منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
شناسه خبر: 331169
گروه :خبر
IMG_4182
 

بی توجهی متولیان فرهنگی تاکی؟

هرمزگان ، استان بدون «مهدیه » و «یادمان شهدا»

استان هرمزگان فاقد مهدیه، مسجد جامع، موزه دفاع مقدس، یادمان شهدا، سیلو، شهربازی و…. است و افتخار مسئولان به این است که استانشان مقام اول را در نداشتن ها دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛ استانی که پایتخت تجارت ایران است، اما فاقد اماکن بسیاری است که شهروندان به آنها نیاز دارند این استان دربخش فرهنگی و مذهبی در محرومیت شدیدی بسر می برد و مردم تاوان بی توجهی مسئولین مربوطه را می دهند.

 

به گزارش فرهنگ کده ؛ مراسم اعتکاف که بایستی در مسجد جامع هر شهر برگزار شود، اما درمرکز استان در مساجد مختلف برگزار می شود و هیچگاه مسجد جامع نداشته است اگرچه سالهاست که گویا این مسجد جامع در حال ساخت است، اما انتظارها به طول انجامیده است و مردم منتظرند زودتر این پروژه عظیم به سرانجام برسد البته جای خوشحالی دارد که این مسجد جامع بصورت عظیم در حال احداث است و شهروندان امیدوارند زودتر به بهره برداری برسد.

 

نماز جمعه اش به دلیل نبود مصلی در گلزار شهدا وبر روی قبوردمطهر شهدا برپامی شود و همچنین موزه دفاع مقدس ویادمان شهدای ایرباس از یک دهه قبل قرار بود دربندرعباس ساخته شود، اماهنوز اقدام عملی در این بخش صورت نگرفته است.

 

آیا جوانان این خطه حق ندارند که از یادمان شهدا و موزه دفاع مقدس بهره مند شوند؟ تا چند سال قبل تابلویی در منطقه صادقیه بندرعباس زده شده بود و روی آن نوشته شده بود:محل احداث مهدیه. اما سالهاست  که از احداث مهدیه در این شهر خبری نیست و این بی توجهی به موضوعات مذهبی، فرهنگی و قرآنی در استان هیچ توجیهی ندارد.

 

در این شهر حتی در بخش آموزش قرآن هم شهروندان با مشکل مواجهند برای تقویت اعتقادات دینی فرزندان خود بامشکل مواجهند نمی توانند جمعه ها در مهدیه دعای ندبه بخوانند برای آشنایی بیشتر باشهدا هم یادمان شهدا ندارند.

 

از جلسات اخلاقی حداقل هفتگی خبری نیست گویا نگاه مسئولین ملی واستانی به هرمزگان فقط اقتصادی است که متاسفانه خود استان از آن هم منتفع نمی شود. درصدی از مازاد وصول مالیات بایستی به استان تعلق گیرد که نمی گیرد. درصدی از درآمد مناطق نفت خیز بایستی به خود استان تعلق گیرد که نمی گیرد. فقط سهم هرمزگان از صنایع ومعادن، آلودگی هوا وصوتی، ترافیک، مهاجرت منجر به افزایش تورم و… است.

 

چرا بخشی از درآمدهای مالیاتی، گمرکی، فعالیت های اقتصادی، بنادر، صنایع ومعادن کارخانجات سیمان، آلومینیوم، فولاد و… به فعالیت های فرهنگی و ارزشی و مذهبی در استان تعلق نمی گیرد؟ چرا مسئولین هیچگونه نگاه فرهنگی نسبت به استان ندارند؟ در ایام مذهبی هیچگونه اثری از اعیاد یا سوگواری ها دیده نمی شود. در حالی که در سایر استان ها در اعیاد مذهبی، خیابان ها و معابر چراغانی می شوند واصناف حضور پررنگی در این بخش دارند، اما در هرمزگان حتی در خیابان های اطراف اماکن مذهبی، بقاع متبرکه و… هم چندان خبری از اعیاد نیست.

 

چرا هرمزگان از داشتن مهدیه ویادمان شهدا محروم است؟ مگر هرمزگان در تقدیم شهدای دریایی، زمینی و هوایی سهمی نداشته است و نباید جوانان ونوجوانان با شهدای شهر واستان خود آشنا شوند؟ نباید اسطوره های شهید استان خود رابشناسند؟ مگر هرمزگان در انتظار منجی عالم بشریت نیست که متولیان فرهنگی حتی از ساخت مهدیه شانه خالی کرده اند؟ مگر هرمزگانی ها دوست ندارند در مهدیه شهرستان مراسمات مذهبی را داشته باشند؟دعای ندبه و کمیل بخوانند.نام مهدیه، شهروندان را به حضرت مهدی (عج) متصل می کند. چه کسی در این زمینه کوتاهی کرده است؟

 

چرا هرمزگان از داشتن اماکن مذهبی محروم است و در بسیاری از موارد به عنوان تنها استان کشور شناخته می شود که فاقد آن مکان است؟ اگر ساخت مهدیه در بندرعباس آغاز شود، بطور یقین خیرین و اقشار مختلف مردم در ساخت آن مشارکت می کنند ونیاز است که مسئوالن مربوطه در این زمینه گام بردارند و تابلوی هرمزگان بدون مهدیه و یادمان شهدا را پاک کنند. 

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است