منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۱
شناسه خبر: 209448
گروه :خبر
image34956

هر چند تعدادی از همکاران رسانه‌ای خودم به جرم دفاع از استقلال کشور و آگاه‌سازی مردم از واقعیتی تلخ زیر فشار امنیتی‌ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی که خود را حقوقدان می‌داند، هستند اما این دلیل نمی‌شود که ما شیرینی این لحظات را از یاد ببریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیر مسئول هفته‌نامه 9 دی در جدیدترین مطلب شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت:

خبرنگاری قطعا کار سختی است چه خبرنگار و رسانه ای مستقل باشی و چه نباشی. رسانه مستقل هزار مشکل دارد، از تامین هزینه ها تا تهیه و تنظیم محتوا و توزیع نشریه. مستقل هم که نباشی سخت است، بالاخره پا روی عزت نفس گذاشتن، پذیرفتن ذلت، عامل یک حزب و جریان و شخصیت سیاسی خصوصا عامل دست بیگانه شدن و باب میل آنها تیتر زدن و بزک کردن دشمنی دشمنان این ملت هم کار راحتی نیست، بی شک آن هم سخت است ولی این کجا و آن کجا.
من البته چون ارزش ذاتی برای کار خبری قائل نیستم و رسانه را به طور مطلق نمی ستایم، این روز را فقط به رسانه ها و رسانه نگارانی که با حفظ استقلالشان برای دفاع از ارزش های دینی، انقلابی و انسانی تلاش می کنند و همه مشقت های آن را تحمل می کنند، تبریک می گویم و در برابر سختی کاری که این دسته از اصحاب خبر و رسانه بر دوش دارند، سر تعظیم فرود می آورم، خصوصا دوستان عزیزی که برای انتشار 9 دی بدون چشم داشتی با حداقل امکانات در کنارم بودند.

به عنوان یک نماینده مجلس و چهره سیاسی که یادداشت ها و نظراتم با تلاش و زحمت دوستان خبرنگار و اصحاب رسانه بازتاب عمومی می یابد و به اطلاع مردم می رسد، به همه این عزیزان خسته نباشید می گویم و بابت این لطفی که در حق مثل بنده می کنند، از خداوند برایشان خیر دنیا و آخرت را طلب می کنم.

در جایگاه نمایندگی هم تمام تلاشم را در راستای ارتقاء وضعیت شغلی این عزیزان در تدوین قانون مطبوعات جدید انجام دادم اما متاسفانه تاکنون به دلیل نبود اراده جدی و فهم مشترک نسبت به این موضوع، در مجلس نهم مانند مجلس هشتم، اتفاقی برای اصلاح و ارتقاء قانون مطبوعات نیفتاده است.

هر چند 9دی به شکل غیر قانونی برای سومین بار توقیف شده و همکارانم در این نشریه به جرم دفاع از استقلال کشور و آگاه سازی مردم از واقعیتی تلخ که به دروغ، داروی شیرین جلوه داده می شود فعلا از کار بیکارند، هر چند تعداد دیگری از رسانه ها مثل کیهان، وطن امروز و رجا و… هم به همین جرم مقدس، زیر فشار امنیتی ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی که خود را حقوقدان می داند، هستند، اما این دلیل نمی شود که ما شیرینی این لحظات را از یاد ببریم که به قول شهید آوینی خون دادن برای خمینی شیرین است اما خون دل خوردن برای امام خامنه‌ای، شیرین تر.

عاقبت به خیر شوید/ برای شادی روح همه خبرنگاران و اصحاب رسانه ای که صادقانه تلاش کردند، صلوات

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است