منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
شناسه خبر: 315736
گروه :خبر
13940415000613_PhotoA

آیت‌الله سیستانی از مراجع بزرگ شیعه در عراق به دولتمردان این کشور درباره عواقب نحوه برخورد کنونی آنان با مسائل و بحران کنونی کشور هشدار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دفتر آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی شیعیان در عراق، با انتشار بیانیه‌ای سکوت اخیر ایشان در فضای سیاسی عراق را شکست و اعلام کرد که مرجعیت با دقت اتفاقات عراق را دنبال می‌کند.

دفتر آیت‌الله سیستانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ایشان با دقت تحولات عراق را دنبال می کند و به همه هشدار می‌دهد که شیوه کنونی در برخورد با مسائل و بحران‌های کشور را ادامه ندهند.

عراق در هفته‌های گذشته شاهد افزایش تنش سیاسی بخصوص در بغداد بود به طوری که اجرای اصلاحات سیاسی و تظاهرات مردم در بغداد سرانجام به ورود معترضان به «منطقه سبز» بغداد سپس ورود به مقر پارلمان عراق منتهی شد.

یک مقام مسئول در دفتر آیت‌الله سیستانی گفت: مرجعیت اتفاقات را از نزدیک و با دقت دنبال و از اینکه امور کشور به دست کسانی که انتظار خدمت آنان به مردم می‌رود، به وضعیت فعلی رسیده، ابراز تأسف می‌کند حال آنکه این افراد مشغول تأمین منافع دیگری و تنش‌های سیاسی شده‌اند و همین رنج مردم را افزایش داده است.

این مقام مسئول به همه طرف‌ها درباره ادامه شیوه کنونی در برخورد [و اداره] مسائل کشور و بحران‌های آن هشدار داد و گفت: از اینها می‌خواهیم که درباره آینده ملت و برداشتن گام‌های جدی و ملموس برای خروج از مسیر فعلی به سوی آینده‌ای بهتر، خوب بیندیشند.

این مقام مسئول، خبرهایی را که در روزهای اخیر درباره مواضع سیاسی منتسب به مرجعیت را تکذیب کرد و گفت این اخبار کاملا بی‌اساس است.

دفتر آیت‌الله سیستانی چند ماهی است که در اعتراض به سیاسیون عراق و توجه آنان به درگیری‌های سیاسی به جای حل مشکلات مردم، ایراد خطبه‌های سیاسی در نمازهای جمعه را متوقف کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است