منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۹
شناسه خبر: 310153
گروه :خبر
index

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان اظهار کرد:ایجاد ارتباط دوستانه و فراهم ساختن فضای وحدت و همدلی در بین کارگران و کارفرمایان در واحدهای تولیدی و صنعتی باعث افزایش بهره وری خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید فاضل حیدری، مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان با بیان اینکه کارگران به عنوان نیروی مولد از مهمترین فعالان اقتصادی و اجتماعی جامعه محسوب می شوند، گفت:چرخه های تولید و اقتصاد کشور با بهره گیری از وجود این افراد می چرخد.

 

وی اظهار کرد: کارگران، کارفرمایان و دولت اضلاع یک مثلث و شرکای اجتماعی یکدیگر هستند که باید با یکدیگر در تعامل باشند تا در عرصه تولید و اقتصاد به پیشرفت دست یابیم .

 

حیدری افزود: با گسترش نهاد های مردمی و توسعه فعالیت تشکل های صنفی کمترین تنش و تضاد در بین کارگران و کارفرمایان وجود دارد و هر دو گروه دریافته اند که تنها در سایه وحدت و همبستگی است که می توانند بر مشکلات عرصه تولید  پیروز شوند .

 

وی با اشاره به شعار سال تصریح کرد: نامگذاری امسال از سوی رهبر انقلاب تعیین کننده و راهنمایی برای حرکت به سمت و سوی استقلال اقتصادی در کشور است.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان یادآور شد: کارگران به این نکته توجه دارند که اگر کارآفرینی نباشد، کاری وجود نخواهد داشت و در مقابل نیز کارآفرینان باید بدانند که تا کارگران نباشند تولید اتفاق نیفتاده و ایده های آنها تبدیل به عمل نمی شود و این سیما به درستی در کلام بزرگان نقش یافته است که کارگران و کارفرمایان با تکیه بر هم به خلق حماسه و حرکت جهشی در عرصه های اقتصادی دست می زنند و تعهد کارفرمایان در اقتصاد مقاومتی و ترسیم کارگران به ستون فقرات تولید کشور امری مهم و اثرگذاری این بخش از جامعه است .

 

وی با بیان اینکه  ایجاد ارتباط دوستانه و فراهم ساختن فضای وحدت و همدلی در بین کارگران و کارفرمایان در واحدهای تولیدی و صنعتی باعث افزایش بهره وری خواهد شد، گفت:  هرچه سه ضلع کارگر، کارفرما و دولت تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند با همدلی و همزبانی بیشتر در جهت رفع مشکلات و چالش های حوزه کار و تولید با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

 

سلیمی تاکید کرد: همکاری و همدلی کارفرمایان و کارگران در جریان تحریم اقتصادی کشور منجر به ظهور و بروز نقشه راه همیشگی  تولید کنندگان شده و حماسه اقتصادی تحت عنوان اقتصاد مقاومتی را خلق می کند .

 

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان به وحدت و همدلی نیازمندیم تا در مسیر رشد و توسعه اقتصادی حرکت به سمت افزایش تولید، کاهش بیکاری، کاهش تورم و افزایش مصرف کالای داخلی گام برداریم، ادامه داد: در مواردی اصلاح مقررات، تسهیل در انجام امور، برقراری توازن میان نیروی کار و نیروی سرمایه و ممانعت از توسعه نامتوازن از اموری است که باید مورد رسیدگی جدی قرار گیرد.

 

مدیر کل تامین اجتماعی استان هرمزگان با تاکید بر ایجاد فرصتهای شغلی باید برای کارگران و نیروی انسانی داخلی گفت: در شرایط حساس کنونی که کشور در تلاش است  تا از فرصتی که بواسطه  دیپلماسی موفق دولت تدبیر و امید در رفع تحریم های اقتصادی به دست آمده حداکثر استفاده را ببریم ، بدون هم افزایی و همراهی کارگران و کارفرمایان امکان گذر از موانع و چالش های موجود در راه تولید  وجود ندارد .

 

وی افزود: بدون تردید اگر درک متقابل در بین کارگران و کارفرمایان کشور ایجاد شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

 

حیدری با بیان اینکه نزدیکی کارگران و کارفرمایان بهترین راه ایجاد گفتمان سازی در تعریف اقتصاد مقاومتی  است، خاطرنشان کرد: تا زمانی که جامعه کارگری و کارفرمایی کشور به مفهوم اقتصاد مقاومتی به خوبی پی نبرند نمی توان از آنها انتظار داشت در راستای اهداف نسخه برون رفت از رکود اقتصادی رفتار کنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است