منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵
شناسه خبر: 219294
گروه :خبر

دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: شرکت پدیده شاندیز در شرایطی نیست که متوقف شود لذا برای احقاق حقوق مردم تمام مجموعه ها با این شرکت همکاری لازم را داشته باشند تا پروژه های آن به پایان برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، غلامعلی صادقی روز پنجشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خراسان رضوی در مشهد افزود: شرکت پدیده شاندیز 40 هکتار زمین را بدون مجوز قانونی تغییر کاربری داده و در این زمینه اقدام به دریافت مجوز قانونی از جهاد کشاورزی نکرده است.
وی اظهار کرد: ساخت و سازهایی که این شرکت با کسب مجوز و پروانه انجام داده نسبت به ساخت و سازهای بدون مجوز آن بسیار ناچیز است.
وی گفت: تا سال 1392 شرکت پدیده روال طبیعی را طی می کرد و در همین زمان مسوولان این شرکت سهام خود را یک میلیارد 875 میلیون تومان اعلام کرده و نسبت به فروش 20 درصد آن اقدام کردند.
صادقی افزود: تا زمانی که قیمت هر سهم 30 هزار ریال بود جای نگرانی وجود نداشت اما در یک دوره با تبلیغات بسیار که در کشور انجام شد قیمت هر سهم این شرکت به 140 هزار ریال رسید.
دادستان مشهد اظهار کرد: برآورد شرکت پدیده از میزان سرمایه خود 200 هزار میلیارد ریال بود که طبق برآورد دادستانی تنها یک سوم این میزان صحت داشت.
صادقی گفت: این موضوع باعث افزایش نگرانی مجموعه دادگستری استان شد لذا به شرکت پدیده اعلام کردیم نباید فروش سهام و تبلیغات داشته باشد اما بقیه فعالیتهای وی قانونی است و ما با آن ها مشکلی نداریم.
وی خاطر نشان کرد: در دوره ای خود مسئولان پدیده عنوان کرده بودند که مبالغ بسیار زیاد از سراسر کشور به حساب این شرکت واریز می شود و ما نمی دانیم که چگونه این پول ها را خرج کنیم.
وی اقدامات دادگستری را در جهت پیشگیری از وقوع جرم دانست و افزود: مدیرعامل شرکت پدیده ابتدا قرار بود پروژه های دیگر این شرکت را از محل پول خود به سرانجام برساند اما مدتی بعد اظهار کرد که نقدینگی کافی ندارد و در محاسبات خود اشتباه کرده است.
دادستان مشهد در باره وضعیت موسسات مالی و اعتباری نیز گفت: نظارت به این موسسات بسیار ضعیف بوده است بطوریکه در بازپرسی ها مدیر یکی از این موسسات اعلام کرده بود که از پول این موسسه هدیه ای به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان به نوه ام داده ام.
وی با بیان اینکه تمام این اتفاقات به دلیل عدم کنترل مناسب در حوزه ردیف بودجه است اظهار کرد: برخی از این افراد با پول مردم هزینه های بسیار انجام می دادند.
صادقی ادامه داد: برخی از این موسسات تا یک میلیارد ریال را بدون حتی یک برگ چک به عنوان تسهیلات در اختیار اعضای خانواده خود قرار می دادند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان