منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷
شناسه خبر: 314410
گروه :خبر
Photo Collage Maker_q5IAl0

امام جمعه کیش بر الگوپذیری دانش آموزان از معلمان در روش، منش و خلق وخوی تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در دیدار با فرهنگیان جزیره کیش با تبریک روز معلم و گرامی داشت یاد و خاطره شهید مطهری گفت: جایگاه معلم در اسلام به اندازه ای رفیع است که حرف، عمل و کردار معلم اگر در مسیر درست قرار بگیرد از بزرگترین عبادت ها محسوب می شود.

 

وی تاکید کرد: دو محور ارزشی شخصیت انسان در الگو گیری از معلم است که به کمال می رسد. شخصیت و سرنوشت آینده انسان به طور کلی با این ویژگی ها رقم می خورد.

 

این استاد حوزه علمیه افزود: خلق و خوی انسانی که مجموعه ای است از نگاه ها و رفتارهای یک فرد، در باب عملی و تئوری از درس و کلاس معلم نشأت می گیرد و اگر انسان در بخش هایی نیز ضعیف باشد معلم می تواند با نقش محوری خود این ضعف را جبران کرده و تمام ناهنجاری های شخص را با رفتار، گفتارو مشاوره صحیح به صورت الگو در آورد.

 

حجت الاسلام علیدادی تاکید کرد: شخصیت انسان نیز متأثر از شخصیت و منطق معلم است. و اینکه این علم و دانش را معلم با چه قالبی ارائه می کند تا جاذبه بیشتری برای آن ایجاد کند.

 

وی با تصریح بر اینکه دانش آموز آنچه را از معلم در کلاس درس می آموزد در بستر جامعه به کار می بندد اظهار کرد: آنچه از معلم آموخته می شود در جامعه تاثیر گذار است. معلم در کلاس درس امروز خود مسئولان آینده کشور را تربیت می کند.

 

امام جمعه کیش همچنین با اشاره به زیرساخت های فراهم شده در جزیره کیش در بخش آموزش و پرورش تاکید کرد که از مشکلات این قشر فرهیخته و تلاشگر آگاهی داشته و امید است تمامی بخش های مسئول در این حیطه بر رفع معضلات حاضر همت بگمارند.

 

وی افزود: رفع برخی از این مشکلات زیرساختی است که زمان بر است و بخشی به مسئولان در آموزش و پرورش در سطح ملی و بخشی به منطقه باز می گردد که برای رسیدن به اثربخشی باید دست به دست هم داد تا صورت کلان تا مشکلات برطرف شود.

 

هانی معلمی رئیس آموزش و پرورش کیش نیز در این مراسم با تقدیر از تمامی مدیران و معلمان جزیره کیش بیان کرد: با توجه به سیاست برون سپاری و توسعه مدارس غیردولتی در راستای گسترش مشارکت های بخش خصوصی و برداشته شدن باری از دوش دولت انتظار می رود در این بخش مدارس غیردولتی به سوی کیفیت و اثربخشی بیشتر گام بردارند تا توقعات مردمی برآورده شود و تنها شاهد توسعه فیزیکی مدارس نباشیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات معیشتی فرهنگیان در جزیره کیش اشاره کرد و افزود: بیش از 65 درصد ازنیروی فرهنگی جزیره کیش را معلمان زن تشکیل می دهند که از کمک هزینه مسکن بی بهره هستند و کمک هزینه تنها برای فرهنگیان مرد در نظر گرفته شده است اگر چه با هزینه اجاره بهاری مسکن در کیش این میزان نیز جوابگوی آنان نیست.

 

وی با تاکید بر حمایت سازمان منطقه آزاد کیش گفت: از سوی سازمان وعده هایی در راستای تخصیص زمین برای ساخت مسکن داده شده است اما با توجه به زمان بر بودن آن و با توجه به اینکه معلمان مرد نیز در ماه 6 میلیون ریال حق مسکن دریافت می کنند و برخی نیز از این تسهیلات محروم هستند. معلمان جایگزین با این شرایط حاضر به ادامه فعالیت در کیش نبوده و از حضور در کیش انصراف می دهند.

 

وی با درخواست از امام جمعه کیش در ادامه حمایت های خود از آموزش و پرورش اضافه کرد: طرح آموزش و پرورش الگو به سازمان منطقه آزاد کیش ارائه شده است و امید است تا با بحث و بررسی در خصوص این الگو و به تصویب رساندن آن بسیاری از مشکلات و معضلات برطرف شود.

 

در جزیره مرجانی کیش 400 معلم در مقاطع مختلف تحصیلی در تعلیم و تربیت بیش از 7 هزار دانش آموز ایفای نقش می کنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است