منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۵
شناسه خبر: 326182
گروه :خبر
download

مدرس دانشگاهای حاجی آباد گفت : هدف اصلی امام(ره) قیام 15 خرداد ، حاکمیت قوانین اسلام و اجرای شریعت اسلامی ، قطع وابستگی کشور از کشورهای استعماری و براندازی اصل نظام شاهنشاهی و جایگزینی حکومت اسلامی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد میرزادهمدرس دانشگاهای حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 15 خرداد اظهار داشت: 15 خرداد را باید نقطه‌ عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) دانست زیرا در این روز است که به طور رسمی نهضت خمینی کبیر آغاز می شود.

 

میرزاده افزود: تاریخ ایران اسلامی در روز 15 خرداد ورق خورد و فصل جدیدی در رویارویی مستضعفان با مستکبران گشوده شد.

وی اضافه کرد: هدف اصلی امام(ره) از این قیام ، حاکمیت قوانین اسلام و اجرای شریعت اسلامی ، قطع وابستگی کشور از کشورهای استعماری و براندازی اصل نظام شاهنشاهی و جایگزینی حکومت اسلامی بود.

 این مدرس دانشگاه در ادامه بیان کرد: فلسفه به وجود آمدن قیام 15 خرداد به غیر از اسلام خواهی چیز دیگری نبود که امام خمینی (ره) در آن زمان هوشیارانه با سخنرانی علیه فعالیت های اسلام ستیزانه رژیم پهلوی، اتحاد و همدلی را در مردم ایجاد کرد تا این قیام شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه قیام تاریخی ۱۵ خرداد یک جنبش ضد دولتی و اعتراض بر ضد دستگیری حضرت امام راحل نبود، خاطر نشان کرد: این قیام آغاز یکپارچه شدن اسلام، امام و مردم بود که زمینه ساز انقلاب اسلامی شد.

 این مدرس دانشگاه افزود: انقلاب اسلامی ایران یکی از مهمترین دستاوردهای قیام 15خرداد است که مردم مسلمان با حمایت از امام خمینی (ره) و روحانیت این پیروزی مهم را رقم زدند .

وی گفت: بعد ار رحلت امام خمینی (ره) با گذشت 27 سال امام خامنه ای پرچم و سکان این انقلاب را توانسته اند با شایستگی ، عزت و اقتدار و سربلندی راه نورانی امام راحل (ره) را ادامه دهند .

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها