منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 369092
گروه :خبر
%d9%85%d8%b1%d9%88%db%8c
 

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری:

همه گرفتاری بشر از تغییر ارزشها و فراموشی معاد است

حجت الاسلام مروی گفت: همه گرفتاری های بشریت فراموشی معاد تغییر معیارها و ارزش ها در جامعه و تبدیل ضد ارزش ها به ارزش است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل ازکیش پرس، حجت الاسلام مروی، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در جمع مردم کیش با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: پس از آنکه اباعبدالله الحسین در شب عاشورا به یاران خود فرمودند که من بیعت خود را از شما برداشتم و هر کس که بخواهد می تواند از کاروان جدا شود هیچ کس از کاروان امام جدا نشد.

وی افزود: از زمانی که امام حسین(ع) به قصد حج از مدینه خارج شده و پس از نیمه کاره رها کردن حج به سوی کربلا راهی شدند بسیاری از کسانی که امام را برای خود می خواستند و در طلب دنیا به کاروان امام پیوسته بودند در میانه راه از کاروان جدا شدند و راهی شهر و دیار خود شدند و تنها کسانی با امام ماندند که خود را برای امام می خواستند و نه رسیدن به نان و نوایی.

مروی ادامه داد: به همین دلیل امام حسین(ع) فرمودند« من اصحاب و یارانی با وفاتر و خیرتر و بهتر از یاران خود نمی شناسم» به این معنا که صحابه من از صحابه رسول الله(ص) و امیر المومنین(ع) نیز برتر و بهترند.

وی با اشاره به اینکه در هر چیز بهترین هایی وجود دارد مانند زمان، مکان، دوست، معلم، پدر و مادر و غیره اظهار کرد: پیامبران اولوالعظم برترین پیامبران، کعبه برترین مکان ها، شب های قدر، جمعه و عرفه از برترین زمان ها و یاران اباعبدالله از برترین یاران و صحابه بر روی زمین هستند.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری تاکید کرد: همه گرفتاری های بشریت زمانی رخ می دهد که معاد فراموش شد و جای معیار ها و ارزش ها عوض شود به گونه ای که ضد ارزش ها به ارزش بدل شده و ارزش ها جایگاه خود را در جامعه از دست بدهند.

وی بیان کرد: گاه انسان ها به دوستی کسانی افتخار می کنند که ثروت بیشتر، موقعیت اجتماعی بالاتر و یا طبقه ممتاز تری دارند در حالیکه این ها از منظر قرآن کریم و اهل بیت پیامبر به عنوان معیار ارزشی شناخته نمی شود.

مروی ابراز کرد: بهترین دوست و صحابه کسی است که در راه کسب رضای خدا و یاری دین خدا انسان را هدایت کند.

وی تاکید کرد: در تاریخ هم کسانی که با نااهلان باب رفاقت گشودند زندگی، دنیا و آخرت خود را باختند.

این استاد حوزه با بیان حدیثی از امام جواد (ع) افزود: امام معصوم علیه السلام فرموده اند که ا«ز همنشین بد بپرهیز که مانند شمشیر برهنه ظاهرش زیبا اما تاثیرش بسیار زشت و بد است.»

وی با اشاره به اینکه امام علی (ع) از مسلمین دعوت می کند که دوستی ودشمنی خود را بر پایه رضای خداوند قرار دهند تاکید کرد: اگر دوستی رضای خدا، معنویت و کمال انسان رادر پی داشته باشد و انسان را به سوی خدا، نماز، توحید، عبادت و تقوی الهی دعوت کند باید استمرار داشته باشد و ستودنی است و اگر ارتباط انسان را با خدا و معنویت قطع کند مذموم و نکوهیده است.

مروی با بیان جملات حضرت زینب(س) در کاخ عبیدالله گفت: دوستی صحابه و یاران اباعبدالله زیباترین صحنه عاشورای حسینی بود که زینب(س) در مقابل کلمات زشت و ناپسند عبیدالله فرمودند« من در کربلا به جز زیبایی ندیدم».

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد