منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۴
شناسه خبر: 266705
گروه :خبر
IMG_0476

مسئول گروه جهادی شهید وزوایی گفت: هدف از برگزاری کاروان سلامت پزشکی مبتنی بر محرومیت زدایی از مردم با خدمات رسانی است ویزیت رایگان 470نفر از نیازمندان خدمات بهداشتی و درمانی شهرستان قشم با حضور پزشکان متخصص کشوری انجام گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع ر سانی هرمز به نقل از هرمزپرس اشکان برومند زاده مسئول گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم گفت: کاروان سلامت پزشکی با هدف محرومیت زدایی از مردم با خدمات رسانی در عرصه های آموزشی ، بهداشتی، درمانی مناطق محروم شهرستان قشم برگزار شد.

مسئول گروه جهادی شهید وزوایی اظهار کرد: کاروان سلامت پزشکی بسیج دانشجویی قشم پس از تجربه موفق در برگزاری اردوی جهادی(کاروان سلامت پزشکی) آموزشی، بهداشتی و درمانی در جزایره هنگام و لارک و روستاهای محروم شهرستان قشم با حضور پزشکان متخصص و فوق متخصص به همراه توزیع رایگان دارو و ارائه آموزش های بهداشتی-درمانی، این بار نیزاقدام به برگزاری کاروان سلامت دیگری با حضور ۲۰پزشک متخصص نمود.

برومند زاده تصریح کرد: پس از هماهنگی های صورت گرفته با پزشکان متخصص و فوق متخصص از سراسرکشور که از یکماه و نیم گذشته صورت گرفته بود به همت دفتر امام جمعه شهرستان قشم و گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم کاروان سلامت پزشکی جهت خدمات رسانی بهداشتی- درمانی به مردم عزیز شهرستان قشم با حضور  پزشک متخصص از سراسر کشور صورت گرفت.

وی با اشاره به کمبود تجهیزات پزشکی در مراکز بهداشت روستاهای شهرستان قشم افزود: با توجه به حضور پزشکان متخصص و فوق متخصص در کاروان سلامت این دوره و نیاز به امکانات و تجهیزات درمانی ویژه جهت ارائه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان، شهر قشم و درگهان که دارای امکانات بهتری بودند جهت ارائه خدمات پزشکی انتخاب گردید و با وجود محدودیت زمانی جهت ارائه خدمات پزشکی (ویزیت رایگان)استقبال بسیار خوبی ازاین طرح به عمل آمد.

مسئول گروه جهادی شهید وزوایی بیان کرد: در کاروان سلامت اخیر ۲۰پزشک متخصص با تخصص های: چشم پزشک ،فوق تخصص قلب، متخصص قلب ، متخصص زنان و زایمان، متخصص داخلی، جراح عمومی، ، ارتوپد، متخصص کودکان و پزشک عمومی حضور داشتند.

وی با اشاره به استقبال گسترده اهالی روستاهای شهرستان قشم از طرح کاروان سلامت پزشکی بسیج دانشجویی گفت: بیش از ۳/۱ از مراجعه کنندگان از روستاهای طبل، رمکان، زینبی، کوشه کاروان، مسن، دیرستان و … از روستاهای با مسافت طولانی شهرستان قشم بودند.

مسئول گروه جهادی شهید محسن وزوایی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم تصریح کرد: این حجم از مراجعه مردم روستاهای قشم نشان می دهد که روستاهای محروم و دور افتاده شهرستان قشم در درجه اول به امکانات و تجهیزات پزشکی و در درجه دوم به حضور پزشکان متخصص در سطح این روستاها نیاز مبرم دارند.

برومندزاده یادآور شد: در این طرح به همکاری بیشتر پزشکان متخصص و مشارکت خیرین نیاز داریم تا در مناطق مختلف کشور به ویژه در نقاط محروم حاضر شویم و پاسخگوی نیاز مردم این مناطق باشیم.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به مردم محروم انرژی بخش است، گفت: اگر کاری برای رضای خدا انجام شود، خدا نیز از آن کار خیر پشتیبانی می کند و به انسان قدرت می دهد بنابراین افرادی که در امور خیریه مشارکت دارند باید تنها با هدف رضای خدا کار کنند و رضایت خداوند بالاترین چیزهاست.

مسئول گروه جهادی شهید وزوایی تصریح کرد: در صورت وجود امکانات و تجهیزات پزشکی در مراکز بهداشت روستاهای محروم شهرستان قشم اکیپ پزشکان متخصص برای ارائه خدمات پزشکی به روستاها اعزام می شدند که قاعدا” استقبال خیلی گسترده از آنها به عمل می آید.

برومندزاده با اشاره به محدودیت زمانی و مکانی احرایی طرح سلامت پزشکی گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم افزود: بالغ بر ۷۵۰نفر جهت دریافت خدمات پزشکی به محل استقرار کاروان سلامت پزشکی بسیج دانشجویی مراجعه کردند که به علت محدودیت زمانی فقط به ۴۷۰ نفر از مراجعه کنندگان خدمات پزشکی (ویزیت رایگان) ارایه گردید.

وی ضمن تشکر از دفتر امام جمعه شهرستان و دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه های شهرستان قشم، ریاست بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم، مرکز بهداشت درگهان و همه کسانی که در برگزاری کاروان سلامت پزشکی بسیج دانشجویی پزشکی قشم همکاری نمودن گفت: در طرح کاروان سلامت پزشکی این دوره ۶۰ نفر از دانشجویان بسیجی دانشکده علوم پزشکی واحد بین الملل آزاد قشم حضور داشتند که همزمان با ارائه خدمات پزشکی(ویزیت رایگان)، به ارائه خدمات مشاوره ای، تزریقات، گرفتن نوار قلب مشغول بودند.

مسئول گروه جهادی شهید وزوایی خاطرنشان کرد: لازم است تا تمام مسوولان همدلی و همکاری کنند و رقابت های منفی را کنار بگذارند و از یکدیگر در جهت حفظ منافع نظام و مردم حمایت کنند تا شاهد ارائه خدمات بهتری در حوزه بهداشت،درمان و آموزش پزشکی در مناطق محروم باشد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند