منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶
شناسه خبر: 227092
گروه :خبر
استاندار-جادری

استاندار هرمزگان در گفتگو با پارسیان خبر بخشی از موضوعات جاری استان هرمزگان را پاسخ دادند و اظهار کردند: تمام تلاش ما اعتلای نام هرمزگان متناسب با ظرفیت‌های موجود در استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان امروز در گفتگو با خبرنگار پارسیان خبرگفت: یکی از دغدغه‌های مردم مدیرت واحد صنایع انرژی بر بود که تلاش کردیم مدیریت آن را تفکیک کنیم و صنایع انرژی بر پارسیان با مدیریت مستقل از صنایع انرژی بر لامرد فعالیت خود را انجام بدهد.

 

استاندار هرمزگان در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت اعتبارات و ردیف بودجه صنایع انرژی بر خاطر نشان کرد: در حال حاضر اعتبارات صنایع انرژی بر پارسیان و لامرد به صورت مشترک تخصیص می‌خورد که در حال رایزنی برای تفکیک ردیف بودجه صنایع انرژی بر پارسیان هستیم که امیدواریم این تلاش‌ها نتیجه بدهد و بتوانیم به صورت مستقل از استان فارس اعتبارات بخش صنایع غرب هرمزگان را دریافت کنیم.

 

 

وی اضافه کرد: البته جناب آقای ترکان پیشنهاد دیگری داشتند که مجموع صنایع انرژی بر پارسیان و لامرد به صورت منطقه آزاد فعالیت کنند که البته این در حد یک پیشنهاد هست و تا کنون تصمیم گیری در این خصوص صورت نگرفته است.

 

 

نماینده عالی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت درآمدهای جاری استان و چگونگی بهره مندی شهرستان‌ها از آن گفت: تأکید ما همواره به فرمانداران این بوده که با توجه به محدود بودن منابع مالی و تخصیص‌هایی که منابع مالی می‌خورد این بوده که به دنبال کسب درآمد باشند.

 

 

استاندار هرمزگان افزود: اینکه مبلغی و اعتباری به ما بدهند و ما بر اساس همان اعتبار فعالیت کنیم هنر مدیریت نیست و این کار را هر کس دیگری هم می‌تواند انجام بدهد لذا باید فرق باشد بین مدیر پویا و خلاق با کسانی که مدیر ان هزینه‌ای هستند، لذا دولت هم به دنبال کسب درآمدهای غیر نفتی است هرچند دولت یازدهم با اندک درآمدها کارهای بزرگ و خوبی انجام داده است.

 

 

دکتر جادری در ادامه تصریح کرد: استان هرمزگان از بین ۳۱ استان کشور به عنوان ۵ استان پایلوت در اداره کردن امور اجرایی استان بدون وابستگی به خزانه مرکزی معرفی شده است که امیدواریم بتوانیم در این طرح موفق عمل کنیم.

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: اگر دولت اجازه بدهد هرمزگان می‌تواند با درآمدهایی که در استان وجود دارد همه امور هزینه‌ای در استان را انجام بدهیم و هیچگونه وابستگی به درآمدهای خزانه‌ای نداشته باشیم.

 

 

نماینده عالی دولت در هرمزگان اظهار کرد: درآمد استان از دو بخش به حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد و به خزانه واریز می‌شود که در سال گذشته گمرک ۱۰ هزار میلیارد تومان و ۲ هزار میلیارد تومان ارزش افزوده به حساب خزانه واریز شده که مبلغ قابل توجهی می‌باشد.

 

 

استاندار هرمزگان در پایان تأکید کرد: باید شرایط سرمایه گذاری در استان فراهم کنیم و از ظرفیت‌های سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور بهره ببریم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند