منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۶
شناسه خبر: 192829
گروه :خبر
729081

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان از کسب رتبه نخست جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی توسط استان هرمزگان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل ، جاسم جادری، استاندار هرمزگان در سومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با بیان اینکه امسال بودجه عمرانی کشور نزدیک به 50 هزار میلیارد تومان است، گفت: میزان اعتبارات عمرانی استان هرمزگان در سال جاری حدود 191 میلیارد تومان است که علت کاهش آن نسبت به سال گذشته این است که هرمزگان مشمول دریافت دو درصد درآمد نفت و گاز است و کاهش قیمت نفت و درآمدهای حاصل از آن موجب این کاهش اعتبارات شده است.

وی ادامه داد: اما سهم اعتبارات ماده 180 در بودجه 94 به سه درصد منابع بودجه افزایش یافته است که از این اعتبارات می توان برای رفع مشکلات عمرانی استفاده کرد و اولویت باید اتمام پروژه های نیمه تمام و تکمیل آنها باشد.

استاندار هرمزگان  با تاکید بر اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و در نظر گرفتن این سیاست ها در برنامه ریزی ها، افزود: سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها مربوط به دوران محاصره اقتصادی نیست بلکه راهکاری اساسی و نجات دهنده اقتصاد از مشکلات است و باید به سمت توانمندسازی اقتصاد داخلی گام برداریم و وضعیت اشتغال و تولید را بهبود ببخشیم.

جادری با اشاره به اعتبارات هزینه ای و جاری دستگاه ها، خاطرنشان کرد: میزان افزایش حقوق کارکنان در سال جاری 14 درصد است و باید اعتبارات جاری به گونه ای مدیریت شود که در پایان سال با مشکل مواجه نشویم و مدیران نباید تعهد مازاد ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: همچنین هیچ استخدامی نباید بدون مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط دستگاه ها صورت گیرد تا بار مالی به سیستم دولتی اضافه نشود و بتوانیم این کمبودها را از طریقی جبران کنیم که به بودجه تملک دارایی و عمرانی فشار وارد نشود.

استاندار هرمزگان در ادامه از کسب رتبه نخست جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی توسط استان هرمزگان خبر داد و بیان داشت: کسب این رتبه توسط رئیس صندوق توسعه ملی به بنده اعلام شد و این در حالی است که هرمزگان پیش از این رتبه 28 کشور را در اختیار داشت و این موفقیت با تلاش مدیران استان محقق شد.

هرمزگان به لحاظ کسب درآمدهای استانی پنجمین استان کشور محسوب می شود

 صالح دریانورد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان به جایگاه استان هرمزگان در منابع درآمدی دولت اشاره کرد و افزود: در سال جاری مجموع درآمدهای مصوب برای استان های کشور 66 هزار میلیارد تومان است که میزان درآمد مصوب استان هرمزگان از هزار و 70 میلیارد تومان سال گذشته به هزار و 879 میلیارد تومان افزایش یافته و هرمزگان به لحاظ کسب درآمدهای استانی پنجمین استان کشور محسوب می شود.

دریانورد میزان اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای یا بودجه عمرانی استان هرمزگان در سال جاری را 191 میلیارد و 400 میلیون تومان اعلام کرد و اظهار داشت: از نظر میزان اعتبارات عمرانی در بودجه 94 استان هرمزگان رتبه 12 کشور را در اختیار دارد.

وی همچنین با اشاره به اعتبارات جاری و هزینه ای استان هرمزگان در سال 94 خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش 14 درصدی ضریب حقوق کارکنان میزان اعتبارات برای حقوق کارمندان در هرمزگان 75 میلیارد تومان و بودجه سایر هزینه های دستگاه های اجرایی استان نیز در بودجه سال جاری 79 میلیارد تومان است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند