منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
شناسه خبر: 323071
گروه :خبر
IMG08592546
 

با حضورمشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست صورت می گیرد:

همایش محیط زیست میناب در بندرعباس

با حضور فعال پیشکسوت محیط زیست و مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست همایش محیط زیست میناب در بندرعباس برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مدیر موسسه مردم نهاد نگاهبانان جلگه میناب طی نشستی از طبیعت و محیط زیست به عنوان موهبتی الهی نام برد و اظهار داشت:ادامه حیات برای هر موجود زنده به طبیعت و محیط زیست وابسته است.

 

محمدعلی مویدی مدیر موسسه مردم نهاد نگاهبانان جلگه میناب با تاکید بر اهمیت و توجه به محیط زیست، افزود:فرهنگسازی در راستای حفظ محیط زیست وظیفه ای است که آحاد مردم جامعه باید به آن به طور جدی بپردازند.

 

این فعال حوزه محیط زیست، حفاظت از محیط زیست را لازمه توسعه پایدار دانست و گفت:امروز محیط زیست در دنیا به عنوان یکی از مسایل بنیادین مورد نیاز نسل امروز و نسل های آینده مطرح است.

 

مویدی با ذکر این مطلب که حیات سالم هر جامعه در گرو سلامت و حفاظت محیط زیست آن جامعه است، افزود:حفاظت از منابع طبیعی، محیط زیست و طبیعت از مسایلی است که قرآن کریم و اولیا الهی همواره بر آن تاکید داشته و جامعه را به صیانت از آنها مکلف کرده اند.

 

مدیر موسسه مردم نهاد نگاهبانان جلگه میناب در ادامه اظهار داشت:منابع آبی به عنوان ذخایر مهم حیات و دارایی‌های استراتژیک هر کشور محسوب می‌شود که حفظ و حراست و استفاده بهینه از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 

مویدی همچنین با اشاره به بهره‌برداری نامناسب از آبخوان و سفره‌های زیرزمینی دشت میناب و انتقال آب به خارج این شهرستان، بهره‌برداری بیش از توان سفره‌های زیر زمینی را مهم‌ترین عامل ایجاد فرو نشست زمین در دشت میناب ذکر کرد و گفت:هم اکنون نشست زمین همانند سرطانی بدخیم به جان دشت میناب افتاده است.

 

وی با بیان این که فرآیند مخرب برداشت‌های بی‌حد آب در میناب خسارت و آسیب های فراوانی برای میناب و مردم آن به ارمغان آورده است، افزود:نشست زمین در میناب و بیش از 30 روستا در بخش های مرکزی و بندزرک علاوه بر تخریب منازل مسکونی مردم، جاده ها، زیر ساخت های شبکه برق، مدارس و خانه های بهداشت، بخش اعظمی از طبیعت میناب را نیز از بین برده است.

 

این فعال حوزه محیط زیست در ادامه به اقدامات صورت گرفته در این راستا اشاره کرد و گفت:تا کنون چهره های علمی زیادی از وضعیت دشت میناب بازدید کرده و راه های علمی کنترل این بحران نیز در دست بررسی است.

 

مویدی از برگزاری همایش “محیط زیست میناب” در بندرعباس خبر داد و گفت:این همایش پنجشنبه ششم خردادماه جاری و با حضور پرفسور ‌اسمعیل کهرم، بوم شناس، فعال پیشکسوت محیط زیست و مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سالن غدیر بندرعباس برگزار می شود.

 

وی اظهار داشت:این همایش به همت موسسه مردم نهاد نگاهبانان جلگه میناب و با همکاری تشکل های محیط زیستی بندرعباس  و با هدف تشریح وضعیت محیط زیست میناب برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است