منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۷
شناسه خبر: 289661
گروه :خبر
13941214000168_PhotoA
 

با هدف تحریم رژیم صهیونیستی در حال برگزاری است

«هفته مقابله با آپارتاید اسرائیل» در ۲۵۰ شهر و دانشگاه جهان

به مناسبت فرارسیدن «هفته مقابله با آپارتاید اسرائیل» کمیته‌ها و کمپین‌های ضدصهیونیستی در شهرهای مختلف دنیا به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهند و بار دیگر بر حقانیت مردم فلسطین مقابل تجاوزگری‌های رژیم اشغالگر تأکید می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کمیته ملی تحریم اسرائیل از سه‌شنبه (1 مارس) در نوار غزه فعالیت‌های خود را در ضمن فعالیت‌های هفته مقابله با «آپارتاید اسرائیل» و شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در فلسطین آغاز کرده است.

این فعالیت‌ها در 250 شهر و دانشگاه در سراسر دنیا همزمان با فلسطین برگزار می‌شود تا تأکیدی بر حقانیت مردم فلسطین در مقاومتشان در برابر صهیونیست‌ها باشد.

«عبد الرحمن أبو نحل» هماهنگ کننده کمیته ملی تحریم اسرائیل در غزه تأکید کرد که فعالیت‌های این نهاد بیشتر بر ابعادی متمرکز خواهد بود که در راستای انزوای دانشگاهی، فرهنگی و نظامی رژیم صهیونیستی فعالیت باشد.

وی همچنین اظهار داشت که فعالان فلسطینی و برخی از شهروندان کانادایی ایده اولیه این هفته را در سال 2005 مطرح کردند که در راستای نشان دادن تصویر واقعی اسرائیل فعالیت می‌کند.

ابونحل با اشاره به اینکه این فعالیت‌ها در کشورهای زیادی از دنیا در حال گسترش است گفت: در این هفته فیلم‌هایی درباره آرمان فلسطین نشان داده خواهد شد… و پیامی از سوی مهمترین فعالان تحریم و شخصیت‌های هنری و سیاسی در جهان است.

هماهنگ کننده کمیته ملی تحریم اسرائیل در غزه با تأکید بر عدم پذیرش هر گونه عادی‌سازی روابط با اسرائیل خاطر نشان کرد: «ما از رهگذر آن [تحریم] تلاش می‌کنیم که ملت بتواند حق خود را در تعیین سرنوشت اعمال کند» که این مسئله با پایان بخشیدن به اشغالگری اراضی اشغالی فلسطین و نظام تبعیض نژادی و بازگشت آوارگان فلسطینی به خانه و کاشانه خود امکان پذیر است.

وی درباره محاصره کردن اسرائیل نیز گفت: «زمانی که قدرت جنبش تحریم در فلسطین و دنیا افزایش یابد خطر راهبردی برای اشغالگری به شمار می‌رود».

ابونحل درباره دستاوردهای کمپین‌های تحریم نیز تأکید کرد که چنین کمپین‌هایی سبب شد که «شرکت فیولیا» همه پروژه‌های خود با اسرائیل را در سال گذشته کنار بگذارد. این مسئله نیز بیش از 25 میلیارد دلار خسارت برای آن در پی داشت. کما اینکه شرکت «اورانج» فرانسه نیز مشارکت خود را با شرکت «پارتنر» اسرائیل قطع کرد. از سوی دیگر کلیسای آزاد «میثودی» در آمریکا نیز 5 بانک وابسته به اسرائیل را تحریم کرد و در آن سرمایه‌گذاری نکرد.

این کلیسا یکی از کلیساهای مهم پروتستان‌ها در آمریکا به شمار می‌رود که بیش از 80 میلیون پیرو دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است