منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۲
شناسه خبر: 336691
گروه :خبر
13921219000292_PhotoA

نماینده مجلس نهم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود هفت نکته در نامه رئیس جمهور پیرامون حقوق‌های نجومی، گفت: بیانیه رئیس جمهور نکات مثبت و امیدآفرین زیادی دارد و این مثبتات در حدّی است که نقاط ضعف را می‌پوشاند و من می‌توانم آن را عیدی روز فطر رئیس جمهور به مردم بنامم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، احمد توکلی رئیس نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در کانال تلگرامی خود پیرامون موضوع حقوق‌های نجومی عنوان کرد: پدیده مبارک حساسّیت مردم شریف و رسانه‌های آزاده در برابر دست اندازی همراه با بی آزرمی تعدادی از مقامات و مدیران حکومتی به منابع عمومی، رو به خوش فرجامی دارد. ماه رمضان و شبهای قدر که شب های شهادت شهید عدالت است، به حساسیت مردم نسبت به این حرام خواری و خیانت افزود و به قدرت اراده مردم تجلی تازه ای داد. همه این ها را باید شاکر بود.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این میان مهمترین پرسش از نحوه برخورد دولت با این امر نامیمون بود. دولت در مجموع تا الان خوب برخورد کرده است. به ویژه بیانیه رئیس جمهور محترم نکات مثبت و امیدآفرین زیادی دارد. این مثبتات در حدّی است که نقاط ضعف را می‌پوشاند و من می توانم آن را عیدی روز فطر رئیس جمهور به مردم بنامم.

وی با بیان اینکه نکات برجسته‌ای در بیانیه رئیس جمهور وجود دارد، گفت: از جمله نکات موجود در این بیانیه این است که  1- خطر این قبیل رفتارهای آزمندانه در دیوان سالاری کشور را برای اعتماد متقابل ملّت و حاکمیت، به درستی تأکید کرده است. تذکر به این ارزش علوی به احیاء آن کمک می‌کند.

توکلی ادامه داد: 2- از حساسیت مردم و رسانه ها استقبال شده و از شفاف سازی در همه ارکان حکومت دفاع کرده است. 3- همه مدیران و مسوولان قوای سه‌گانه به شفاف سازی همه تصمیمات ملزم گردیده‌اند. 4- همه دستگاه‌ها در همه اجزای حکومت به شفاف سازی «تمام حقوق و مزایای دریافتی کلیه مقامات کشوری و لشکری» و تعیین حداکثر و حداقل موظف شده اند. تجاوز از این دو حد نیز تخلف شناخته شده است.

رئیس نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت اضافه کرد: 5- اعلام تصمیم برای ساماندهی «نظام شفافیت اطلاعات» تا مردم که ولی نعمتند از امور آگاه باشند و با نصیحت به مسوولان، سلامت و استحکام نظام را تضمین کنند.6- هرگونه افزایش دریافتی جز با تصویب شورای حقوق و دستمزد ممنوع اعلام شده است. 7- تصمیم به تقدیم لایحه ای که مشکلات قانونی موجود را برطرف سازد.

وی گفت: یک نهی از منکر جمعی و بدون هزینه مردم و برانگیختن اینهمه توجه و تعهد در دولت؟! قدر امر به معروف و نهی از منکر نسبت به حاکمان، شفافیت و آزادی رسانه ها و ابزارهای جدید پیام رسانی را بیشتر بدانیم.

توکلی در ادامه خاطرنشان کرد: شمارش رؤوس مثبت بیانیه رئیس محترم جمهور به معنای فقدان ضعف قابل نقد در آن نیست، آن را به وقت دیگری وا می‌گذارم. این ایراد که چرا رئیس قوه مجریه برای مدیران قوای دیگر و مسئولان لشکری تعیین تکلیف می‌کند، با دستوری که رهبری صادر فرموده اند لااقل موقتا تا لایحه جامعی که وعده داده شده است، تقدیم مجلس و تعیین تکلیف شود، چندان مسموع نیست. بیان رهبر دغدغه‌مند در این باره، تمامی دستگاهای حکومت، از جمله دفتر رهبری را در بر می‌گیرد. ملاحظه بفرمایید: « کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند. دفتر هم موظف است ضوابط مصوب دولت را در مجموعه های وابسته به خود مورد توجه و امعان نظر قرار دهد.» حالا موقع عمل است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است