منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۳
شناسه خبر: 183933
گروه :خبر
جورکش

رئیس جمعیت هلال احمر جاسک گفت:هلال احمر بعنوان یکی از مردمی‌ترین نهادها، پیام ‌آور صلح و دوستی برای جهانیان و تجلی همبستگی جهانی انسان ها بوده و می تواند نقش موثر و مهمی در تحقق شعار همدلی و هم‌زبانی میان ملتها ایفا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،امید جورکش در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز  با بیان اینکه هفته هلال احمر از 18 تا 24 اردیبهشت جاری برگزار می شود اظهار کرد: روز نخست تا ششم هفته هلال احمر به ترتیب تحت عنوان آموزش امداد، کلید نجات است ـ سفیران مهربانی – سلامت فراگیر- مهربانی داوطلبانه – خود امدادی و دیگر امدادی – جوانان، امید و آینده – همدلی و همزبانی، می باشد که هر روز نیز برنامه های مختلفی به مرحله اجرا درخواهد آمد.

وی افزود:این هفته فرصت مناسبی برای گرامیداشت ایثارگران عرصه امداد و نجات است که هنگام وقوع حوادث همچنین بحران های پیش آمده ناشی از بلایای طبیعی بدون هیچ توقع و چشمداشت و با از خودگذشتگی تمام همچون فرشتگان نجات عمل می کنند.

نامبرده با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری عنوان کرد:  هلال احمر بعنوان یکی از مردمی‌ترین نهادها، پیام ‌آور صلح و دوستی، برای جهانیان و تجلی همبستگی جهانی انسان ها بوده و می تواند نقش موثر و مهمی  در تحقق شعار همدلی و هم‌زبانی  میان ملتها ایفا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر جاسک تصریح کرد: خدمات ما الهام گرفته از ارزش ها و ایثارگری هاست که ارائه خدمات نیاز به تشخیص نیازها و برنامه ریزی برای رفع این نیازهاست. خوشبختانه با ایجاد حس مسئولیت و ترویج حس نیکوکاری توانستیم زمینه لازم را برای رفع نیازهای شهرستان فراهم کنیم.

جور کش برگزاری مانور های متعدد امداد و نجات در کلیه رشته های تخصصی امداد و نجات و نیز نقش جمعیت هلال احمر به عنوان رئیس کارگروه امداد و نجات و  مدیریت بحران را قابل توجه ارزیابی کرد و از ارتقاء تعامل اعضاء ستاد مدیریت بحران به عنوان نقطه عطفی در راستای مدیریت بهینه حوادث و بحرانها یاد نمود.

وی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر در امداد رسانی جاده ای کمک کار اورژانس است اظهار کرد: با این وجود امدادگران این جمعیت برای ارایه خدمات در جاده ها از هیچ تلاشی فروگذار نیست و با تمام توان و ظرفیت به یاری حادثه دیدگان و آسیب دیدگان می شتابند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این هفته برنامه های متنوعی از سوی هلال احمر  به همین مناسبت در این شهرستان  برگزار میگردد.

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان