منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹
شناسه خبر: 288695
گروه :خبر
13941211000463_PhotoA
 

سفیر سابق آمریکا در سوریه:

هدف اولیه عربستان، خلاص شدن از بشار اسد است

«رابرت مورفی» سفیر سابق آمریکا در سوریه ضمن ابراز خوشبینی درباره آتش‌بس در این کشور بحران زده تاکید کرد هدف اولیه عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس، کنار رفتن بشار اسد از قدرت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سفیر پیشین آمریکا در سوریه درباره آتش‌بس کنونی و همچنین اهداف عربستان سعودی در سوریه اظهار نظر کرد.

«رابرت مورفی» سفیر آمریکا در سوریه طی سال‌های 1974 تا 1978 در مصاحبه با رسانه روس درباره اتش‌بس کنونی در این کشور و تاثیر آن بر حل بحران ابراز امیدواری کرد.

او به اسپوتنیک درباره آتش‌بس کنونی در سوریه گفت: «این شروع کار است. آتش‌بس اولین گام برای مذاکرات صلح است. من به اینکه این موضوع کارساز باشد، خوشبینم البته این یک فرایند طولانی است».

سفیر اسبق آمریکا افزود: «یک ضرب‌المثل قدیمی داریم که می‌گوید آشپزهای زیاد باعث خراب شدن آش می‌شوند(معادل ضرب‌المثل فارسی آشپز که دو تا شود..). آتش‌بس کنونی فرصتی برای شروع ایجاد یک آتش‌بس کلی است که این موضوع مساله‌ای اساسی برای مذاکرات صلح است. اما موانع بسیاری و اهداف متناقض و متضادی مجود دارند که باید رفع شوند».

مورفی به مواضع متضاد ایران و عربستان سعودی در موضوع سوریه پرداخت. او درباره سعودی‌ها تاکید کرد که هدف اولیه عربستان سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس در سوریه «خلاص شدن هر چه زودتر» از دولت کنونی سوریه و شخص بشار اسد است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است