منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۸:۳۱
شناسه خبر: 264299
گروه :خبر
rr1zxlru

تفاهم نامه ای بین استانداری هرمزگان و شرکت شهرک های کشاورزی با هدف ایجاد زیرساخت بخش کشاورزی منعقد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، تفاهم نامه ای بین استانداری هرمزگان و شرکت شهرک های کشاورزی با هدف ایجاد زیرساخت بخش کشاورزی منعقد شد.

جاسم جادری استاندار استان هرمزگان گفت : تامین آب مورد نیاز استان واستفاده از ظرفیت دریا برای تولیدمحصولات صادرات محور از مهمترین دلایل انعقاد این تفاهم نامه با شرکت شهرک های کشاورزی کشور می باشد.

وی افزود: هرمزگان 38درصد ماهی ومیگوی کشور را تامین می کند وشیلات بیشترین ظرفیت را برای ارز آوری واشتغال پایداردارد.

جادری بیان داشت : گلخانه ها در کاهش هزینه های تولید ، مدیریت مصرف آب  و تولید محصولات سالم وباکیفیت نقش مهمی دارند.

جاسم جادری با تأکید بر دغدغه های استان مبنی بر عدم بازار فروش محصولات کشاورزی تصریح کرد: کشاورز در فصل برداشت محصول نمی داند چه ارگانی متولی خرید می باشدو باید با برنامه ریزی مناسب متولی خرید محصولات کشاورزی مشخص شود.

در ادامه این نشست سیدنظام الدین سجادی مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور با بیان فعالیت دوساله این شرکت گفت:شرکت شهرک های کشاورزی با هدف ایجاد زیرساخت های گلخانه ای، دامی،شیلاتی و توسعه کشاورزی فعالیت می کند.

سجادی اظهار کرد : به دلیل شرایط آب و هوایی هرمزگان، اولویت وزارت جهاد کشاورزی ایجاد زیرساخت های گلخانه ای است.

مدیر عامل شرکت شهرک های کشاورزی با بیان ظرفیت های شیلاتی هرمزگان در کنار دریای خلیج فارس افزود:ما در وزارت جهاد و کشاورزی توسعه زیرساخت های دام و طیور در هرمزگان را در دست اقدام داریم.

وی گفت: 50هکتار گلخانه دارای پروانه در کشور مشغول فعالیت و بیش از هزار هکتار نیز در حال صدور پروانه و واگذاری می باشد.

مدیرکل جهاد و کشاورزی هرمزگان پرورش ماهی در قفس، تولید و پرورش شتر و همچنین استفاده از ظرفیت بزتالی را از مهمترین برنامه های آن دستگاه برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی دانست.

انتهای پیام

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است