منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۶
شناسه خبر: 305001
گروه :خبر
13950125000525_PhotoA

انتخابات پارلمانی سوریه از صبح امروز در ۷۳۰۰ مرکز رأی‌گیری آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مراکز رأی گیری از ساعت هفت صبح امروز (چهارشنبه) به روی مردم سوریه گشوده شده است تا نمایندگان خود را از میان 3500 کاندیدا برای دومین مجلس قانون گذاری (پس از تغییر قانون اساسی در فوریه 2012) انتخاب کنند.

بنا به گفته کمیته عالی انتخابات سوریه، 7300 مرکز رأی‌دهی تدارک دیده شده است تا 250 کرسی پارلمان با رأی مردم مشخص شود.

اما انتخابات در سایه حضور تروریست‌ها چگونه برگزار می‌شود؟

در این انتخابات، به علت حضور تروریست‌ها و جنگ داخلی، انتخاب نماینده از مناطقی که تروریست‌ها در آن حضور دارند به شیوه‌ای جدید انجام می‌گیرد. به این صورت که به عنوان مثال کاندیداهای شهر رقه که داعش بر آن مسلط است، به دمشق آمده‌ و در این شهر برای رقه کاندید شده‌اند.

کمیته عالی انتخابات، اعلام کرده است که مراکز انتخاباتی استان «ادلب» که تقریبا به طور کامل در تسلط تروریست‌هاست در استان‌های «دمشق»، «حماه»، «لاذقیه»، «حلب» و «طرطوس» دایر شده است.

مراکز انتخاباتی استان رقه نیز در استان‌های «دمشق»، «حماه»، «لاذقیه» «طرطوس» و «الحسکه» دایر شده است.

انتخاب نماینده برخی از مناطق استان حلب که هنوز در تسلط تروریست‌هاست در شهرهای تازه آزاد شده این استان و همچنین در استان‌های دمشق و الحسکه انجام می‌شود.

در استان درعا، انتخاب نماینده مناطق تحت اشغال تروریست‌ها، در دیگر مناطق آزاد شده این استان و همچنین در استان‌های دمشق، ریف دمشق و السویدا انجام می‌گیرد.

انتخابات مناطق تحت اشغال تروریست‌ها در استان دیرالزور نیز در مناطق آزاد شده این استان و همچنین در استان‌های دمشق و الحسکه صورت می‌گیرد.

طبق قانون، رأی‌دهی تا ساعت 7 غروب امروز ادامه دارد و در صورت لزوم کمیته عالی انتخابات می‌تواند تا حداکثر پنج ساعت آن را تمدید کند.

انتخابات و شرایط فعلی سوریه

این دومین انتخاباتی پارلمانی است که از بعد شروع بحران در سال ۲۰۱۱ برگزار می‌شود. برگزاری انتخابات در زمانی صورت می‌گیرد که فردا (پنج شنبه) هیأت مذاکره کننده سوری برای مذاکرات غیر مستقیم با معارضان به ژنو خواهد رفت. مذاکراتی که در آن معارضان بر برکناری بی قید و شرط بشار اسد تأکید می‌کنند اما دولت سوریه می‌گوید همه چیز باید از صندوق‌های رأی و به وسیله رأی مردم مشخص نشود. بنابراین برگزاری این انتخابات در این برهه پیام دیپلماتیک بسیار قوی برای کشورها و گروههای معارض دارد.

به همین دلیل، معارضان از مدت‌ها پیش سعی در نا مشروع جلوه دادن و تحریم انتخابات کرده‌اند و «جرج صبرا» عضو ارشد مذاکره کننده معارضان سوریه، این انتخابات را مسخره و نمیادین توصیف کرده است.

اما دولت سوریه و کشورهای همسو با آن همچون روسیه اعلام کرده‌اند که این انتخابات بر اساس قانون اساسی منتخب مردم انجام می‌گیرد. انتخاباتی که بر اساس تعدد احزاب برگزار می‌شود.

انتها

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است