منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۵
شناسه خبر: 270505
گروه :خبر
1288197_509

نوازنده و نویسنده هرمزگانی گفت: هرمزگان به دلیل خرده فرهنگ ها، چند گانگی مردم و سیاست زدگی از پایین ترین سرانه خواندن کتاب برخوردار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، یعقوب باوقار زعیمی  نوازنده هرمزگانی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد :  سرشت گونه از آغاز زایش که  با خود چکامه های کودکانه را واگویه می کردمچون جایی خودم را نشانه گذاری نکردم و بیشتر در  فرهنگی ، ادبی و در زمینه شاعری ذوقی است  و در قامت یک شاعر حرفه ای نیستم اما پژوهش به صورت ویژه در زادبوم خودم طارم زمین که از دیرینگی زیادی برخوردار است.

 

این نویسنده هرمزگانی افزود :نخستین نوشته ام چون در فرهنگ دیار زادگاه خودم پرورش یافته بودم  نسکی (کتاب ) به نام “از تارم طارم” را بیرون دادم که در سال ۱۳۸۸ چاپ شد.
باوقاربا اشاره به کار در دست تدوین خود بیان کرد :  گردآوری فرهنگ واژه ها و داستان زد های( ضرب المثل ها )  بومی در دست تولید دارم اما   هنوز دغدغه ی فروش نخستین نوشته  خود را دارم.
وی با بیان اینکه وضعیت نوازندگی  استان هرمزگان چندان خشنود کننده نیست ، تصریح کرد : در جهت شکوفاشدن گام هایی نیز برداشته شده است و ترانه سرایی و خوانندگی در همایش های عروسی بیشتر ازجایگاهای رسمی یاری می شود .
نوازنده هرمزگانی با بیان اینکه استان هرمزگان  یکی از  پایین ترین سرانه خواندن ( مطالعه ) در دنیا  می باشد ، خاطر نشان کرد : متاسفانه  استان ما به دلیل خرده فرهنگ ها، چند گانگی مردم و سیاست زدگی از پایین ترین سرانه خواندن کتاب برخوردار است  تا جایی که اخیرا یکی از نویسندگان به نام استان دست به کار فروش نوشته خود در راهروی زیر پل رسالت می افتد.

 

 

نویسنده هرمزگانی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا تاکنون از سوی مسئولان حمایت شده اید افزود : کارت  شناسایی بسیار  زیبا از کانون حمایت از نویسندگان از اداره ارشاد با پرداخت نمودن  حق عضویت دریافت کردم و از مسئولان در خواستی جز تندرستی و درازی زندگی جادوانه ندارم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند