منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۳
شناسه خبر: 255056
گروه :خبر
074057215325194102a

مدیرکل کار و رفاه اجتماعی هرمزگان افزود: در ارزیابی و شیوع شناسی مواد مخدر که در سال 93 در کشور اجرا شد هرمزگان از نظر شیوع مواد مخدر در رتبه 14 قرار گرفت که این خود نشان از به صدا در آمدن زنگهای خطر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،بهروز اکرمی ،معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در همایش پیشگیری از اعتیاد با ابراز نگرانی از شیوع اعتیاد به مواد مخدر در بین قشر کارگر گفت: بر اساس یک باور غلط برخی از کارگران تصور می‌کنند استعمال مواد مخدر موجب افزایش توان کاری می شود.
وی با تاکید بر ضرورت آشنایی هر چه بیشتر مدیران و کارفرمایان واحدهای صنعتی با عوامل اعتیاد، روشهای پیشگیرانه و اجرای آموزشهای لازم ،افزود:در این مدت پنج هزار و 47 قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر دستگیر و در 32 عملیات 163 باند مواد مخدر در استان متلاشی شده است.
وی افزود: با توجه به آمار و عملکردهای موجود هیچ کس نمی تواند در داخل و خارج از کشور در صداقت جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر شک کند اما علی رقم تلاشهای صورت گرفته نتایج به ویژه در حوزه کار و جامعه کارگری نگران کننده است.

اکرمی با بیان اینکه اعتیاد در عرصه کار و تولید منجر به زیان های جبران ناپذیر می شود ، خاطرنشان کرد: نیروی انسانی در عرصه تولید یکی از با ارزشترین سرمایه های سازمانی است که با اجرای برنامه های پیشگیرانه این سرمایه را باید حفظ و در جهت کار و تولید اثر بخش هدایت کرد تا در نهایت شاهد رشد و شکوفایی ایران اسلامی در همه بخش ها باشیم.

 

استرس و خشم  مهمترین عوامل اعتیاد در محیط های کارگری

سعید صفاتیان ، رئیس کارگروه مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هر سال میلیارد‌ها تومان در بحث پیشگیری هزینه‌ می‌شود، گفت: باید با شاخص ها و روش تحقیقی مناسب، برنامه های پیشگیری از اعتیاد را یکسان سازی کرد که در غیر این صورت تلاش‌ها به ثمر نمی‌نشیند.

وی افزود: برای ریشه یابی اعتیاد ضعف هایی وجود دارد و یکی از این ضعف ها این است که اعتیاد را به یک مساله اجتماعی تبدیل نکرده ایم وهمچنان نتوانسته ایم موضوع اعتیاد را به جمع خانواده ها بیاوریم و در مورد آن در جمع خانوادگی حرف بزنیم که یکی از دلایل این اتفاق، تابو بودن اعتیاد است.
رئیس کارگروه مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در زمینه اعتیاد می توان علل زیادی همچون عوامل خانوادگی و فردی و شخصی و فرهنگی را مطرح کرد، اظهار کرد: اگر بخواهیم همه این عوامل را در خانواده جمع کنیم، باید بدانیم نقش هر دو یعنی خانواده و دولت چیست؟
وی افزود: نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام استفاده نظام از همه توان خود برای مقابله با اعتیاد است، امروز به دنبال مدیریت در حوزه مصرف مواد مخدر و برنامه و اقدامات جدید در حوزه کاهش تقاضا و پیش گیری هستیم.
رئیس کارگروه مبارزه با مواد مخدر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در ماههای اخیر شورای عالی پیشگیری از جرم در کشور تصویب شد که مهمترین دستاورد آن ورود برنامه های پیشگیری به بالاترین سطح نظام است که این خود به اجرای صحیح و به موقع برنامه های مبارزه با مواد مخدر کمک می کند.
صفاتیان خاطرنشان کرد: در محیط های کارگری در کنار اعتیاد باید مجموعه ای از آسیبهای اجتماعی را مورد توجه قرار داد که در این بین استرس و خشم از مهمترین عوامل اعتیاد است که خود ریشه در عواملی همچون نوع کار، محیط کار، یکنواختی و خستگی دارد.

 

 

کشف55  تن انواع مواد مخدر در9 ماهه اخیر در بندرعباس 
علی اصغر خرم روی، جانشین فرماندهی انتظامی استان هرمزگان  با بیان اینکه در برخورد با مساله اعتیاد نباید جزیره ای عمل کرد گفت: باید برای دستیابی به نتیجه مناسب همه دستگاهها به شکلی هماهنگ و یکپارچه عمل کنند و تلاش هر گروه تکمیل کننده تلاش گروههای دیگر باشد.
وی افزود:در حوزه انتظامی علی رقم اقدامات پیشگیرانه برنامه های مقابله نیز وجود دارد، با توجه به اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزها, رویکرد قاچاقچیان از خشکی به سمت دریا تغییر کرده است که در این زمینه نیز نیروی انتظامی طرح های لازم را در نظر گرفته است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان نیز با بیان اینکه در برخورد با مساله اعتیاد نباید جزیره ای عمل کرد گفت: باید برای دستیابی به نتیجه مناسب همه دستگاهها به شکلی هماهنگ و یکپارچه عمل کنند و تلاش هر گروه تکمیل کننده تلاش گروههای دیگر باشد.

وی افزود : میزان کشفیات 9 ماهه مواد مخدر در استان را 55 تن ذکر کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل هشت درصد افزایش داشته است.
خرم روی خاطر نشان کرد: با اشاره به اینکه در حوزه انتظامی علی رقم اقدامات پیشگیرانه برنامه های مقابله نیز وجود دارد ،با توجه به اقدامات نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر در مرزها, رویکرد قاچاقچیان از خشکی به سمت دریا تغییر کرده است که در این زمینه نیز نیروی انتظامی طرح های لازم را در نظر گرفته است.

 

 هرمزگان رتبه چهاردهم شیوع مصرف مواد مخدر در کشور
محمد علی سلیمی ، مدیرکل کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه در استان 293 هزار نفر بیمه شده اصلی، گفت: 504 هزار نفر بیمه شده تبعی در 25 هزار کارگاه مشغول به کار هستند که 55 درصد جمعیت جامعه کاری استان را تشکیل می دهد.

وی افزود: ورود مواد مخدر در جامعه کاری تبعات زیانباری در پی دارد که کاهش بهره وری، کاهش توجه و دقت، کاهش انضباط و افزایش غیبت های کاری از جمله نتایج آن است.
سلیمی خاطر نشان کرد: در ارزیابی و شیوع شناسی مواد مخدر که در سال 93 در کشور اجرا شد هرمزگان از نظر شیوع مواد مخدر در رتبه 14 قرار گرفت که این خود نشان از به صدا در آمدن زنگهای خطر است و به همین منظور در راستای مبارزه با مواد مخدر به ویژه در جامعه کاری باید برنامه های جدی و عملی اجرایی شود.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است