منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۸
شناسه خبر: 349766
گروه :خبر
untitle_Fotor_Collage

یک زوج جهانگرد لهستانی در گفتگویی صمیمانه با خبرنگار هرمز، تجربیات سفر خود به ایران و استان هرمزگان را اینگونه بیان کردند: ایران سرزمینی بسیار گسترده و پهناور می باشد و علی رغم جو سازی هایی که بر علیه ایران و مردم ایران در رسانه های خارج از ایران شنیده بودیم، با حضورمان در اینجا فهمیدیم که ایران سرزمینی امن است و مردمانش بسیار خوب و مهربان و مهمان نواز هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ یک زوج جهانگرد لهستانی در گفتگویی صمیمانه با خبرنگار هرمز، تجربیات سفر خود به ایران و استان هرمزگان را اینگونه بیان کردند: ایران سرزمینی بسیار گسترده و پهناور می باشد و علی رغم جو سازی هایی که بر علیه ایران و مردم ایران در رسانه های خارج از ایران شنیده بودیم، با حضورمان در اینجا فهمیدیم که ایران سرزمینی امن است و مردمانش بسیار خوب و مهربان و مهمان نواز هستند.

این جهانگردان لهستانی در خصوص چگونگی سفر به ایران گفتند: ما از تهران وارد ایران شدیم و بعد از 2 روز اقامت در پایتخت به شیراز رفتیم و بعد هم به اصفهان سفر کردیم و بعد از آن هم وارد هرمزگان شدیم.

این زوج جوان لهستانی در ادامه به سفرشان به جزیره هرمز اشاره نموده و گفتند: ما قبل از وروود به ایران از طریق دوستانی که در فضای مجازی با آنها آشنا شدیم در مورد مکان های بکر در جنوب ایران اطلاعاتی را کسب کردیم و به همین علت اولین مقصد گردشگریمان در هرمزگان، جزیره زیبای هرمز بود.

مردم جزیره هرمز با پوستی سیاه اما دل هایی روشن و خونگرم از ما استقبال کردند و در 4 روزی که در جزیره هرمز بودیم در خانه خود از ما پذیرایی کردند و تمام جزیره را به ما نشان دادند. کوه های رنگی در این جزیره کوچک آنقدر من و همسرم را شگفت زده کرد که ساعت ها در میان این کوه های رنگی به نظاره زیبایی هایش نشستیم و برای خودمان از خاک های رنگی آنجا یادگاری برداشتیم و از دره مجسمه ها که هر کوهی به شکلی خاص در طبیعت درآمده بود دیدن کردیم .

در طول سفرمان به جزیره هرمز با غذاهای محلی از ما پذیرایی شد و طعم قلیه ماهی خانم های کدبانوی این جزیره هیچ وقت از یادمان نمی رود و هنگام خداحافظی با اهالی هرمز آنها با هدایای دست ساز خودشان که با صدف درست شده است ما را بدرقه کردند.

در ادامه سفر با توجه به اطلاعاتی که از مردم جزیره گرفته بودیم تصمیم گرفتیم به میناب برویم و از صنایع دستی آنجا دیدن کنیم. روز چهارشنبه به میناب رفتیم و یک روز را منتظر ماندیم تا بازار مخصوصش که پنجشنبه بازار است باز شود و ما بتوانیم به دیدن آنجا برویم. دیدن پنجشنبه بازار میناب خیلی هیجان انگیز بود. آنجا ما می توانستیم معنی واقعی هیاهوی زندگی را بفهمیم. زنان با پوششی محلی و با نقاب هایی که به چهره خود زده بودند مشغول فروش صنایع دستی و خوراکی های مخصوص و بومی بودند.

از بازار میناب صنایع دستی ای که با برگ درخت نخل درست شده بود خریدیم و آنقدر این مکان جذاب بود که گرمای هوای این شهر را به کلی از یاد بردیم.

جهانگرد لهستانی در ادامه صحبت های خود به سفرشان به مرکز استان یعنی شهر بندرعباس اشاره نموده و گفت: بعد از 3 روز اقامت در میناب به شهر بندرعباس آمدیم و از بازارها و مجتمع های تجاری دیدن کردیم و به دریا رفتیم.دریای بندرعباس از نظر زیبایی و تمیزی به پای دریا و سواحل بکر جزیره هرمز نمیرسید اما فضاسازی حاشیه ساحل و پارک ساحلی خوبی داشت اما جای المان های خاص و بومی که ما بتوانیم در کنارشان عکس بگیریم و معرف این شهر باشد خالی بود.

این زوج جوان با اشاره به بازدیدشان از معبد هندوها گفتند: یکی از مکان هایی که برای بازدید مراجعه کردیم مکانی در مرکز شهر بود به نام معبد هندوها که این بنا نشان دهنده تاریخ این سرزمین است و قدمت شهر بندرعباس را نشان می دهد.معبد هندوها زیبا بود و ما از موزه اشیاء تاریخی آن هم دیدن کردیم.

این زوج جهانگرد با شاره به گرمای هوا گفتند:استان هرمزگان نسبت به استان های دیگر این کشور بسیار گرم تر است واین گرما باعث می شود که زودتر تشنه بشویم اما متاسفانه در معابر عمومی آبسردکن یا محلی مناسب برای نوشیدن آب وجود نداشت و ما باید هر بار از فروشگاه ها آب آشامیدنی را خریداری می کردیم.

در انتهای این گفتگو این زوج جهانگرد گفتند: از همه مردم خوب و خونگرم و مهمان نواز هرمزگان به خصوص مردم جزیره هرمز که به یاد ماندنی ترین سفر را برایمان ساختند تشکر می کنیم و امنیت حاکم بر هرمزگان و ایران تمام تصورات قبلی مارا از بین برد و ما الان با دیدی بسیار مثبت از این شهر می رویم و بعد از بازگشت به کشورمان با انتشار عکس ها و نقل خاطرات خوبمان از سفر به ایران حتما به سایر دوستانمان هم می گوییم که به این کشور زیبا سفر کنند و از دیدنی های خاص و بکر ایران دیدن نمایند.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است