منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۳
شناسه خبر: 340932
گروه :خبر
96262190062316549490 (1)

پس از شنیدن زمزمه‌ هایی مبنی بر احداث خط سوم انتقال آب از جلگه میناب به بندرعباس موج اعتراض مردم میناب به راه افتاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از میناب جنوب، جلگه میناب که روزگاری علت نام‌گذاری‌اش به دلیل وجود منابع آبی سرشار در این منطقه بوده، حالا با روند رو به رشد بندرعباس و نیاز به منابع آبی جدید برای آب شرب مردم این شهر از کمبود منابع آب رنج می‌برد.

حفر متعدد چاه‌های غیرمجاز هم مزید بر علت شد تا نخلستان‌ها و زمین‌های کشاورزی بیش‌ از پیش خشک شوند و پدیده‌ی فروچاله‌ها که عاملی مخرب برای زمین و محیط‌ زیست هست نیز  پیدا شود.

فرصت را غنیمت شمرده و در خصوص مشکل کم آبی در جلگه میناب با یک نفر از باغداران مینابی که از این بحران رنج می برد گفتگویی انجام دادیم.

 

 

 

#میناب جنوب#

 

 

 

عباس رسولی باغدار مینابی در این زمینه گفت: من به عنوان یک باغدار مینابی با احداث خط لوله سوم  انتقال آب میناب به بندرعباس مخالفم.

باغدار مینابی افزود: در این طرح قرار است خط لوله اول را از دور خارج کنند و خط لوله ای با قطر بیشتر احداث و جایگزین آن کنند.

وی یادداشتی را با موضوع “چرا من مخالفم” در اختیار میناب جنوب گذاشتند که به شرح زیر بود:

 

 

چرا من مخالفم؟

 

برای مخالفتم دلایل روشن ومستندی دارم چون من زخم های به جا مانده بر اثر استخراج آب های زیرزمینی به تن شهرم را به  علت سی سال انتقال آب دیده ام.

 

من دیده ام چطور فروچاله های متعدد، جلگه های سرسبز ما را می بلعد و فرونسشت زمین امنیت جانی، مالی، معیشتی ما را به خطر انداخته است .

 

زیرادیده ام چطور محیط زیست شهر من نابود شد و درختان بومی شهر یکی پس از دیگری خشک و نابود شدند،

 

دیده ام چطور نخلستان های بیشمار ما، باغ های لیمو، انبه، پرتقال ما خشک شدند و سر از کوره های ذغال سازی جهرم درآوردند.

 

زیرا دیده ام که چطور مردم شهر من که معیشت و زندگیشان از راه همین آب و باغات سرسبزشان بود به چالش کشیده شد و پس از آن تن به مهاجرت دادند و ساکن حاشیه شهرشدند،

 

پس من باید مخالف انتقال آب میناب باشم چون من این آب راحق خود میدانم.

 

زیرا من هم از این آب سهمی دارم و من مسئول حفظ این سهمیه برای نسل  آینده خود هستم .

 

ما مردمان جلگه میناب حق داریم مخالف انتقال آب باشیم، زیرا خیری از انتقال آب به ما نرسیده و  بجای آن مصائب بیشماری چون: فقر، بیماری، گرد و غبار و آینده ای نامشخص بر سرنوشت ما سایه افکنده است.

 

مسئولان محترم تدابیر دیگری بیندیشید، جلگه میناب دیگر منابع آبی ندارد که شما آن را به اطراف انتقال دهید،

 

علم محیط زیست هم انتقال بین حوضه ای آب را رد می کند.

 

مدیریت آب میناب را به خود مردم و باغدارن مینابی واگذار کنید.

 

 

 

انتهای پیام/

 single

۱ دیدگاه

  1. محمدرضا می‌گه:

    مردم میناب دیگه اجازه ی این کار رو نمی دن،جلوی ظالم باید ایستاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها