشتی ها در پایانه شماره 2 کانتینری بندر نیز فراهم شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد آمریکا با نقض برجام بار دیگر دشمنی خود با ایران را اثبات کرد / استکبار بداند که برجام برای ما مقدس نیست/ وادادگی دولت با عزت انقلاب اسلامی سازگاری ندارد اگر برجام را نقض کنند آن را به آتش می کشیم/ تربیت دانشجوی انقلابی در دانشگاه ها یک ضرورت است افزایش ۲۰ درصدی سهم حمل و نقل ریلی/ رشد ۸۲ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در هرمزگان شهدا مدافعان همیشگی انقلاب اسلامی ایران هستند/ حضور شهیدان گمنام در سواحل نیلگون خلیج فارس نشان دهنده ثبات و امنیت است امام رضا(ع) در ایران باعث تقویت پیوند بین امت با ولایت شده است/ علمای اهل سنت امام رضا(ع) را معدن علم و عرفان می دانند تشییع پیکر ۲ شهید گمنام در بخش بندزرک+ تصاویر شهدای گمنام را شهدای خوشنام بنامیم/ مردم ایران در راه انقلاب ثابت قدم مانده اند نگرانی مردم بشاگرد از بی توجهی مسئولان /برخی مایل نیستند بشاگرد امام جمعه داشته باشد ایران نقطه عطف جهان اسلام است/ بدترین نقض حقوق بشر در آمریکا رخ می دهد/ داعش برگرفته از پلیس آمریکا است