منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۲۸
شناسه خبر: 364593
گروه :خبر
unnamed

مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به رتبه دوم تولید میگوی پرورشی پس از استان بوشهر در کشور افزود : پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت 8 هزار و 500 تن میگو از 3 هزار و 200 هکتار مزرعه پرورشی برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید پرویز مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به ارتقای فن آوری مزارع پرورش میگو گفت: راه اندازی 10 هواده و افزایش عمق استخرهای پرورش میگو به عمق سه و نیم متر از مهمترین عوامل افزایش تولیدمیگوی پرورشی است .

وی  افزود:سال گذشته  از هر هکتار مزرعه پرورشی سه تن میگو برداشت که اکنون  با ایجاد سیستم های جدید به 22 تن در هر هکتار افزایش یافته است  .

مدیر کل شیلات هرمزگان با توجه  به ایجاد 100 فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستقیم از مزایای افزایش تولید میگوی پرورشی است ،اظهار کرد : میگوهای برداشت شده همدزگان به  چین ، ویتنام ، روسیه ، فرانسه و امارات متحده عربی صادر می شود.

وی افزود: برای ارتقای فن آوری در مزارع دیگر پرورش میگوی هرمزگان تسهیلات بانکی با سود 15 درصد پرداخت می شود.

محبی تصریح کرد: سیستم هواده ، غذاپاش و راهکارهای افزایش تولید در مزارع پرورشی از مهمترین حمایت هایی است که اداره کل شیلات هرمزگان انجام می دهد.

مدیر کل شیلات هرمزگان تاکید کرد  : از ابتدای فصل برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان تا کنون 2 هزار 500 تن میگو برداشت شده است که 15 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است. برداشت میگوی پرورشی در هرمزگان از تیر آغاز شده است.

محبی با بیان اینکه هرمزگان رتبه دوم تولید میگوی پرورشی پس از استان بوشهر در کشور را دارد، خاطرنشان کرد : پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت که تا پایان آذر  ادامه دارد  8 هزار و 500 تن میگو از 3 هزار  و 200 هکتار مزرعه پرورشی برداشت شود.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد