منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۷
شناسه خبر: 215317
گروه :خبر
13900910115201_PhotoA

ائمه جمعه سراسر کشور امروز در خطبه‌های نماز جمعه با هشدار نسبت به بازگشایی سفارت انگلیس اعلام کردند: مسئولان مراقبت کنند این سفارتخانه همچون سال 88 تبدیل به جاسوس‌خانه نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ائمه جمعه سراسر کشور امروز در خطبه‌های نماز جمعه با هشدار نسبت به بازگشایی سفارت انگلیس اعلام کردند: مسئولان مراقبت کنند این سفارتخانه همچون سال 88 تبدیل به جاسوس‌خانه  نشود.

ائمه جمعه همچنین با تاکید بر اینکه آمریکا بزرگترین تروریست در دنیاست نسبت به تحرک برخی افراد خودفروخته داخلی برای حذف شعار مرگ‌ بر آمریکا هشدار دادند.

گزیده خطبه‌های نماز جمعه مراکز استانها به شرح زیر است.

*‌تروریست بزرگ ‌دنیا دولت آمریکاست

امام جمعه ایلام در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: امروز تروریست بزرگ در دنیا دولت آمریکاست، همه جریان‌های تروریستی از قبیل منافقین، القاعده و داعش با مدیریت رژیم آمریکا پدید آمده‌اند.

‌آیت‌الله محمدنقی لطفی ‌اظهار داشت: مطالبات مهمی که در واقع خواسته‌های برحق مردم و نظام از دولتمردان است، از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد.

نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: معظم‌له فرمودند باید بعد از توافق هسته‌ای راه‌های نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مسدود شود.

وی ادامه داد: معظم‌له ضمن ابراز نگرانی از وضعیت معیشت مردم، نسبت به ترفندهای رژیم آمریکا هشدار داد چرا که دشمن صهیونیستی و رژیم آمریکا کینه و دشمنی ریشه‌ای عمیقی دارد و آنها بر استمرار دشمنی با ملت ایران اصرار دارند.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: همه مسئولان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی باید توجه کنند که در نقشه طراحی‌ شده دشمن قرار نگیرند. توصیه دیگر معظم‌له اتخاذ مواضع انقلابی و صریح در مقابل دشمن بود.

‌نماینده ولی فقیه در استان ایلام گفت: امروز تروریست بزرگ در دنیا دولت آمریکاست، همه جریان‌های تروریستی از قبیل منافقین، القاعده و داعش با مدیریت رژیم آمریکا پدید آمده‌اند.‌

*اقتدار موشکی ایران ‌بازدارنده است

امام جمعه رشت نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: دشمنان بدانند اقتدار موشک‌ها و ارتش جمهوری اسلامی بازدارنده است و اگر دشمنان بخواهند به ایران حمله کنند با خاک یکسان می‌شوند.

‌آیت‌الله زین‌العابدین قربانی ‌با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی ادعا می‌کنند تمام گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی روی میز است، تصریح کرد: دشمنان بدانند اقتدار موشک‌ها و رزمندگان جمهوری اسلامی بازدارنده است و اگر بخواهند به ایران حمله کنند تل‌آویو با خاک یکسان می‌شود و پایگاه‌های آمریکا در منطقه آسیب سخت می‌بینند.

قربانی به مذاکره جمهوری اسلامی با شش کشور قدرتمند جهان اشاره کرد و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران توانسته است به قدرت‌های دنیا بقبولاند که به دنبال سلاح هسته‌ای نیست.

وی با اشاره به برنامه‌های استکبار جهانی اظهار کرد: استکبار جهانی به دنبال همگانی کردن ترور در دنیا‌ست.

‌خطیب جمعه رشت ‌به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و یادآور شد: برخی تصور کردند پس از جمع‌بندی مذاکرات هر کاری می‌خواهند انجام می‌دهند اما باید بدانند جمهوری اسلامی ‌هرگز اجازه هوس‌بازی به احدی را نمی‌دهد.‌

‌*حکام آل‌سعود مروجین حج ابوسفیانی هستند

امام جمعه یاسوج نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ‌با ذکر این موضوع که ایران اسلامی قربانی اصلی تروریست با 17 هزار شهید ترور است، افزود: در این ترورها تعداد 5 هزار جانباز هم داشته‌ایم که حقانیت ما را ثابت می‌کند.

‌امام جمعه یاسوج ‌با نام بردن از حکام آل‌سعود به عنوان مروجین حج ابوسفیانی افزود: این‌ها از اصل ریشه یهودی داشته و برای بدنام کردن اسلام روی کار آمده‌اند.

حسینی با برشمردن همه جنایت‌ها و خیانت‌هایی که حکام آل‌سعود تاکنون داشته‌اند، افزود: آنها هم‌اکنون با همکاری رژیم صهیونیستی و آمریکا در حال مردم‌کشی و کوک‌کشی در یمن هستند.

‌*‌روح انگلیسی‎ها استکباری است

امام جمعه گرگان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر‌ گفت: غربی‎ها به خصوص انگلیسی‎ها از 150 سال قبل، سابقه طولانی در دشمنی با ملت ایران دارند.

‌آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی ‌‌‌با اشاره تلویحی به بازگشایی مجدد سفارتخانه‎های ایران و انگلیس خاطر نشان کرد: غربی‎ها به خصوص انگلیسی‎ها از 150 سال قبل، سابقه طولانی در دشمنی با ملت ایران دارند، آنها افغانستان را از ایران جدا و توطئه‎های زیادی را علیه ملت ایران انجام دادند.

وی با بیان اینکه روح اساسی انگلیسی‎ها، استکباری و قیمومیت است و به فرموده قرآن، مستکبران، هویت خود را از دست نخواهند داد و با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند غربی‌ها به دنبال نفوذ در ایران هستند، تاکید کرد: در عین ارتباط با انگلیس، باید مراقب توطئه‎های آنها باشیم.

‌نورمفیدی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی به زودی و حتی در دو سال آینده حل نمی‎شوند، خاطر نشان کرد: می‎توان به دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات اقتصادی کشور، امید داشت.

وی با اشاره به دیدار هیئت دولت با مقام معظم رهبری به مناسبت هفته دولت، این دیدار را بسیار جالب و خوب توصیف و نشانه رضایت معظم‌له از دولت تدبیر و امید دانست.

‌‌*انگلیس بین مردم آزادیخواهان جهان بی‌آبروست‌‌

امام جمعه بوشهر نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر  گفت: ایران هیچ‌گاه رژیم صهیونیستی را قبول نخواهد داشت و هیچ کشوری هم نباید برای ایران شرطی بگذارد.

‌آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری‌ با اشاره به 12 شهریور صدمین سالروز شهادت رئیسعلی دلواری و روز ملی مبارزه با استعمار پیر انگلیس اظهار داشت: انگلیس هیچ وقت در حیات خود صفحه سفیدی برای نشان دادن حقوق بشر و خدمت به جامعه انسانی نداشته است.

وی افزود: تاریخ سیاسی انگلیس سراسر جنایت در عرصه نظامی تهاجم سخت و نرم است؛ ایجاد مذاهب انحرافی گروه‌های تروریستی تفرقه و اختلاف دینی در بین ادیان، خودبرتربینی در عرصه‌های حقوقی، شرکت‌ در کودتاها، تهدیدها و تحریم‌ها بخشی از سوابق و جنایات انگلیس است.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: انگلیس 4 بار به ایران حمله کرده و در هر 4 بار هم شکست خورده و استان بوشهر نیز هیچگاه کینه خود را از انگلیس فراموش نمی‌کند.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری ادامه داد: هنوز پیکر زخم‌خورده این استان از خنجر استعمار انگلیس موجود است و اکنون این کشور ارتجاعی‌ترین سیستم سیاسی دنیا را دارد و در بین مردم آزادیخواه جهان هم بی‌آبرو است.

امام جمعه بوشهر تبیین کرد: در مذاکرات هسته‌ای انگلیس کشوری بود که مانع پیشرفت مذاکرات شد؛ انگلیس همکار و مؤسس رژیم صهیونیستی، گروهک تروریستی داعش، وهابیت و بهائیت است.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به سرزمین‌های اشغالی پس از سفر به ایران گفت:‌ ایران هیچگاه رژیم صهیونیستی را قبول نخواهد داشت و هیچ کشوری هم نباید برای ایران شرط بگذارد؛ گروه 1+5 در دوران دفاع مقدس علیه ایران جنایت‌های زیادی کردند و اکنون ما باید برای آنان شرط بگذاریم، چراکه آنها به ما نیاز دارند.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری گفت: استان بوشهر هیچگاه انگلیس را نخواهد بخشید، چراکه ظلم و جنایت و قتل عام زیادی در این استان انجام دادند و اگر مقام مسئولی از انگلیس بخواهد به ایران یا بوشهر بیاید انگلیس‌ها باید در بالاترین سطح سیاسی از ایران و مردم بوشهر عذرخواهی کنند.

امام جمعه بوشهر متذکر شد: مردم بوشهر، انگلیس را به عنوان یک جنایتکار استعمارگر تاریخی می‌شناسند و این مُهری است که به پیشانی انگلیس خورده است.

‌‌*مسئله هسته‌ای ابزار انتخاباتی نشود‌

امام جمعه قم نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ‌با تاکید بر اینکه مسئله هسته‌ای نباید به عنوان یک ابزار در بحث انتخابات مورد استفاده قرار گیرد گفت: قانون ملاک عمل همه ماست و اینگونه مسائل نباید در انتخابات تاثیرگذار باشند.

‌آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری ‌به تاکیدات رهبری مبنی بر دشمن‌شناسی و مراقبت برای جلوگیری از نفوذ آنها اشاره کرد و افزود: ایشان همچنین تصریح فرمودند «باید موضع صریح انقلابی در ارتباط با آرمان‌های انقلاب داشت و آن را به دنیا اعلام کرد».

‌آیت‌الله حسینی‌بوشهری با تاکید بر اینکه مسئله هسته‌ای نباید به عنوان یک ابزار در بحث انتخابات مورد استفاده قرار گیرد گفت: قانون ملاک عمل همه ماست و اینگونه مسائل نباید در انتخابات تاثیرگذار باشند.‌

*غربی‌ها به دنبال ورود تکنولوژی تاریخ ‌گذشته خود به کشور هستند

امام جمعه موقت کرمان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: کشورهای غربی در تلاش هستند با توافق، کالاها و تکنولوژی تاریخ گذشته و همچنین ایادی خود را وارد کشور کنند.

حجت‌الاسلام محمد قاسمی‌زاده ‌با بیان اینکه دولتمردان باید با مردم صحبت کرده و انتظارات خود را دنبال کنند، بیان داشت: همان‌طور که مردم حقوقی بر گردن نظام، رهبری و دولت دارند، آنها نیز به گردن مردم حقی دارند و بزرگترین خواسته دولت و رهبری این است که نباید اجازه دهیم دشمنان در ارکان و بدنه نظام و تصمیمات کشور نفوذ پیدا کنند.

‌قاسمی‌زاده با اشاره به اینکه کشور ما به گفته مقام معظم رهبری در شرایط تحریم و جو ناآرام منطقه خود را اداره می‌کند، گفت: ایران اسلامی در گفت‌و‌گوها و مذاکرات هسته‌ای با کشورهای دنیا نشان داد اهل تفکر، منطق و تعامل است و نباید عزت مردم از بین برود.‌

وی تصریح کرد: هر جا که پای آمریکا و انگلیس به میان بیاید، آنجا ناامنی پدید می‌آید و تفرقه و مشکلات متعددی درست می‌شود.

وی اظهار داشت: دشمن تصور می‌کند با توافق هسته‌ای ایران اسلامی در مواضع سیاسی خود نسبت به کشورهای اسلامی و حمایت از آنها از جمله سوریه، یمن، لبنان، عراق و … تغییر ایجاد می‌کند، اما مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند که ایران دست از مواضع سیاسی خود برنمی‌دارد و عقب‌نشینی نمی‌کند.

امام جمعه موقت کرمان خاطر نشان کرد: کشورهای غربی در تلاش هستند با توافق، کالاها و تکنولوژی تاریخ گذشته خود از جمله صنعت خودروسازی و … و همچنین ایادی خود را وارد کشور کنند که باید در این زمینه هوشیار باشیم.

‌*آمریکا خواب نابودی ایران را در توافق هسته‌ای می‌بیند‌

امام جمعه مشهد نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: فعالیت‌های اقتصادی نظیر کاهش تورم در زندگی مردم احساس نمی‌شود، در صورتی که مهار کردن نوسانات اقتصادی در عرصه مدیریتی انجام شده است.

‌آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ‌با اشاره به اینکه عزیزان ما در حوزه سیاست خارجی دست به کاری زدند و فعالیت‌های چشم‌گیری صورت گرفته است، توضیح داد: رهبر معظم انقلاب آنها را مورد تأیید خود و امین قرار دادند، اما آن چیزی که در ارتباطات در حال انجام است و ما را نگران کرده است که مقام معظم رهبری نیز در جلسه با دولتمردان این مطالب را به عنوان نگرانی خود مطرح کردند؛ آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی دشمن ما هستند و دشمنی آنها هم روزبه‌روز با وجود انگلیس و غرب افزایش می‌یابد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه با وجود چنین دشمنی با این سوابق ممتد در تمام سال‌ها به این نتیجه می‌رسیم که دشمنان از هر رابطه برای توسعه دشمنی استفاده می‌کنند و نگرانیم که توافق بستر این قضیه شود، گفت: این تحلیل و نظریه نیست، بنابراین حرف خودشان است، آنها در اندیشکده‌ آمریکن اینترپرایز امیدوار هستند که توافق هسته‌ای با ایران به تغییر سیاست‌های ایران و تغییر ماهیت جمهوری اسلامی دچار شود، بنابراین دشمنان خواب نابودی ما را در راستای توافق می‌بینند و ایده براندازی رهبری و نظام را دارند.

وی تصریح کرد: وزیر خارجه انگلیس وارد کشور شد و برای وی فرش قرمز پهن کردند و در گفت‌وگو با خبرنگار بی‌.بی‌.سی اعلام کرده است سیاست ایران در مقابل اسرائیل تغییر کرده است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: وی این حرف را درست سه روز بعد از سخنان رهبری زد که فرموده بودند هر کس در این دنیا با اسرائیل بجنگد ما او را کمک خواهیم کرد.

وی افزود: آنها سفارت خود را که پایگاه عملیاتی خرابکاری است بازگشایی کردند که بیش از صدها سال در جریان قرارداد ترکمنچای، قصه وثوق‌الدوله، شیخ فضل‌الله نوری، نهادینه ‌کردن نسل پهلوی، کودتای 28 مرداد و آخرین حرکت فتنه 88 که توسط انگلیس صورت گرفت سابقه جنایت دارد و کارمندان این سفارت در بین فتنه‌گران و در بین خیابان حضور داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: از طرف دیگر به یک بنگاه خبر‌پراکنی مجوز می‌دهند که دوباره خبرنگار این بنگاه در ایران به فعالیت بپردازد و این نگرانی‌ها باید به وسیله برنامه‌ریزی‌ها و دقت و مراقبت دولتمردان ما برطرف شود.

‌‌*انگلیس جاده صاف‌کن دیروز و دلال امروز سیاست‌های آمریکاست

امام جمعه دماوند نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه انگلیس استعمارگر جاده صاف‌کن دیروز و دلال امروز سیاست‌های آمریکاست، گفت: دشمنان امروز بعد از شکست نقشه براندازی، ترفند جدید نفوذ تدریجی را دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد علاءالدینی ‌تصریح کرد: دشمنان در بحث‌های مختلف به خصوص هسته‌ای با وجود ادعای حمایت از پیشرفت‌های علمی و همچنین ارائه جایزه صلح نوبل به کسانی که این پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنند، مقابل دانشمندانی که در راه صلح جهانی و استفاده بهینه از انرژی هسته‌ای تلاش می‌کردند، تاب نیاوردند و آنها را به شهادت رساندند.

وی در ادامه با اشاره به 11 شهریورماه، سالروز مبارزه با استعمار انگلیس بیان کرد: این مناسبت نیز روز مهمی در ادامه مبارزه با تروریست است؛ این مناسبت نشان می‌دهد که استعمار انگلیس دیرینه بوده و از ابتدا نقش اساسی در ترور‌ها داشته است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: اگر انگلیس در گذشته جاده صاف‌کن آمریکا بوده، امروز دلال سیاست‌های آن شده است؛ امروز باید از نفوذ این پیر استعمارگر در انقلاب اسلامی مراقبت کرده و سوابق آن را بخصوص در فتنه سال 88 که به همراه دیگر کشورها حامی این فتنه بود، فراموش نکنیم.

‌‌*ضرورت مقابله راهبردی با تهاجم فرهنگی دشمن

امام جمعه ارومیه نیز در خطبه‌های نماز جمعه‌ این شهر گفت: نفوذ از طریق اقلام فرهنگی از جمله توطئه‌های دشمنان است و نمادهایی که بر روی لوازم‌التحریر چاپ می‌شوند متاسفانه نمادهای درستی نیستند که باید برنامه‌ریزی صحیحی روی این مسائل انجام شود.

‌حجت‌الاسلام سید مهدی قریشی ‌ابراز داشت: ما باید از دشمن غافل نشویم چراکه غفلت از دشمن عامل ترک سنگر و در نتیجه موجب شکست خواهد شد و جنگ عرصه‌های مختلفی از جمله سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی دارد و باید در همه این عرصه‌ها آمادگی حفظ شود.

قریشی یادآور شد: دولتمردان باید پشت میز خود را سنگر خود بدانند و در این عرصه خدمت کنند و در اعلام کردن مواضع انقلاب محکم و صریح حرف بزنند آمریکا دشمن ما است و دولتمردان باید مرگ بر آمریکا را با صراحت بیان کنند، چراکه صراحت موجب خواهد شد انسان سست نشود.

خطیب جمعه ارومیه ادامه داد: دشمن تلاش دارد تا ما از مواضع خود کوتاه بیاییم تا آن‌ها پیشروی کنند که در این راستا مسئولان باید دشمنی خود را با استکبار به صراحت بیان کنند.

‌‌‌*پایه افتصادی ما نظام متزلزل ربوی بانکی است

امام جمعه قزوین نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: پایه اقتصادی ما نظام متزلزل ربوی بانکی است که با این نظام ربوی هیچ اقتصاد پایداری شکل نمی‌گیرد.

‌حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی ‌با اشاره به اینکه دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهیدان رجایی و باهنر ادامه داد: 17 هزار نفر در جامعه قربانی تروریسم داریم که از فرهخیتگان، نخبگان و انقلابیون جامعه بودند.

امام جمعه قزوین گفت: اینها قربانی تفکر تروریستی آمریکا، اسرائیل و انگلیس هستند زیرا این کشورها بنیانگذار تروریسم در جهان به شمار می‌روند.

عابدینی اظهار کرد: داعش و انفجارهایی که سالهای سال در بغداد قربانیان زیادی گرفته است از مثلث شوم تروریسم دنیا نشأت می‌گیرد.

‌عابدینی با اشاره به اهداف غرب از مذاکرات هسته‌ای یادآور شد: تسلیم ایران اسلامی، نفوذ در ایران و یارگیری در داخل کشور ایران و جلوگیری از پیشرفت تکنولوژی ایران مهمترین اهدافی بود که غرب از طرح مذاکرات هسته‌ای داشت.

‌‌*دشمنی انگلیس با ایران در طول تاریخ اثبات شده است

امام جمعه بجنورد نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: دشمنی انگلیس با ایران در طول تاریخ اثبات شده است و بر کسی پوشیده نیست.

‌حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی ‌‌اظهار کرد: باید همواره نسبت به فعالیت سفارتخانه انگلیس مراقبت کرد تا به لانه جاسوسی تبدیل نشود.

وی بیان داشت: دشمنی انگلیس با جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ ثابت‌ شده است از این رو باید مراقب بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی اضافه کرد: اساسا انگلیس دلال آمریکا است و دلیلی نداشت تا در ابتدای امر با کشوری ارتباط برقرار کرد که با ایران اسلامی دشمنی دارد.

وی اظهار کرد: ‌هرگز نباید در کنار شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر انگلیس نباید فراموش شود.

‌‌‌*رهنمودهای رهبری منشوری برای دولت تدبیر و امید‌

نماینده ولی فقیه در لرستان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: رژیم فرتوت استعماری انگلیس جاده‌صاف‌کن و دلال سیاسی آمریکا بوده و هست.

‌حجت‌الاسلام سیداحمد میرعمادی ‌با اشاره به 12 شهریور سال جاری روز مبارزه با استعمار انگلیس گفت: این روز براساس یک امر مهم نامگذاری شده است، بنابراین ما باید بدانیم رژیم فرتوت استعماری انگلیس، جاده‌صاف‌کن و دلال سیاسی آمریکا بوده و هست و این روباه پیر، تخصص ویژه‌ای در اختلاف‌افکنی دارد و می‌خواهد با مکر و حیله‌گری بین کشور ما تفرقه ایجاد کند.

وی تاکید کرد: ‌استعمار انگلیس باید بداند تمام مسئولان و مردم ایران، انگلیس ‌را رژیم صهیونیستی و غده سرطانی می‌داند و می‌دانند که تا محو کامل صهیونیستی، آمریکا و امثال آن دست از مبارزه برنمی‌دارند، اما مردم و مسئولان ما باید متحد باشند زیرا ما شاهدیم در توافق هسته‌ای، رژیم صهیونیستی و انگلیس سنگ‌اندازی می‌کنند که مبادا سفارت انگلیس به مرکز جاسوسی و تفرقه‌انگیزی به ویژه در انتخابات امسال ایجاد شود.

‌‌‌*مشکلات دنیای اسلامی در تفرقه‌افکنی‌ها ریشه دارد‌

امام جمعه موقت سنندج نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: گر چه مشکلاتی در بحث بیکاری و مسائل اقتصادی در کردستان وجود دارد اما خدمات نظام اسلامی در این منطقه مانند روز روشن و نمایان است.

‌ماموستا امین راستی ‌یادآوری کرد: تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنی به وحدانیت خداوند، قرآن، قبله و ارزش‌های دین اسلام اعتقاد دارند اما دشمنان برای دستیابی به ثروت مسلمانان در این منطقه اختلاف افکنی می‌کنند و به آن دامن می‌زنند.

وی همچنین به بحث هفته دولت و خدمات نظام اسلامی در کردستان اشاره کرد و گفت: خدمات نظام اسلامی در این منطقه مانند روز روشن است هر چند مشکلاتی در بحث بیکاری و اقتصادی وجود دارد اما این مشکلات ملی است و تمامی کشور به آن مبتلا هستند.

راستی در پایان سخنان خود، امنیت و آسایش و آرامش مردم را در سایه نظام اسلامی و رهبری خواند و گفت: رهبر معظم انقلاب که خود را وقف اسلام کرده است، عامل این امنیت است.

*افکار و حرف‌های بنی‌صدری درباره ولایت فقیه، شورای نگهبان و نظارت استصوابی نخ‌نما شده است‌

امام جمعه تبریز نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: کم و بیش و در گوشه و کنار برخی افراد افکار بنی‌صدری راجع به ولایت فقیه،شورای نگهبان و نظارت استصوابی که قلا از سوی دگراندیشان این حرف‌ها نخ‌نما شده مطرح می‌شود.

‌آیت‌الله محسن مجتهد شبستری ‌گفت: آمریکا ایران را به بهانه حمایت از مردم مظلوم فلسطین و حزب‌الله لبنان متهم به حامی تروریست می‌کند در حالی که خودشان با پرورش و تربیت القاعده و داعش و فرستادن آن به بلاد اسلامی دست به جنایات وحشیانه می‌زنند.

‌نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در ادامه به فرمایشات مقام عظمای ولایت در دیدار هیئت دولت با ایشان اشاره کرد و گفت: احتمال بی‌توجهی به اهداف دشمنان را از جمله نگرانی‌ها و دغدغه‌های رهبری برشمرد و از همه مسئولان «سیاسی، اقتصادی، فرهنگی» باید توجه کنند که مطلقاً در نقشه طراحی شده دشمن قرار نگیرند و تصمیمات آنها خواسته یا ناخواسته به اجرای بسته مورد نظر بیگانگان کمک نکند.

وی تصریح کرد: باید در هر شرایطی در اتخاذ مواضع انقلابی صراحت داشت و صریح و بدون رودربایستی، در مقابل دشمن مواضع انقلاب و مبانی امام بزرگوار را بدون ترس و خجالت بیان کرد.

آیت‌الله شبستری با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه مشکلات اقتصادی موجب پریشانی فکر نمی‌شود اما مشکلات فرهنگی، گاه خواب را از انسان می‌رباید، اظهار امیدواری کرد: مسئولان به ویژه مسئولان فرهنگی با تذکر رهبری در تصمیمات متحول شوند.

امام جمعه تبریز گفت: همه رهنمودهای مقام معظم رهبری در تمام زمینه‌های مختلف جامع و کامل بود و مسئولان کشور در این زمینه‌ها عملا کنند تحولی در پیشرفت کشور به وجود خواهد آمد.

*بسته شدن پرونده مذاکره مهم‌ترین دستاورد دولت در مذاکرات است

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری نیز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد ‌گفت: مهم‌ترین کار صورت گرفته در مذاکرات هسته‌ای بسته شدن این پرونده است و باید منتظر نتایج بعدی در بررسی برجام توسط ایران و آمریکا باشیم.

‌حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام ‌با بیان اینکه ایران خود قربانی تروریست است و تاکنون 17 هزار شهید ترور داشته است، تاکید کرد: این در حالی است که حامیان تروریست‌ها در دنیا ایران را حامی تروریست معرفی کرده و ایران را بدنام می‌کنند.

این مسئول مهم‌ترین دستاوردهای دولت را بسته شدن پرونده مذاکرات و کنترل تورم دانست و بیان داشت: باید منتظر نتایج بررسی برجام توسط ایران و آمریکا باشیم تا مشخص شود در این مذاکرات چه دادوستدی صورت گرفته است.

‌وی از تلاش‌های دولت‌مردان قدردانی کرده و بیان داشت: این مردان همواره در میدان بوده و مهار تورم و بستن پرونده مذاکرات از مهم‌ترین اقدامات آن‌ها است.

نکونام بیان داشت: مشکل ایران و آمریکا حل نشده است و تنها در صورتی حل می‌شود که آمریکا دست از جهان‌خواری و کشتن مظلومان در فلسطین بردارد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به 12 شهریور روز مبارزه با استعمار انگلیس افزود: استکبار جهانی هرگز با ایران کنار نخواهد آمد مگر آن که ایران دست از اسلام، رهبر و شعار خود بردارد و این امکان‌پذیر نیست چون این فرهنگ با جان ما عجین شده و ما از آن دست بر نخواهیم داشت.

*آمریکا در جیب عربستان و امارات دست برده است

‌امام جمعه شهرستان ساری نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: آمریکا جیب عربستان، قطر و امارات را برای پیشرفت اقتصاد خود می‌زند و در جیب آنها دست برده است.

‌آیت‌الله نورالله طبرسی ‌اظهار کرد: چندین سال است که به واسطه انگ تروریستی بودن ایران در حال صدمه خوردن هستیم.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی قربانی تروریست شده و در جنایت‌های تروریستی 17 هزار شهید داده است، افزود: اسرائیل 64 سال است که در دنیا آدم‌کشی می‌کند و بازهم نور چشمی آمریکا و استکبار جهانی قرار دارد.

امام جمعه ساری با اشاره به اینکه گروه‌های تروریستی یک‌سری افراد و انسان‌های بی‌گناه را می‌کشند، بیان کرد: حامیان این گروه‌ها، ایران را تروریست می‌خوانند حال آن‌که ما خود قربانی تروریست هستیم.

طبرسی با تاکید بر اینکه مردم سوریه، لبنان و یمن می‌خواهند آزادانه زندگی و خود برای خود تصمیم‌گیری کنند، اضافه کرد: حیف است اسم آدم را روی گروه‌های تکفیری و سلفی بگذاریم.

وی با بیان اینکه آمریکا جیب عربستان، قطر و امارات را برای پیشرفت اقتصاد خود می‌زند و در جیب آنها دست برده است، ادامه داد: مردم خواهان عدالت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جهان هستند.

*خباثت انگلیس علیه ملت ایران فراموش‌شدنی نیست

امام جمعه همدان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ‌گفت: خباثت انگلیس علیه ملت ایران فراموش‌شدنی نیست.

‌آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی ‌با اشاره به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین و جنگ و خونریزی در بوسنی و هرزگوین در ادامه به دو نوع حکومت در جهان اشاره کرد و گفت: حکومت اهل حق که فرامین آن طبق دستورات خداوند اجرا می‌شود بسیار مهم و مورد توجه است که متأسفانه هنوز در جهان تشکیل نشده است.

‌وی به سالروز استعمار انگلیس اشاره کرد و افزود: متأسفانه امروز شاهد باز شدن سفارت انگلیس در ایران هستیم، دشمنی که خیانت بسیاری علیه جهان و به ویژه مردم ایران داشته است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در پایان تبیین کرد: این روباه پیر با نفاق و جنگ میان ترک، عرب، و لر … در ایران درصدد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بود و باید امروز هوشیار بود.

*بازگشایی جاسوس‌خانه انگلستان در تهران بدون اجازه آمریکا نیست

نماینده ولی فقیه در کاشان نیز در خطبه های نماز جمعه این شهر گفت: به طور قطع این اقدام انگلستان در بازگشایی سفارتخانه و جاسوس‌خانه‌اش در تهران بدون اجازه و هماهنگی آمریکا نیست.

‌آیت‌الله عبدالنبی نمازی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به بازگشایی سفارتخانه انگلستان در ایران از آن به عنوان جاسوس‌خانه انگلیس نام برد و اظهار کرد: این اقدام چند پیام در درون خود دارد، از آن جمله توجه دادن به کنگره آمریکا که کشورهای 1+5 برای اجرای توافقات و برجام معطل رأی کنگره نمی‌شوند.

وی افزود: پیام دیگر بازگشایی سفارت انگلستان در تهران جایگاه و موقعیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان است و اینکه اتحادیه اروپا و غرب منافع و مصالحش در برقراری روابط دیپلماتیک و اقتصادی با ایران است.

به گفته وی، به طور قطع این اقدام انگلستان در بازگشایی سفارتخانه و جاسوس‌خانه‌اش در تهران بدون اجازه و هماهنگی آمریکا نیست و آنها در پشت صحنه با هم هماهنگ هستند و خود را برای نفوذ و دخالت در انتخابات آینده آماده می‌کنند و لذا مسئولان به ویژه دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید مواظب جاسوس‌خانه کشورهای اروپایی باشند.

امام جمعه کاشان با اشاره به سخنان روز گذشته اوباما مبنی بر نفوذ در ایران و تغییر نظام جمهوری اسلامی و هشدار مقام معظم رهبری در هفته گذشته در زمینه تلاش دشمن برای ایجاد اختلاف و نفوذ در کشور خاطر نشان کرد: آمریکایی‌ها به دنبال نفوذ در ایران و تغییر نظام هستند، مشابه همان کاری که در سال 88 می‌خواستند انجام دهند.

‌*دولت از تروریسم بین‌المللی به محاکم جهانی شکایت کند‌

امام جمعه اردبیل نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: از دولت جمهوری اسلامی ایران انتظار می‌رود با توجه به ادعاهای آمریکایی‌ها از تروریسم بین‌المللی به خاطر تمام اعمال و رفتارش در 36 سال گذشته علیه نظام اسلامی به محاکم قضایی و بین‌المللی شکایت کند.

‌آیت‌الله سید حسن عاملی ‌با بیان اینکه آمریکا اخیرا با ادعای قربانی شدن جمعی از آمریکایی‌ها به دست ایران، 2 میلیارد دلار از دارایی بلوکه شده ایران برمی‌دارد، گفت: آنها در برابر خسارت ادعایی اقدام می‌کنند اما مسئولین ما در برابر خسارات و ضررهای قطعی آمریکا اقدامی انجام نمی‌دهند.

امام جمعه اردبیل در این خصوص به شهادت 250 انسان بی‌گناه که در هواپیمای مسافرتی ایران توسط ناو آمریکایی به شهادت رسیدند، قربانیان سلاح‌های شیمیایی عراق که اخیرا آمریکا اعلام کرد این اسلحه‌ها توسط آمریکا در اختیار صدام قرار گرفته بود، قربانیان 28 مرداد و 17 هزار شهید ترور و همچنین شهدای هسته‌ای اشاره کرد و گفت: مسئولان ما باید در محاکم بین‌المللی جهت اخذ خسارت‌های مادی و معنوی این قربانیان مظلوم، طرح دعوی کنند.

عاملی در پایان سخنان خود با اشاره به شهادت 5 هزار انسان بی‌گناه که با دستور آمریکا و اجرای دولت وهابی عربستان صورت گرفت، گفت: این روزها رئیس جمهور آمریکا مدام از خطر ایران صحبت می‌کند اما با 5 هزار جنایت، عربستان سعودی در نزد آنها دولت بسیار شایسته و بی‌خطری است.

‌‌*حمایت آمریکا از داعش وقیحانه است

امام جمعه اصفهان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: گروه مذاکره‌کننده فرزندان انقلاب هستند و اگر هم اشکالی در توافق وجود داشته باشد، آن را اصلاح می‌کنند.

‌آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد گفت: در زمانی قرار گرفته‌ایم که ظالمین به ‌اندازه‌ای وقیح و بی‌حیا هستند که خود ترور و ظلم می‌کنند، اما به جمهوری اسلامی انگ تروریسم می‌زنند، در حالی که جمهوری اسلامی ایران 1700 شهید ترور در اقشار مختلف دارد، اما باز هم به دروغ کشورمان را تروریست می‌نامند.

‌نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: در اول انقلاب توانایی تولید یک گلوله آرپی‌جی را هم نداشتیم ولی در حاضر موشک‌های با برد بالا در اختیار کشورمان است.

آیت‌الله طباطبایی نژاد در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به معجزات دین مبین اسلام گفت: معجزه یعنی نمونه‌ای که افرادی که ادعای ارتباط با خداوند دارند‌، برای اثبات این ادعا معجزه می‌کنند و به هیچ‌ وجه تا قیامت به دست بشر قابل تکرار نیست.

*هدف دشمنان از مذاکرات هسته‌ای حفظ امنیت اسرائیل است‌

امام جمعه شهریار نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ‌گفت: هدف اصلی دشمنان از مذاکرات هسته‌ای حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است.

‌حجت‌الاسلام والمسلمین موسی سالمی ‌‌گفت: دشمنان می‌خواهند بین ما نفوذ کنند و بار این کار به اقداماتی مانند ایجاد گروه‌های تکفیری همچون داعش و دخالت در سوریه، یمن، عراق، بحرین و … دست می‌زنند و به دست رژیم آل سعود در یمن به کشتار کودکان می‌پردازند.

‌وی بیان کرد: متاسفانه سفارت روباه پیر بازگشایی شد، هنوز یادمان نرفته است که سفیر این کشور منحوس به زندان رفت و به شیخ فضل‌الله گفت اعدام یا اعدام نشدن تو دست من است و اگر پرچم انگلستان را بالای خانه‌ات بزنی من تو را از اعدام نجات می‌دهم که شیح مشروطه با این ذلت مخالفت کرد و به دست نوکران انگلیس به شهادت رسید.

سالمی تصریح کرد: انگلیس جاده‌صاف‌کن آمریکایی‌ها و صهیونیست‌هاست و اهداف آنها را در ایران پیگیری می‌کند، سفیر انگلیس با پررویی زبان‌درازی می‌کند و می‌گوید برای این سفارت‌ها را در ایران باز می‌کنیم که دیگر این کشور تهدیدی برای رژیم صهیونیستی نیست اما کور خوانده‌اید، چراکه ملت ایران هنوز شعار مرگ بر انگلیس و اسرائیل سر می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: برخی به دنبال فریب مردم هستند تا دست از شعار مرگ بر آمریکا بردارند و با نزدیک شدن به زمان انتخابات برای رسیدن به خواسته‌های شوم خود شورای نگهبان را مزاحم می‌نامند، متاسفانه رئیس جمهور هم به صف دشمنان شورای نگهبان پیوسته است.

‌‌*دشمنی آمریکا و انگلیس با اسلام همیشگی است 

امام جمعه سمنان نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر گفت: اهداف دشمن در برهه کنونی هیچ تغییری نکرده و دشمنی آمریکا و انگلیس با اسلام همیشگی است.

‌آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی ‌با اشاره به شرایط کنونی جهان و دنیای اسلام اظهار کرد: اهداف دشمن امروز هیچ تغییری نکرده است و آن‌ها فقط نوع برخورد و رویه خود را عوض کرده‌اند.

وی تصریح کرد: دشمن علیه ایران همواره کار می‌کند و در برهه کنونی نیز تغییر رویه نداده است و بر مواضع استکباری و سودجویانه خود پافشاری دارد.

امام جمعه سمنان ادامه داد: امروز همه می‌دانند جهان غرب و آمریکا و حامیان وی، نمی‌توانند اقدامی انجام دهند و از این‌رو، تلاش دارند از راه مذاکره و توافق و حضور در ایران اهداف خود را پیگیری کنند.

شاهچراغی اضافه کرد: غرب اگر مطمئن بود می‌تواند نظام اسلامی را از پای درآورد، هرگز رو به سیاست نرمش در رفتار و گفتار نمی‌آورد.

وی تصریح کرد: دشمنی آمریکا و انگلیس با اسلام و انقلاب اسلامی امری دیرینه است؛ آن‌ها از مردادماه سال 1332 تا فتنه سال 1388 علیه ملت ایران کار کرده‌اند و پس از آن نیز پیگیری مواضع سودجویانه خود بوده‌اند.

امام جمعه سمنان ادامه داد: این مواضع به صورت کاملاً آشکار و گاهی نیز مخفیانه نشان داده شده است و این دشمنی هرگز تمامی ندارد.

‌‌*رکود ‌برای اقتصاد سم است

امام جمعه اراک نیز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر رمز موفقیت کشور را رشد علمی و توسعه فناوری و علوم انسانی دانست و بیان داشت: فراهم کردن زمینه رشد علمی، فناوری تکنولوژی و علوم اسلامی و انسانی سه سرفصل عمده‌ای است که می‌تواند کشور را به اوج قله موفقیت برساند.

‌آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی ‌با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، گفت: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد پسا تحریم را باید در بخش تولید، مصرف، صادرات و واردات، با همت بلند و تلاش مضاعف اجرا کنیم.

وی تقارن هفته دولت با دهه کرامت را فرصت مناسبی برای ارزیابی عملکرد دولت تدبیر و امید در گذر از مشکلات و تنگناها، برنامه‌ریزی برای سال آینده و حضور دولتمردان در جمع مردم استان‌ها و بیان مسائل دانست.

امام جمعه اراک افزود: دولت تدبیر و امید توانست در دو سال خدمت خود به واسطه مهار تورم آرامش نسبی را بر جامعه حاکم کند.

آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی با تاکید بر اینکه تورم و رکود هر دو برای اقتصاد سم است تصریح کرد: دولت نباید از ایجاد رونق اقتصادی غافل شود و باید رونق اقتصادی را ایجاد کند تا آرامش به معنای واقعی در جامعه برقرار شود.

وی تصریح کرد: با یک برنامه‌ریزی مدون و دقیق 10 ساله می‌توان تولید ناخالص ملی کشور را دو برابر افزایش داده و بسیاری از مشکلات را رفع کرد.

امام جمعه اراک خاطر نشان کرد: اگر همه مسئولین و مردم دست در دست هم دهند بی‌شک با اخلاق و وحدت ملی و هم سویی سیاست‌ها و همدلی و همفکری می‌توان بسیاری از مشکلات اقتصادی، اشتغال و صنایع تولیدی و شرکت‌های نیمه فعال و… را با همت بلند رفع کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است