منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 329253
گروه :خبر
10
 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان:

همایش هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و استقرار پایه دهم استان در سیریک برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: همایش یک روزه مدیران ، معاونین ، کارشناسان آموزشی و مشاورین تحصیلی مناطق 22 گانه آموزش و پرورش استان هرمزگان به میزبانی شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،احمد مهرانی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان در این همایش اظهار کرد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین آموزشی و پرورشی و برنامه درسی ملی کشور و نظر به اهمیت ضرورت و نقش راهنمایی و مشاوره تحصیلی در شناسایی و رشد همه جانبه استعدادها، توانایی ها و رغبت های دانش آموزان متناسب با نیاز حال و آینده و آماده سازی دانش آموزان برای یک انتخاب آگانه رشته تحصیلی این همایش برگزار شده است.

 

وی افزود:هدف از برگزاری این همایش را هدایت تحصیلی 22 هزار دانش آموز استان و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم و استقرار پایه دهم برای اولین بار در نظام آموزشی کشور با توجه به قوانین و مقررات جدید وزارت آموزش و پرورش دانست.

 

مهرانی گفت:  اصلاحات آئین نامه های ابلاغی وزارت، اجرای سیاست های آموزشی جدید، توسعه متوازن بین رشته ای و  آغاز هدایت تحصیلی دانش آموزان سطح استان در یکم تیرماه سال جاری همزمان با سراسر کشوری را از مهمترین رویکردهای برگزاری همایش برشمرد.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان ابراز کرد: اصل هدایت تحصیلی دارای جنبه های فردی و اجتماعی است که در نهایت به سرنوشت شغلی و حرفه ای دانش آموز در جامعه منتهی خواهد شد.

 

این مسئول بیان کرد: هدایت تحصیلی و شغلی چیزی جدای از برنامه ریزی های آموزشی نیست و باید با هدایت تحصیلی درست، ضمن راهنمایی دانش آموزان برای انتخاب صحیح بوسیله مشاورین و خانواده ها آنها را  آماده ورود به بازار کار کنیم.

 

مهرانی یادآور شد: فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها در خصوص هدایت تحصیلی دارای اهمیت ویژه ای است و توجه به تغییر مشاغل در کشور، هدایت تحصیلی و آگاه سازی دانش آموزان و خانواده ها را نقش مهمی در توازن مشاغل و بازار کار جامعه  برشمرد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است