منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۹:۴۴
شناسه خبر: 192208
گروه :خبر
IMG09531679

یکی از روحانیون کاروان های زیارتی عتبات عالیات گفت: از سال 1385 طی برنامه ریزی هایی که انجام شد که خوشبختانه این کار تا کنون تداوم داشته و ده سال است که این اعزام ها به طور مستمر انجام می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت الاسلام محمدعلی لبخندان،استاد حوزه علمیه بندرعباس با اشاره به اعزام کاروان­ های زیارتی  به عتبات عالیات گفت: هدف اصلی مورد توجه در این کاروان ها، مباحث فرهنگی و آشنایی زائران با فرهنگ قرآن و اهل بیت بوده است.

 

لبخندان تصریح کرد: در زمان حال که زمانی حساسی است و تبلیغات بر علیه اسلام و خصوصا شیعیان زیاد است انجام کارهای فرهنگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد که برگزاری همایش عاشقان بهشت حسینی یکی از این برنامه هاست.

وی اظهار داشت: فلسفه برگزاری این همایش این است که در شرایط کنونی که عده ای غیرمسلمان با نام اسلام قصد تخریب چهره اسلام را دارند ما وظیفه داریم چهره واقعی اسلام و قرآن و معارف عالیه ائمه معصومین را به مردم بیشتر معرفی کنیم.

لبخندان عنوان کرد: در کاروان های اعزامی تمامی سنین حضور داشتند، این بیانگر علاقه فطرت پاک همه سنین و اقشار بوده، که در کاروانهای اعزامی با استافده از توانمندی روحانیون و مادحین اهل بیت بعد از بازگشت از سفر، مبلغین خوبی برای معرفی سیره اهل بیت تربیت شوند.

وی یادآور شد: در برگزاری همایش عاشقان بهشت حسینی افراد و موسسات زیادی مشارکت دارند که مهمترین آنها، بانک مهر اقتصاد است که افرادی دلسوز و ولایی در آن مشغول هستند و سعی دارند به این امر الهی کمک نمایند.

است حوزه علمیه بندرعباس گفت: این کارکه اکنون ده ساله شد توسط تعدادی از جوانان عاشق اهل بیت ساماندهی گردید.

محمدرضا صدری راد اضافه کرد: این کار بازتاب بسیاری خوبی در سطح ملی داشته است که می توان از علل موفقیت این کاروان را برنامه ریزی و ساماندهی توسط خود افراد کاروان بیان نمود.

صدری راد خاطرنشان کرد: یکی از تمایزات این کاروان بار دیگر با دیگر کاروان ها این است که به مباحث فرهنگی توجه زیادی می شود که باعث شده در هر اعزام افراد اعزامی برای تشرف بعدی تشنه تر شوند.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در سفرهای زیارتی مهم است این است که زائر پس از انجام سفر و زیارت رها نشود و انجام کارهای فرهنگی برای آنها ادامه داشته و همچنان عمق جان عاشقان اهل بیت، از مفاهیم زلال اهل بیت صلوات ا… علیهم اجمعین تغذیه گردد.

مدیرکل بانک مهر اقتصاد هرمزگان که این برنامه معنوی را همراهی می کنند نیز در این باره اظهار داشت: کسانی که به امام حسین(ع) تمسک جویند هیچگاه گمراه نمی شوند و به رستگاری خواهند رسید.

علیرضا فتح الهی نوا درباره مشارکت بانک مهر اقتصاد در همایش عاشقان بهشت حسینی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم برای اینکه گمراه نشویم باید خود را به کشتی نجات امام حسین(ع) نزدیک کنیم که یکی از راههای نزدیک شدن به این کشتی رحمت، خدمت به زائران امام حسین(ع) می باشد.

فتح الهی نوا یادآور شد: نگاه ما این است که باید به سمت چراغ هدایت برویم تا راه را پیدا کرده و به فلاح و رستگاری دست یابیم. وی تصریح کرد: یکی دیگر از بحث هایی که در این همایش به دنبال آن هستیم، ترویج لقمه حلال است. همان گونه که امام حسین(ع) در روز عاشوار رو به سوی سپاه دشمن کرده و آنها را نصیحت کردند و فرمود: دلیل اینکه صحبت های من در شما اثر ندارد به خاطر لقمه حرامی است که شکم­های شما را پر کرده است، پس ما وظیفه داریم استفاده از لقمه حلال را در ارکان اقتصاد و بانک ترویج دهیم.

فتح الهی نوا عنوان کرد: ما این نگاه را داریم که در کارهای بانکی که انجام می دهیم معارف اسلامی را لحاظ کنیم تا کسب و کار حلالی داشته باشیم تا هم بتوانیم خود را به کشتی نجات نزدیک کرده و هم اطاعت محض از ولی رامورد توجه قرار دهیم.

وی به برنامه های جانبی این همایش اشاره کرد و یادآور شد: سنتی بودن عزادارای ها که مورد توجه و تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد در این همایش نیز اجرا می شود که چاوشی خوانی از جمله این مراسمات است. همچنین برپایی نمایشگاه عکس های ده ساله اعزام کاروان، ایستگاه نقاشی من و زیارت امام حسین(ع)، یادداشت خاطرات و دلنوشته های زیارت، یادمان شهدا و تجلیل از خانواده های شهدای زائر از دیگر برنامه های همایش عاشقان بهشت حسینی می باشد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است