منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
شناسه خبر: 273364
گروه :خبر
13941106000179_PhotoA

کمی پیش از انتخابات 2013 مالزی، نخست وزیر کنونی این کشور ۶۸۱ میلیون دلار هدیه از خاندان سعودی دریافت کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پرونده «نجیب رزاق» نخست وزیر مالزی که چندی پیش به اتهام گرفتن رشوه از عربستان سعودی برای تبلیغات انتخاباتی مورد بررسی بود با رفع اتهام رشوه و اختلاس به پایان رسید.

 دادستانی مالزی روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که مبلغ 681 میلیون دلاری که کمی پیش از انتخابات 2013 از سوی عربستان سعودی به حساب نجیب رزاق واریز شده بود، «هدیه‌ای» از سوی خاندان سعودی بوده و جرم یا فساد مالی نبوده است.

«محمد اپندی علی» داستان کل مالزی در یک کنفرانس خبری گفت: «من از یافته‌ها راضی هستم که این مبالغ رشوه یا اختلاس نبودند. دلیل اهدای این مبلغ به نجیب معلوم نیست، اما این مسئله‌ای بین وی و آل سعود بوده است.»

دادستانی کل مالزی سه تحقیق انجام داد که بر اساس آنها گفته هیچ جرمی از جانب نجیب در ارتباط با دریافت این مبلغ روی نداده است. کمیسیون ضد فساد مالزی پیش از این گفته بود که این مبالغ اهدایی با اهداف سیاسی از سوی افرادی در خاورمیانه به نخست وزیر مالزی داده شده بود.

نجیب که از سوی مخالفان درخواست‌هایی مبنی بر استعفا دریافت کرده بود، ارتکاب هرگونه جرمی را رد کرده و گفته بود هیچ مبلغی برای مقاصد شخصی دریافت نکرده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان