منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۰
شناسه خبر: 215144
گروه :خبر
103483_169

شاعرهرمزگانی با بیان اینکه هفت سال انزوای ادبی را تجربه کردم افزود : مضامین شعریم تا قبل از هفده سالگی صرفا عاشقانه و گاهی عارفانه بود از آن زمان انتقادی و سیاسی هم می شدند دست خودم نبود مشکلاتم واژه می شدند و کسانی که رهبرم را بر نمی تابند مرا به شدت می آشوبند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، سید ابراهیم حسینی شاعرهرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه دو رگه فارس و هرمزگان و  قریب به یک چهارم از زندگی ام سهم استان کرمان بوده است ، اظهار کرد : بیش از دو چهارم را در همین بندرعباس بد نیست اضافه کنم متولد 1353 دبی هستم .

 

وی اضافه کرد : کودکی ام را زمانی که در همین کوچه های داغ پاپتی می دویدیم و انقلاب باشکوه ایران اسلامی را و شور و هیجان اوایل مادرم که توانایی گفتن شعر را داشت گر چه سواد خواندن و نوشتن نداشت در نه سالگی یک کتاب فایز دشتستانی خریدم و شروه خوانی ام آغاز شد.

 

 

حسینی عنوان کرد : عشق های مجازی کودکانه ام خیلی زود آغاز شد ، طوری که در دوازده سالگی از خانواده ام خواستم برای “کبرای بختیار”  خواستگاری بروند و گر چه پدرم خدا بیامرز علی رغم خنده برادر و خواهرانم به جای خنده تبسمی کرد و وعده ى مذاکره داد و با ایجاد فاصله از حرارتم کم کرد اما از عاشقی ام کم نکرد من شدیدا احساسی بودم و خیلی زود شاعر شدم.

 

 

وی با بیان اینکه مضامین شعریم تا قبل از هفده سالگی صرفا عاشقانه و گاهی عارفانه بود تصریح کرد : از آن زمان انتقادی و سیاسی هم می شدند دست خودم نبود مشکلاتم واژه می شدند این حال فعلا هم سراغم می آید و کسانی که رهبرم را بر نمی تابند مرا به شدت می آشوبند.

 

 

شاعر هرمزگانی گفت : از هر کلمه دم دستی به عنوان ابزار مهم شعر استفاده می کنم و در سال 73 و 74 در شعر دانش آموزی اول ،و شعر و طنز پاتنوری که گرداننده آن رضا رفیع شکرخند بود سوم شدم ؛ از همان سال با خروج از نامزدی و ورود به دنیای متاهل و مهمان ناخوانده که مشکلات پی در پی بودن از جلسات و جمع شعرا دور شدم و هفت سال انزوای ادبی را تجربه کردم ولی با حضور دوباره در شهر خاطرات خوش کودکیم بندرعباس دوره جدید زندگی ادبی ام آغاز شد.

 

 

وی با اشاره به اینکه بیشتر در جشنواره های استان را شرکت کردم و مدام بین اول و چهارم حرکت می کردم ،افزود: کنگره های شعر عاشورا شیراز ،مشهد، اردهال یاس کبود جهرم در سه سال مداوم و برگزیده “سوختگان وصل” و افتخار دوبار حضور در کاروان شعرا محضر مقام معظم رهبری که البته توفیق شعر خوانی را نداشتم.
حسینی بیان کرد : براى چاپ به دلیل اینکه اولویتم کارهای آیینی بوده دغدغه ای ایجاد کرده که هر سال را به سال بعد سپردم دغدغه ای که آثار ضعیف در این زمینه به قلمم می دهد ؛ براى چاپ کتابم مشکلی ندارم اما دغدغه دارم،هنوز کتابی ندارم گر چه به فضل الهی مجموعه شعری آیینی آماده چاپ دارم.

 

 

وی خاطرنشان کرد : مسئولان باید دقت کنند کسی از تابعینشان از خط رهبری و ولایت فقیه فاصله نگیرد که با قلم به سمت حیثیتش را نشانه خواهم رفت و حتی اگر جانم را سر این مبارزه بدهم و اگر با رهبر باشند با جان دلم همراه شان خواهم بود.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است