منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۶
شناسه خبر: 240886
گروه :خبر
13930810000611_PhotoA

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه هر نغمه تسلیم در کشور نغمه آمریکایی است، گفت: برخی رفتارها نماد تسلیم است و لذا از ابتدا تا انتهای فرهنگ عاشورا هیچ نمادی از تسلیم دیده نمی‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در اجتماع عظیم عزاداران دهه اول صفر با عنوان منشور عزت در این شهرستان اظهار کرد: برخی بعد از قضیه برجام گفتند، تابوی مذاکره با آمریکا شکسته شده است، البته جریانی در داخل کشور و از زمان امام راحل به دنبال مذاکره و تعامل با آمریکا بودند، اما آیا آمریکا در پی مذاکره است، به طور یقین اینگونه نیست و آنها می‌گویند سر میز مذاکره بنشینید و آنچه که ما می‌گوییم، عمل کنید.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: سرزمین فلسطین و قدس شریف حدود 70 سال است که در اشغال رژیم غاصب صهیونیستی است و تاکنون ده‌ها نشست سیاسی برای آن برگزار شده، اما امروز اگر عزتی برای فلسطینیان باقی مانده از رهگذر انتفاضه و مقاومت است.

خاتمی محرم و عاشورا را فرهنگ عزت و ذلت‌ناپذیری عنوان کرد و گفت: برخی قصد دارند این فرهنگ عزت را به سمت ذلت ببرند و می‌گویند حضرت سیدالشهدا(ع) با عمر سعد دست داده و مذاکره کرده، حال آنکه در 10 مصدر از مصادیر قوی و مستدل آمده که امام حسین(ع) به عمر سعد نهیب زده و او را نصیحت و موعظه کرده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه هر نغمه تسلیم در کشور نغمه آمریکایی است، ادامه داد: برخی رفتارها نماد تسلیم است و لذا از ابتدا تا انتهای فرهنگ عاشورا هیچ نمادی از تسلیم دیده نمی‌شود و آنچه که انسان می‌بیند عزت، مقاومت و ولایت‌مداری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: آمریکایی‌ها قصد داشتند تا از روزنه برجام، ملت و نظام اسلامی ایران را به ذلت بکشانند اما شروط 9 گانه مقام معظم رهبری، آنها را ناکام گذاشت و لذا به آمریکا می‌گوییم، ملتی که دائم شعار هیهات مناالذله را سر می‌دهد، هرگز روی ذلت را نخواهد دید.

وی یکی از مهم‌ترین ابعاد نفوذ را جداکردن مردم از دین خدا عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین بعد نفوذ، نفوذ فرهنگی است و دشمن با 180 شبکه فارسی زبان ماهواره‌ای و هزاران سایت اینترنتی و با غفلت از خدا، مترصد آن است تا مردم و به‌ویژه جوانان را نسبت به ارزش‌های دینی و انقلابی بی‌تفاوت کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: به هر میزان که بتوانیم فاز و محور معنویت را در جامعه زنده نگه داریم به همان میزان در مقابل نفوذ دشمن ایستادیم و بالعکس به هر مقدار که از دین خدا و معنویت غفلت کنیم دشمن پیشروی می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است