منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۵
شناسه خبر: 235121
گروه :خبر
13940423000618_PhotoA

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد همه کشورهای اروپایی آماده تحکیم و گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با حضور در هتل محل اقامت محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با وی دیدار و گفت‌وگو کرد.

روند اجرای برجام و تعهدات مربوط به آن، بحران سوریه و نشست فردا در خصوص آن و نیز روابط دوجانبه بین اتحادیه اروپا و ایران محورهای اصلی گفت‌وگوهای دو طرف بود.

موگرینی رایزنی و تبادل نظر با ایران درباره کلیه مسائل منطقه‌ای را با اهمیت خواند و آمادگی اتحادیه اروپا را برای رایزنی و تبادل نظر در همه زمینه‌های دو جانبه و منطقه‌ای با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

وی با اشاره به بحران سوریه افزود: این فرصت بوجود آمده تا همه طرف‌ها پشت یک میز بنشینند تا پروسه سیاسی حل بحران در این کشور آغاز شود و اتحادیه اروپا ضمن حمایت از این روند بر مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه تأکید دارد.

موگرینی با اشاره به دور جدید همکاری‌ها با تهران اظهار داشت: همه کشورهای اروپایی آماده تحکیم و گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است