منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۳
شناسه خبر: 275594
گروه :خبر
IMG-20160128-WA0090 - Copy - Copy

بازیگر مطرح هرمزگانی اظهار کرد:مسئولان با حمایت از هنر و هنرمندان استان در پیشرفت هنر سهیم باشند چون به شدت معتقدم هرمزگان جوانان مستعدی در عرصه هنر مانند موسیقی، سینما و تئاتر دارد که باید از آنها حمایت شود .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، علی نظیفی فیلمساز و بازیگر تلویزیون و تئاتر هرمزگانی درگفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه در سال  1381 یکی از اهدافم برگزاری  گردهمایی هنرمندان عرصه موسیقی جنوب بود، گفت : با حمایت  دوستان کاوه قبادی و غلامرضا صنعتگر  در اسفند سال 81 و  مصادف با عید غدیر بود با حضور هنرمندان موسیقی بندرعباس در کنار هنرمندان بنامی همچون قاسم افشار و  شهاب حسینی به این هدفم برسم.

 

 

وی با بیان اینکه به واسطه دوستی باهنرمندان مسیر زندگی من تغییر کرد، اظهار کرد:افتخار شاگردی سید شهاب الدین حسینی، بازیگر مطرح کشور  را تا تابستان سال 92 داشتم  و در کلاس های ایشان تجربه هایی از سینما انتقال داده شد که این موضوع نگاه من را به این حرفه تغییر داد.

IMG-20160128-WA0092 - Copy

نظیفی با بیان اینکه تئاترهای دوران مدرسه که معمولا در سطح استان برگزار می شد  پراز هیجانات دوران بچگی بود یاداور شد: نخستین کار هنری ام  سریال  «پول کثیف» به کار گردانی آقای جواد افشار و به  تهیه کنندگی صدیقه صحت در  سال 84 بود. سهم من از بازی در سریال «پول کثیف» چند سکانس بود ولی  از آن جایی که تیم کاری و گروه  قوی پشت کار بود این پروژه برای من حکم دانشگاه را داشت که سعی کردم شاگرد خوبی برای اساتید باشم و در کنار آقایان رحیم عرب امینی و روح الله مهاجری شاگردی کردم.

 

این بازیگر تلویزیون با اشاره به کارهای هنری خود  صریح کرد: بعد از سریال «پول کثیف» به کار گردانی جواد افشار ، سینمایی گرگ ومیش به کارگردانی آقای قاسم جعفری ، بغض خاموش به کار گردانی پروانه محمودی ، بدرقه نوح به کار گردانی آقای رحیم مرتضی وند و تهیه کنندگی آقای حمید آخوندی را کار کردم و فیلم کوتاه مترسک رو در قالب کسب تجربه خودم ساختم و تئاتر های ادیپوس با متن اپیکال از سوفکل ، این آهنگ رو بزن سم از وودی آلن و مهمان سرای دو دو نیا اثر اریک امانوئل اشمیت را کار کردم .

وی اظهار کرد: در سال 1388 برای بازی در سریال دلنوازان توسط نویسنده کار آقای علیرضا کاظمی پور دعوت شدم که بنا به دلایلی افتخار شاگردی ایشان و آقای سهیلی زاده را از دست دادم و همکاری با این اساتید و بزرگوران هدف حرفه من شد.

نظیفی در خصوص مسائل و مشکلات در حرفه هنری خود ، اظهار کرد: در هرکاری مسائل و مشکلات خاص اون کار وجود دارد ولی من سعی کردم نگاهم را به مشکلات تغییر بدم و مشکلات رابه چشم موقعیتی برای پیشرفت ببینم ، چون معتقدم اگر مشکلی نباشد تلاشی برای حل آن مشکل نداریم اگر تلاشی برای پیشرفت صورت نگیرد هیچ وقت به هدف نخواهیم رسید.

بازیگر تلویزیون با اشاره به سهم مسئولان در پیشرفت هنری اش افزود: مسئولان با حمایت از هنر و  هنرمندان استان در پیشرفت هنر سهیم باشند چون به شدت معتقدم هرمزگان جوانان مستعدی در عرصه هنر مانند موسیقی، سینما و تئاتر دارد که باید از آنها حمایت شود .

 

IMG-20160128-WA0089 - Copy - Copy

 

بازیگر سریال «پول کثیف» تصریح  کرد:از مسئولین در خواست دارم که از هنرمندان انتظار فعالیت های چشمگیر داشته باشند تا بتوانند توانایی و پتانسیل این استعدادهای ناب را مشاهده کنند.

 

فیلمساز هرمزگانی بیان کرد: صنعت فیلمسازی در کشورمان به خواب زمستانی فرو رفته است و نگاه ها به این حرفه باید تغییر کند سوژه های بکری  در استان هرمزگان وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود بچه های با استعدادی داریم که باید شناسایی شوند و دیدگاه مسئولین ذیربط به این حرفه باید مثبت شود .

 

نظیفی گفت: صنعت فیلم و فیلم سازی در همه جای دنیا به صنعتی پول ساز  و فرهنگ ساز شناخته شده است و چنانچه این حرفه رونق بگیرد باعث پیشرفت اقتصادی و فرهنگی  منطقه خواهد شد.

 

وی در پاسخ با بیان اینکه فیلم بومی در استان اصلا تولید نمی شود، اظهار کرد:  برای بررسی این موضوع دست اندرکاران این حرفه متشکل از مسئولین، پیشکسوتان و جوانان مستعد اتاق فکر تشکیل بدهند تا خروجی این اتاق فکر بتواند به رونق این حرفه در استان هرمزگان کمک کند این اتاق فکر می تواند از انجمن نویسندگان ، کارگردانان و تصویر برداران و باقی صنوف مرتبط با این حرفه کمیسیون های لازم را برای بررسی مسائل و برطرف نمودن مشکلات پیش رو تشکیل شود.

 

نویسنده هرمزگانی ادامه داد:  جای یک جشنواره فیلم کوتاه در هرمزگان خالی است فرصت ها دارد از دست می رود ، همین امروز باید به فکر بود.

 

فیلمساز هرمزگانی تصریح کرد: هرکس در هر عرصه  و حوزه ای که بخواهد فعالیت داشته باشد باید فاکتور احترام به پیشکسوت و  هر هنرمندی با مطالعه و بررسی تجربیات پیشکسوتان را ارائه می دهد رعایت کند  و این موضوع باعث تسریع در پیشرفت هنرمند می شود.

 

بازیگر تلویزیون و تئاتر با اشاره به دومین فاکتور که باید در عرصه و حوزه ی خود رعایت شود،گفت: باید دید هدف از حضور در این عرضه چیست ممکن است من نوعی در حرفه و شغل دیگری انسان موفق تری باشم لذا باید  اول توانایی های خودمان را شناسایی کنیم و بعد حوزه ی  فعالیت رو مشخص کنیم .

وی اضافه کرد: انسان باید فنا فی الله وارد حرفه کاری مورد نظر شود ، این  موضوع باعث می شود  در هر حرفه ای که هستیم با اعتقاد به اون کار و با پشتکار به مسیرمون ادامه بدیم.

فیلمساز هرمزگانی با بیان اینکه در خصوص موانع و مشکلات و  نوع دیدگاهم به این مسائل قبلا صحبت کردم به عنوان مثال یک فلش بک به سال 1381 فستیوال موسیقی حافظ که برگزارشد بزنم ، افزود: یادم است روزی که پیشنهاد و طرح گردهمایی موسیقی هرمزگان را مطرح می کردم اطرافیانم نسبت به این موضوع جبهه می گرفتند و حق داشتن پون آن روزها حتی مقدمات اولیه اجرای یک کنسرت ساده هم در استان نداشتیم تالار آوینی نبود و حتی یک سینما استاندارد نداشتیم ، ولی با کمک دوستان و همکاری  نیروی دریایی توانستیم دو شب اجرای موفق با حضور هنرمندان بومی و کشوری در پارک ساحلی سهند داشته باشیم ، این اتقاق افتاد تا امروز تبدیل به فرصتی برای فرهنگسازی و درآمدزایی شود ،که تاثیراتش را در اجرای کنسرت های مکرر هنرمندان بومی و کشوری و استقبال شهروندان می ببینیم ، مشکلات آن  روزها تبدیل به فرصتهای امروز شده است.

وی بیان کرد: چنانچه روی سینما و تئاتر هرمزگان سرمایه گذاری شود همان پیشرفتی که در هنر موسیقی استان رخ داد برای صنعت فیلمسازی و هنر تئاتر استان نیز  اتفاق خواهد افتاد.

نظیفی در ادامه به بیان خاطرات خود پرداخت و گفت: توی کار هنر لحظات زیادی به وجود می آید که برای همیشه به خاطر می ماند گاهی شیرین و گاهی ، یادم است سر تمرین برای بازی در فیلم « بغض خاموش » چند روزی مجبور بودم با لباس مبدل و گریم سر چهارراه ها و پشت چراغ قرمز شیشه ماشینها رو  پاک کنم ، برخورد مردم برایم عجیب بود ، تلخی ماجرا اینجا بود که مردم داشتن گول ظاهر من رو می خوردن و این موضوع من رو اذیت میکرد ، اما شیرینی اش اینجا بود که متوجه شدم مردم کشور من مردم مهرپروری هستند حتی سرچهارراه ها برای کسی که نمیشناختن دل می سوزوندن ، مهرشون مانا.

 

 

IMG-20160128-WA0091 - Copy - Copy

ویاظهار کرد: روی صحبت من با اون دسته از بزرگواران و مسئولین است که با بستن درب اتاق کارشان چشمهایشان را به پتاسیل و توانایی جوانان هرمزگان بسته اند  و برای حفظ موقعیت شخصی از حمایت این بچه های آینده دار شانه خالی می کنند.

 

نویسنده هرمزگانی ادامه داد: اگر چنان چه دست برقضا این هنرمندان بتوانند توفیق دیدار با این دسته از مسئولان را پیدا کنند معمولا با جواب نداریم ،نمیشه ، بودجه نیست بدرقه می شوند ، برادر من هنر این است که با همین وضعیتی که این پست را تحویل گرفتید کار را جلو ببرید و گرنه من نالایق هم توانایی اداره پست شما را با گفتن نمی تونم و نمیشه دارم ، گاهی حمایت مالی نیست ، اعتباری نیست ، دلی است ، آینده حرفه ای این جوانان ضامن آینده ی کاری شماست و باعث پیشرفت هنر استان می شود.
بازیگر سریال «پول کثیف» اضافه کرد: جاداره به آن دسته از مسئولانی که باوجود مشکلات هیچوقت هنرمند و جوانی از اتاق کارشان ناامید بیرون نیومده و با ارائه پیشنهاد و حمایت و اعتبار غیر مالی باعث ایجاد راهکار و انگیزه برای جوانان این خطه شدند دست مریزاد و خداقوت بگم نفستون گرم ، قامتتون استوار .

IMG-20160128-WA0090 - Copy - Copy

وی با اشاره به اینکه مسئولان ذیربط کشورمان گستره اعتباری را از مرکز و پایتخت خارج کنند تا بعد مسافت باعث دلسردی جوانان هرمزگان نشود، تصریح کرد: اگر توانایی هنرمندان هرمزگان از هنرمندان مرکز بیشتر نباشد کمترهم نیست ، این نهایت کم لطفی است که با وجود توانایی و دانش خاص هنرمندان جنوب تمامی عوامل ساخت یک فیلم با شرایط اجتماعی و جغرافیایی خاص هرمزگان از پایتخت انتخاب بشوند و توانایی و پنانسیل هرمزگان نادیده گرفته بشود.

نظیفی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه در حال حاضر مشغول چه کاری هستید، گفت:  این روزها بندرعباس هستم مشغول نگارش و پیش تولید یک طرح و برنامه ترکیبی شبانه برای سازمان صدا و سیمای مرکز خلیج فارس که امیدوارم زحمات دوستانم به مرحله تولید برسد.

فیلمساز هرمزگانی خاطر نشان کرد:  طرحی را با عنوان «چالش ارائه راهکار » برای پیشرفت هنر استان از طریق شما مطرح کنم من ازدوستان هنرمندم آقایان علیرضا زارعی ،کیانوش جهانبخش و محسن آزاد بخش را به چالش ارائه راهکار هنر دعوت کنم و بی صبرانه مشتاق مطالعه مصاحبه شما با این عزیزان و خواندن راهکار ارائه شده از طریق این دوستان و عزیزان  هستم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است