منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
شناسه خبر: 290095
گروه :خبر
6753382655_03b8ba0999_b

شکوفه دادن درختان نوید بهار و سبزی مجدد طبیعت و بیداری زودهنگام درختان از خواب زمستانی است و در هرمزگان نشان از عجله استان برای رویارویی با روزهای گرم سال را دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛  در حالی که آخرین روزهای فصل زمستان را طی می کنیم تا سردی زمستان به طروات بهار رنگ ببازد و دنیا طرحی نو به خود بگیرد استان هرمزگان و سواحل نیگون خلیج فارس چند هفته زودتر به استقبال بهار رفته است.

شکوفه دادن درختان نوید بهار و سبزی مجدد طبیعت را می‌دهد و بیداری زودهنگام درختان از خواب زمستانی در هرمزگان نشان از عجله استان برای رویارویی با روزهای گرم سال را دارد.

استان هرمزگان مانند سایر استان ها چندان نشانی از زمستان‌ ندارد  و در اغلب روزهای این فصل  هوا آفتابی و بهاری است که همین مساله عامل بیدار شدن زودهنگام درختان از خواب زمستانی می شود.

تغییرات جوی، گرمای هوا و شرایط آب و هوایی باعث شکوفه دادن درختان انبه، جم، نارنج و مرکبات می شود این مسئله باعث شده که این روزها از گوشه و کنار شهر عطر بهار نارنج و گل انبه به مشام برسد.

قدمت کاشت درخت انبه در استان  300 سال پیش می رسد گلدهی درختان انبه از اواخر دی شروع و تا نیمه فروردین ادامه دارد که  فضای باغهای هرمزگان را از  بوی معطر انبه  گلهای خوشه ای و زرد رنگ درختان پر کرده است.

 

سطح زیر کشت محصول انبه در هرمزگان بالغ بر 1000هکتار می باشد که برداشت محصول انبه سبز و نارس  از نیمه اردیبهشت ماه در شهرستانهای رودان ،میناب و بندر عباس  آغاز می شود و در تیر ماه نیز میوه رسیده این محصول به بازار می آید.

 

بیشترین سطح زیر کشت باغهای انبه کشور به هرمزگان اختصاص دارد که ‘سبز انبه’، ‘چارک’، ‘کلکسرخ’، ‘مشک’و’ هلیلی’ بعنوان ارقام محلی درختان انبه واز’لانگرا’،’ سندی’ و’ آلفونسو’ بعنوان انواع وارداتی درختان انبه کشت شده در استان می باشند و شهرستانهای میناب، رودان و بندرعباس بعنوان مناطق عمده تولید انبه در این استان نام برد.

 

 درخت انبه در شهرستان های میناب با سطح زیر کشت یک هزارو  436هکتار، جاسک با سطح زیر کشت 5هکتار، رودان با سطح زیر کشت 936 هکتار و بندرعباس با سطح زیرکشت 134 هکتار است.

 

 

انتهای پیام/م/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است