منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۳۶
شناسه خبر: 348022
گروه :خبر
139501160905303677450264

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان اظهار کرد:شرکت توزیع برق استان هرمزگان 618هزار مشترک دارد که دو درصد از مشترکین کشور هرمزگانی ها می باشند بر این اساس هفت درصد از شبکه برق کشور درهرمزگان قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عبدالصاحب ارجمند،مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه پروژه های افتتاحی وزارت نیرو در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است، گفت:شرکت توزیع برق هرمزگان در راستای تایدات رهبر معظم انقلاب(مدظلله العالی) در زمینه ایجاد اشتغال،حمایت از تولید داخلی از شرکت های پیشرو کشور است که با جذب منابع حداکثری 98پروژه با اعتباری بالغ بر 71 میلیارد و 900میلیون تومان  هزینه در دست اقدام دارد.

وی اظهار کرد:25درصد از اعتبارات از طریق سازمان برنامه ریزی و اعتبارات ویژه جذب شده و 150میلیارد تومان نیز از اعتبارات داخلی شرکت می باشد که پروژه های آن در ماههای آینده مرود بهره برداری قرار می گیرد.

ارجمند با اشاره به برق دار سه روستا ایل کهوری در رودان، زمین سنگ در بندرعباس و روستای شمسون در بشاگرد در با جمعیتی بالغ بر70 خانوار در هفته دولت افزود:عملیات برق رسانی به ده روستای در دست اجراست همچنین پنج روستای صعب العبور استان در شهرستان های حاجی آباد، پارسیان و بشاگرد با استفاده از انرژی خورشیدی تا دهه مبارک فجر برق دار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان تصریح کرد:متوسط برق دار کردن روستاهای کشور 98درصد است که استان هرمزگان در سطح کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه در سه ساله اخیر 96هزار انشعاب جدید در استان واگذار شده است،بیان کرد:82درصد از انشعابات خانگی بوده که تاکنون 26هزار واحد مسکن مهر برق دارشده است و در حال حاضر 678هزار انشعاب برق مجاز در استان وجود دارد.

ارجمند با اشاره به اینکه استان هرمزگان رتبه نخست توسعه شبکه برق رسانی در کشور را داراست، بیان کرد:شرکت توزیع برق استان هرمزگان 618هزار مشترک دارد که دو درصد از مشترکین کشور هرمزگانی ها می باشند بر این اساس هفت درصد از شبکه برق کشور درهرمزگان قرار دارد.

وی یادآور شد: در سال جاری برای نخستین بار پروژه مدیریت مصرف در استان پیاده شده همچنین 400میلیون تومان اعتبار برای پروژه های تحقیقاتی برای استان در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با اشاره به افزایش مصرف برق گفت:در تابستان امسال مصرف برق در کشور به دو هزار مگاوات افزایش یافت این در حالی است که این رقم در سال گذشته 1900 مگاوات بوده است.

وی با بیان اینکه  10 درصد از افزایش مصرف نیروی برق کشور در سال جاری مربوط به استان هرمزگان بوده است، اظهار کرد: 150مگاوات از این برق مصرفی کشور در هرمزگان مصرف شده که بیشترین پیک مصرف در 12 مرداد ماه بوده است.

ارجمند افزود: شرکت توزیع برق بیش از 1800میلیارد تومان مطالب معوقه از سازمان های دولتی و بدهی 90میلیاردتومانی دارد.

وی  با اشاره به کاهش 50درصدی خاموشی ها در استان تصریح کرد: با مهندسی شبکه و استفاده از تجهیزات جدید خاموشی ها به کمتر از 2/5 دقیقه متوسط روزانه کاهش یافته که در این زمینه سرآمد کشور بوده ایم همچنین سه درصد از تلفات برق در استان کاهش یافته که بالغ بر 25میلیارد تومان کاهش هزینه بهراه داشته است.

 

 

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی