منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۹
شناسه خبر: 283396
گروه :خبر
13941128000880_PhotoA

بعد از سریال گرانی پیاز و عرضه 7 هزار تومانی آن در مازندران با لیمو ترش 9 هزار تومانی مردم نیز ترشی این میوه را بیشتر حس می‌‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بعد از گرانی پیاز هم‌اکنون در میادین میوه و تره بار مازندران لیمو ترش کیلوی 9 هزار تومان عرضه می‌شود.

طی روزهای گذشته قیمت انواع و اقسام میوه‌ و تره‌بار در استان مازندران به صورت صعودی بالا رفت به طوری که پیاز که ماه گذشته کیلویی هزار تا دو هزار تومان به فروش می‌رسد اکنون پیاز درجه یک در بازارهای مازندران کیلویی 7 هزار تومان به فروش می‌رسد.

جالب این است که مازندران یکی از تولیدکنندگان این محصول است و در زمان برداشت این محصول در مازندران قیمت آن کمتر از هزار تومان می‌رسد و کشاورزان این استان همیشه دست‌خوش سیاست‌های می‌شوند که به ضرر آنها تمام می‌شود.

اما امروز به غیر از پیاز در میدان میوه و تره‌بار مازندران لیمو ترش که به قول فروشنده لیمو ترش شیراز از قرار هر کیلو 9 هزار تومان به مردم عرضه شد.

در این بخش نیز این استان شمالی تولید کننده انواع و اقسام مرکبات است هر چند شاید به صورت انبوه تولید لیموترش را در استان تولید نشود اما این محصول نیز در مازندران کاشت و برداشت می‌شود.

البته گرانی میوه‌ و تره‌بار در مازندران محدود به پیاز و لیمو نمی‌شود و دیگر میوه‌ها نیز به قیمت گزاف در حال فروش هستند.

اینکه در ایام پایانی سال که طبیعتا مردم گرانی بیشتری را تجربه خواهند کرد؛ اما در کنار این مسائل مردم انتظار دارند که مسئولان نیز در این بخش سرکشی‌ها را از یاد نبرند و نظارت‌ بیشتری داشته باشند.

در کنار گرانی میوه و تره‌ بار باید واردات انواع و اقسام میوه و مرکبات را به بازار مازندران اضافه کرد که شاید یکی از علت‌های گرانی میوه‌‌ و تره‌بار؛ وارداتی بودن این محصولات است چون هزینه حمل و نقل و انواع اقسام هزینه‌ها در یک کیلو میوه‌ای که قرار است در سبد خانوار قرار گیرد محاسبه می‌شود و این مسئله تا جایی پیش می‎رود که قیمت محصولات داخلی را نیز گران و گران‌تر می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی