منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۲۴
شناسه خبر: 362062
گروه :خبر
%d8%b5%d9%86%d8%a7%db%8c%d8%b9-%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%db%8c%db%8c

هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی ( IRANIMEX2016) با حضور 26 کشور جهان در کیش برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، همزمان با هجدهمین همایش صنایع دریایی، هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کشور با حضور بیش از 260 شرکت داخلی و 110 شرکت خارجی ویا نمایندگان شرکت های خارجی از 26 کشور دنیا به مدت سه روز در جزیره مرجانی کیش برگزار می شود.

پیمان مسعود زاده دبیر هشتمین نمایشگاه ببین المللی صنایع دریایی و دریانوردی عصر روز گذشته در نخستین نشست خبری در جزیره کیش با اشاره به اینکه برگزاری همزمان همایش صنایع دریایی و این نمایشگاه یکی از بزرگترین رویدادهای صنایع دریایی در خاورمیانه را رقم زده است گفت:  هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی ایران ایمکس 2016 صنایع دریایی از نظر شرکت کنندگان به خصوص شرکت کنندگان خارجی واز نظر متراژ بزرگترین نمایشگاه دریایی است.

وی افزود: در این نمایشگاه که در فضایی بالغ بر 21هزار متر در مرکز نمایشگاه های بین المللی جزیره کیش برگزار می شود بیش از 260 شرکت داخلی و 110 شرکت خارجی از 26 کشور دنیا مانند هلند، چین، آلمان، کرواسی، اسپانیا، ترکیه، امارات، ایتالیا، سنگاپور، نروژ، ژاپن، روسیه، پرتقال، سوئد، یونان، اکراین، آذربایجان شرکت کرده اند.

مسعود زاده با اشاره به اهداف عمده برپایی نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش افزود:  هدف از برگزاری این نمایشگاه توسعه تجارت صنعت دریایی در همه زمینه های کشتی رانی، طراحی، کشتی سازی، شیلات محیط زیست همچنین آشنایی و اطلاع رسانی عمومی و فرهنگ سازی است.

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ سازی بازدید بیش از 260 دانشجوی رشته های دریایی و دریا نوردی از این نمایشگاه و شرکت آن ها در همایش، هماهنگی بازدید دانش آموزان کیش از نمایشگاه و آشنایی با صنعت دریایی، وجودغرفه بومیان کیش و ارائه صنایع دستی با وجود اینکه 25 درصد شرکت ها خارجی هستند با هدف ترویج صنایع دستی از برنامه هایی است که در این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

به گفته دبیر هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش ترسیم بزرگترین نقاشی دریایی ایران در این نمایشگاه قرار است، گشت دریایی وبازدید از پرورش ماهی در قفس، بازدید عمومی از شناورهای تولید داخل مانند ناوشکن جماران، ناوچه هندیجان، شناور صبا با قابلیت حمل هلی کوپتر و شناور مسافر بری کلاس ذوالفقار و برگزاری مسابقه شناورهای دریایی از دیگر برنامه های جنبی این نمایشگاه است.

وی نشست بانک های داخلی و خارجی با هدف تسهیل در تامین مالی حوزه صنایع دریایی به همت صندوق توسعه صنایع دریایی را از برنامه های ویژه این نمایشگاه دانست و افزود: ما معتقدیم که این همکاری شاه بیت و شاه کلید توسعه صنعت دریایی است.

مسعود زاده ادامه داد: نشست های مشترک بین پاویون های شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه و شرکت های دریایی ایرانی از نشست های جنبی این نمایشگاه است که موضوعات تجاری طرفین را مورد بررسی قرار میدهد.

وی شعار نمایشگاه را«رویکرد برون نگر ودرون زا» عنوان کرد و افزود: نگاه ما نگاه برن ونگر و درون زا با هدف استفاده از فرصت های پس از تحریم ها وتوسعه صنعت دریایی داخلی با  اتکاء بر توانمندی های داخلی است  و هر گونه همکاری با کشورهای خارجی که سبب رسوب تکنولوژی وتوسعه صنعت داخلی باشد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی کیش همزمان با هجدهمین همایش صنایع دریایی به مدت سه روز در با حضور بیش از 260 شرکت داخلی و 110 شرکت خارجی از 26 کشور دنیا در جزیره کیش برگزار می شود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد