منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۸
شناسه خبر: 212545
گروه :خبر
image341008

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: اهرم قدرت هسته ای، نفوذ و قدرت منطقه ای اهرام هایی هستند که غرب درصدد است به تدریج آنها را از ایران بگیرد و در نهایت حکومت را ساقط کند که این هدف کلان طرف مقابل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، فواد ایزدی، آمریکاشناس و کارشناس حوزه بین الملل و هیأت علمی دانشگاه تهران در خصوص زوایای متعدد مذاکرات هسته ای گفت: هدف غرب این بوده است که اهرم های قدرت ایران را یکی یکی از دستان ایران خارج سازد.

وی خاطرنشان کرد: اهرم قدرت هسته ای، نفوذ و قدرت منطقه ای اهرام هایی هستند که غرب درصدد است به تدریج آنها را از ایران بگیرد و در نهایت حکومت را ساقط کند که این هدف کلان طرف مقابل است.

این کارشناس مسائل سیاسی و منطقه با اشاره به هدف کلان طرف مقابل تصریح کرد: طرف مقابل الان که بحث هسته ای در حال اتمام است، ورود به مباحث دیگر را شروع کرده است. از این جهت دیده می شود که در کمیسیون روابط خارجی سنا در دوهفته پیش، آقای کری در تایید این روندی که شروع کرده است موضوع یمن را مثال می زند که«فلان کشتی ایرانی به سمت یمن می رفت و من با ظریف تماس گرفتم و اعتراض کردم و بعد از 24 ساعت مسیر کشتی عوض شد».

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اظهارات جان کری افزود: این اتفاقی است که مورد پسند امریکاست و قبلاً چنین چیزی وجود نداشته است که امریکا با وزیر خارجه ایران تماس بگیرد و در حوزه مباحث منطقه ای درخواستی داشته باشد و نظر مثبت ایران را  بگیرد که این چیز جدیدی است و اصلا ارتباط تلفنی وجود نداشت.

این کارشناس بین الملل خاطرنشان شد: طرف مقایل لیستی از مشکلات با ایران دارد و دوست دارد تمام این مشکلات را به نفع خود حل کند که این مشکلات از هسته ای شروع شده است و کم کم به مباحث منطقه ای و… می رسد.

بلزل

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند